FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-05-10 09:21  Odp: [Galeria] ORP Orzeł 1:200 (MO)
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Raven ależ doskonale rozumiem Twój punkt widzenia i się z Tobą zgadzam.

Zaciekawiła mnie taka nagła zmiana zdania co niektórych naszych kolegów, zwłaszcza w odniesieniu do tego wątku:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=172276&t=172276&filtr=0&page=1

Tak zastanawiam się głęboko o co chodzi z tą "bylejakością" ..

A żeby nie było. że niemerytorycznie...

benek - faktycznie model Orla najwyższych lotów nie jest. Zawsze bylem zdania że aby model malować/waloryzować trzeba najpierw dobrze nauczyć się sklejać w tzw. "standardzie". Niestety, farba, szpachla najczęściej uwypukla a nie maskuje błędy w modelu kartonowym. Jeśli miałeś problem, tak jak tu, z różnymi kolorami poszycia dennego w oryginalnej wycinance, to można ratować się w taki sposób, że kupujesz arkusz kolorowego, w tym wypadku czerwonego brystolu i z niego wycinasz wszystkie elementy. W efekcie masz wszystko w jednym kolorze i nawet nie musisz retuszować ;-). Jedyne co to byś musiał przenieść ołówkiem lub w inny sposób linię podziału blach.
A teraz - Orła na półkę i brać się za Wilka ;-)
pozdr!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
27-05-10 10:23  Odp: [Galeria] ORP Orzeł 1:200 (MO)
crolick 



Na Forum:
Galerie - 5
 

Na modelu jest błąd - kwadrat w rzeczywistości był żółto-czerwony, a nie biało-czerwony jak na modelu.


Andrzej

--

 
27-05-10 13:24  Odp: [Galeria] ORP Orzeł 1:200 (MO)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Grzegorz, rozumiem, że pijesz do mnie.
W którym miejscu "nagle" zmieniłem zdanie?
W wątku do którego podałeś linka napisałem jedynie, że "Na naszym forum nigdy nie było, nie ma i nie będzie określonego poziomu umiejętności klejenia, który uprawnia do prezentowania modeli." To zdanie cały czas niezmiennie utrzymuję. Nie rozumiem natomiast, co moja krytyka (wydaje mi się, że konstruktywna) ma do tej "nagłej" zmiany zdania. Nigdzie nie napisałem, że benek nie powinien pokazywać tutaj swojego modelu ze względu na zbyt niski poziom. No chyba, że dostrzegasz jakieś mistyczne związki na poziomie kosmicznym, które dla mnie są niewidoczne;-)


Benek napisał:
>malowałem bo u mnie dno miało różne odcienie czerwieni...

Trzeba było zrobić to metodą "na QNia";-) Poczytaj jego relacje, wszelkie różnice odcieni wyrównuje malując model bardzo mocno rozcieńczoną farbą.

--

Post zmieniony (27-05-10 13:40)

 
27-05-10 16:01  Odp: [Galeria] ORP Orzeł 1:200 (MO)
ROBO 

 - 10

...Panowie nie odstraszajcie ludzi ,kazdy klei jak moze i moze jak klei :)) jak skutecznie odstraszycie ,to zostanie tu kilku-kilkunastu fachmajstrow a reszta bedzie kleic do...szafy !


- fajnie,ze skleiłes i pokazałes nam swa prace :]



pozdrawiam.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
27-05-10 23:43  Odp: [Galeria] ORP Orzeł 1:200 (MO)
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Robo, nie przesadzaj. Po przeczytaniu pzrez innych naszych wypocin (czyt. naszego prywatnego zdania) raczej nie nastąpi gwałtowna zapaść modelarstwa kartonowo - forumowego u nas. Nikt nie gani przecież Benka za to, że wstawił galerię. Zachęcam go wręcz, aby robił to dalej, ale też niech uznaje krytykę i bierze pod uwagę rady, by Jego modele były coraz lepsze.

Grzegorz, przejrzałem tego linka, którego zapodałeś - dla mnie Piotr nie zmienił swoich poglądów. Jeśli model jest kiepski, nie wyszedł wykonawcy, to pomino, że go wstawia w galerii, nie znaczy, ze mamy się nim zachwycać. Galerię/relację może pokazać każdy - jeśli chce - ale każdy też ma prawo ją ocenić według własnych odczuć, nie zawsze pozytywnie. Temu właśnie służy forum - wyrażaniu swojego zdania oraz wymianie poglądów, z którymi nie każdy musi się zgodzić.

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 
28-05-10 08:03  Odp: [Galeria] ORP Orzeł 1:200 (MO)
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Benek - napisałem tak bo tak wygląda i tak to widzę,już nie raz ci każdy pisał że ronisz modele na ilość nie na jakość!!I to jest twój podstawowy błąd,pośpiech to widać w każdym modelu....Oukland jest jedynym który w miarę mi się podoba,powinieneś więcej analizować co z czego zrobić i jak...a co do mnie mam 3 modele,prowadzę dwie relację na które możesz wejść i nie pisz w ten sposób bo jak sam zobaczysz nie reprezentujesz raczej mojego poziomu który i tak nie jest wysoki:)

--

Post zmieniony (28-05-10 09:30)

 
28-05-10 18:16  Odp: [Galeria] ORP Orzeł 1:200 (MO)
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Raven666 dobrze widzisz szkliłem bulaje na kiosku:)
Zgadzam się ze każdy ma prawo wyrażać swoją opinię i chciałem tylko aby Konradoo rozwiną swoją wypowiedź i teraz sie do niej odniosę: jeżeli chodzi o Twoje modele to znam tylko relację z budowy niemieckiego kolosika z tego forum a ukończonego modelu nie widziałem żadnego :) nie traktuj moich wypowiedzi złośliwie po prostu trochę mnie zdziwiło że twierdzisz że model jest aż tak tragiczny sam widziałem na tym forum gorzej wykonane modele i tam jakoś nie użyłeś takiego sformułowania więc nie wiem czemu aż tak Cie przeraża mój mały okręcik :) Dla mnie aż taki tragiczny nie jest zawsze mógł być gorszy a opinię na jego temat każdy ma prawo wyrazić jaką chce ale ja uważam że tragicznie to jednak trochę za ostre słowo :) ale skoro tak uważasz Twoja wola ja tam żadnych wojen z tego powodu nie mam zamiaru robić :) forum jest dla każdego i każdy może pokazywać co chce i oceniać według swego uznania :)
Pozdrawiam Michał

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024