FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-05-10 20:20  [Relacja] Richelieu (Fly Model)
- Maverick - 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witam
Tym razem chciałem Wam pokazać model (który też nie jest zresztą nowością na tym forum) w moim wykonaniu. Temat oznaczyłem jako relacja, iż model nie jest jeszcze ukończony. Ciągle brakuje mi czasu, poza tym straciłem cierpliwość do niego, więc poczeka sobie na lepsze czasy;)
A zaczęło się tak ...


potem było ciut więcej ...

aż się ucieszyłem mając tyle za sobą, więc ciekawy efektu całościowego wycinałem dalej ...

w ruch poszły lufy ... (karton po pizzy z Biedronki nawet się przydał ...)

i dużo innych drobiazgów jak te (około 50)

i straciłem cierpliwość ... wrrrrr........... ;(

--
Pozdrawiam - Grzegorz (!)

 
19-05-10 20:26  Odp: [Relacja] Richelieu (Fly Model)
- Maverick - 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Efekt na dzień dzisiejszy jest następujący:

Model ogólnie sklejałem prawie rok z małymi przerwami ... z tego co pamiętam to model raczej miło i przyjemnie się sklejało, mankamentem na pewno są różnice kolorystyczne w odcieniach burt. Jak zbiorę siły na dokończenie tego modelu to na pewno będę kontynuował wątek w tej relacji ... :)

--

Post zmieniony (19-05-10 20:26)

 
20-05-10 00:13  Odp: [Relacja] Richelieu (Fly Model)
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Wsadz tam jakas swietlówke. bedzie lepiej oswietlony niz tak punktowo:) jest boski! ile ma to to dlugosci?

 
20-05-10 08:10  Odp: [Relacja] Richelieu (Fly Model)
- Maverick - 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Dzięki air_22 ;) z tego co pamiętam to coś ok. 123 cm

--
Pozdrawiam - Grzegorz (!)

 
20-05-10 11:07  Odp: [Relacja] Richelieu (Fly Model)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Maverick.
To "grzech" nie dokończyć ładnie wykonanego okrętu, będąc na tak zaawansowanym etapie budowy.

Moim zdaniem powinieneś dotrzeć do materiałów opisowych okrętu (poza tymi, które zapewne masz), a najlepiej do jakichś relacji załogantów, opisujących poczynania tej łódki, jeżeli są dostępne. Wyszukać epizody. Może odżyje „emocjonalny związek”, bo musiał on przecież kiedyś do okrętu tego Tobą targać (modelarze, pomóżcie !!!).

Uważam, że oświetlenie jest dobre, ta gra światłocieni jest rewelacyjna.
Raz jeszcze powtórzę, grzech nie dokończyć…

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
20-05-10 18:04  Odp: [Relacja] Richelieu (Fly Model)
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Richelieu popełniłem w swoim życiu raz z wydawnictwa Haliński i mimo że miałem problemy w budowie, choć nie takie by im nie podołać, to powiem że Warto dokończyć model.
Można powiedzieć że to już tylko "manicure" w dokończeniu budowy tego pięknego okrętu.
Z całych sił popieram apel Arta, dokończyć i napawać się widokiem wodowania.
Co do oświetlenia to wg mnie trafiłeś w 10 !!!

Pozdrawiam- SŁONECZKO

 
20-05-10 20:03  Odp: [Relacja] Richelieu (Fly Model)
- Maverick - 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Dziękuje Wszystkim za opinie na temat tego okrętu ;)
Dziś przeglądałem resztę wycinanek, które mi pozostały z niego (sama drobnica ... brrr ...) ale faktycznie coś drgnęło we mnie apropo chęci, poza tym pozostaje niesmak zaczynania czegoś nowego w przypadku, gdy nie skończyło się poprzedniego modelu.
W temacie oświetlenia to chciałem dołożyć co prawda jeszcze więcej diód, aczkolwiek wieczorem widząc efekty tych, które już są, postanowiłem nie kombinować.

Air_22 - nie bardzo mógłbym sobie pozwolić na świetlówkę (która na pewno by lepiej oświetliła model) ponieważ z racji lokalowych (mieszkanie w bloku) i rozmiarów okrętu, gablotę zrobiłem sobie dosłownie na styk, a świetlówka z oprawką "z deczka" by przysłaoniła model. Poza tym zrobiłem oświetlenie na detektor ruchu co powoduje
częste włączanie/ wyłączanie a nie wiem jak to wpływa na takie świetlówki.

--
Pozdrawiam - Grzegorz (!)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024