FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
21-05-10 10:19  [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Właśnie wczoraj odebrałem paczki z modelem Suzuya, na razie w skali 1:300. Model można już zamawiać, cena 36 zł, więcej informacji na stronie wydawnictwa.



Kilka informacji:
-16 arkuszy A4 z elementami, dość gęsto upakowanych
-stan na 1944, starałem się odtworzyć wygląd okrętu z ostatniej akcji: bitwy w zatoce Leyete
-ilość detali - nie wiem , nie liczyłem. Numeracja kończy się na 500, do tego niezależnie około 100 elementów szkieletu, około 100 szablonów do wykonania z drutu.
-111 rysunków plus plan generalny. Rysunki wykonane "starą" szkołą, może nie wyglądają tak efektownia jak te wyrenderowane np. z Rhino., ale za to wydają mi się bardziej przejrzyste.

Do modelu planowane są dodatki: wycinane laserowo szkielet, relingi, detale, podstawka z balsy, a także dedykowana blaszka fototrawiona. Elementy laserowe powinny pojawić się w ofercie po niedzieli, blaszka w przeciągu 2-3 tygodni.

Zainteresowanych modelem w skali 1:300 zapraszam do zakupów już teraz, tych, którzy czekają na 1:200 proszę o chwilę cierpliwości, w przeciągu tygodnia wysyłam materiały do drukarni, powinno być gotowe na początku lipca.

Pozdrawiam

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
18.06.2010

Informuję, że dostępne są dodatki wycinane laserowo - szkielet i detale (dzwig, katapulty, podstawy reflektorów). Więcej informacji na stronie.

Blaszka fototrawiona będzie dostępna w następnym tygodniu.

Post zmieniony (18-06-10 15:00)

 
21-05-10 10:39  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dodałem do "filtrów":
Zapowiedzi i nowości: Fantom Model

--

 
21-05-10 10:58  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Nareszcie ;D

 
21-05-10 13:14  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
mak 

 

Czy mnie wzrock nie mydli, czy widzę na częściach burt i poszycia zarys blach?jesli tak to fuullll wypas:)

 
21-05-10 13:25  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Tak, starałem sie oddać podział blach, także na części podwodnej. Nie jestem pewien, czy to jest dokładnie dla Suzuya, poskładałem informacje ze wszystkich (?) dostępnych zdjęć całego typu Mikuma.

 
21-05-10 16:43  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

BRAWO !!!!
Panowie i Panie widziałem surówkę lat temu 2 i mogę potwierdzić że ten model jest po prostu wyśmienity. Zresztą zdjęcia były obecne na forum.

Pozdrawiam serdecznie Wydawcę ;-)

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
21-05-10 21:22  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ten 1:200 to tylko będzie powiększeniem modelu ze skali 1:300, czy jednak się będzie czymś różnił, oraz jaka będzie cena modelu 1:200?

 
22-05-10 20:11  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
bandi   

Czekam na blaszkę i lasery :-)

 
22-05-10 22:27  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bizon
1:200 to będzie ten sam model co 1:300, z niewielkimi modyfikacjami. W 1:300 niektóre części są podane jako opcjonalne do pominięcie, w 1:200 będą podane jako standard. W kilku miejscach będzie różnił się sposób podklejenia części, np. tak aby w 1:300 było to 0,8 mm a w 1:200 1,2 mm. Ale to wszystkie różnice...

 
23-05-10 18:28  Odp: [Nowość] Fantom Model nr 2 - japoński ciężki krążownik Suzuya 1:300
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Czekam ;-)

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024