FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-05-10 20:22  [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Jak w temacie ,przedstawiam Wam kilka zdjec modelu tego okretu.Rodney zostal wydany przez wydawnictwo FLY Model,autorem jest Grzechu Nowak.Ten dobrze znany pancernik widzialem kiedys na wystawie w Porabce,dwie relacje znalazlem na niemieckim forum,i chyba kiedys bylo cos u Konradusa od Syjka .Moim zdaniem model ma bardzo efektowny kamuflaz,ale wymaga przestrzegania starej modelarskiej zasady "trzy razy .......itd.",o ktorej czasem zapominalem !?Ogladajac zdjecia widze ze to czy tam to musze jeszcze poprawic,dobrze ze do wystawy we Wroclawiu zostalo jeszcze troche czasu.Pozdrawiam Krzysztof.






--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
29-05-10 20:36  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny! Ja nigdy nie skleję pancernika bo nawet prostego Orła nie potrafię poprawnie skleić :)

--
Pozdrawiam!

 
29-05-10 21:04  Odp: [G] Pancernik RODNEY
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Nie sądziłem ze ten model jest taki fajny. Wiem już na co polować w najbliższej przyszłości.
Co do Twojego wykonania to mam zastrzeżenia do retuszu i drabinek. Odcień retuszu jakiś ostry ( zwłaszcza zieleń ), a drabinki wyglądają jak cięte z siatki ( chyba że robiłeś je sam, tylko dlaczego czarne ). Relingi chyba powinny być w kolorze szarym ( tak przynajmniej kiedyś mnie poinformowano ) i mam wrażenie ze w paru miejscach ich brakuje. Pokład też mógłby się mniej błyszczeć bo na niektórych ujęciach wygląda jakby był zrobiony z płyty pilśniowej.
Podsumowując skleiłeś naprawdę efektowny model. Szkoda że po cichu bez relacji.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-05-10 21:56  Odp: [G] Pancernik RODNEY
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mimo, ze okręty to nie moja działka, to jednak już wiem dlaczego ciągnie mnie do tego pływadła.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
29-05-10 22:05  Odp: [G] Pancernik RODNEY
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Nie mow Jasiek "nigdy"
Ceva,reling jest z szarej nitki,moze nie widac tego tak dobrze,poklad w wycinance byl .....zolty !?,drabinki sa z siatki przeciwko insekta,rzeczywiscie mogly byc szare .......to juz w nastepnym modelu.Nie nastawiaj sie na ten model tak bardzo,moze Grzegorz zabierze sie za nowe ,poprawione opracowanie tego pancernika,wtedy tak.Chociaz Ty zrobisz z kazdej wycinanki ladny okret.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
29-05-10 22:39  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Fajnie będzie go zobaczyć za paręnaście dni. Wygląda świetnie.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-05-10 22:58  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dopiszę się z miłą chęcią, dlaczego?
To jeden z pierwszych moich młodzieńczych tak wielgachnych modeli, oczywiście z MM, dlatego mam doń szczególny sentyment. A i dołożył trzy grosze do krótkich dziejów Kanclerza. Już dawno mam PM tego okrętu, gromadzę materiały i na pewno pod koniec żywota muszę go ruszyć by do korzeni powrócić. Tyle rzewności.

Do
celnych, cennych, Cevy
uwag dodam i tę m. in., iż szkoda, że nie wykonałeś przeszklonych iluminatorów oraz licznych „szyb” w nadbudówkach. Te ostatnie można by jeszcze popełnić naklejając wycięte kształty z czarnej folii z dyskietek (jest b. cienka). Nie dużo roboty, a efekt poprawi z pewnością.
Dzięki za przywołanie wspomnień.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
30-05-10 10:58  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Oggo gratuluję udanego modelu !!! Przy okazji może mógłbyś coś więcej napisać na temat budowy i samego projektu. Mam Rodneya w planach i z wielką ciekawością przeczytałbym co mnie czeka w trakcie budowy. Jeśli możesz opisz dokładniej problemy albo ich brak i na co zwrócić uwagę.
Z Poważaniem
Koszałek

 
30-05-10 11:05  Odp: [G] Pancernik RODNEY
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

I takie zdjęcia to rozumiem! Przynajmniej wszystko widać. Kolejny piękny okręt doszedł Ci do kolekcji. Krzysiek może jakaś wspólna fotka z innymi modelami w 1:200?

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
30-05-10 11:19  Odp: [G] Pancernik RODNEY
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla mnie "Rodney" to też jeden z pierwszych modeli, oczywiście ten z MM. Też mam ogromny sentyment do tej krypy :) Dzięki za przypomnienie. Model fajny, całkiem przyjemnie się ogląda te fotki. Pozdrawiam.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024