FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
19-05-10 09:02  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

konradooo - tak sobie ogladam ta twoja relacje z budowy wulfa - wychodzi jak na moje niedoswiadczone oko SWIETNIE....powiedz mi...Ty zamawiales te wregi wycinane laserem czy sam wyciales to tak dokladnie??zwlaszcza podobaja mi sie te w ktore pozniej wchodza karabinki. Jak widac na moim przykladzie to chyba byla najgorszcza czesc programu:(( az jestem ciekaw jak Ty to spasujesz bo tam bylo wyginania a ja jeszcze chcialem zaokraglic te elementy a wyszlo jak zawsze ;) no i udalo Ci sie wkleic ten element do celownikow-ja w tym miejscu zrobilem fockerowi lekki tuning....

a to zdjecie tej strasznej czesci w realu:



Post zmieniony (19-05-10 09:04)

 
19-05-10 10:14  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Trochę wprawy i narzędzia odpowiednie,wręgi są podklejane klejem polimerowym na tekturkę 1mm.A w miejscach gdzie są karabiny wycinałem właśnie nożem OLFY AK3,robię to w ten sposób że nakłuwam raz przy razie,później nacinam i na koniec wycinam całość lekko szlifuje i jest:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
19-05-10 11:32  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

o mamo kolejny klej....masz jakis konkretny klej czy wsio jedno co kupie w OBI??
Zakupie tez ten nozyk juz go sprawdzalem i nawet nie jest tak strasznie drogi a na bank sie przyda!
jak mialem jakies male kola do wycinania to wlasnie tez stosowalem twoja technike czyli nacinalem nacinalem a pozniej szlifowanie ALE do otworow jeszcze tego nie stosowalem-mysle ze glownie dlatego ze nie mialem az takiego dobrego noża
No i mysle ze nowe nozyczki tez zakupie bo poprzednie sa marketowe ;/

 
19-05-10 12:06  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
- Maverick - 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

ja też kleję polimerowym klejem bo nie śmierdzi. Dla mnie nie ma znaczenia jakiej firmy, zawsze kupuje jaki jest :) butaprenu używam ino do podklejania dużego rodzaju wręg, np. okręty 1:200. Do wzmocnienia struktury używam wikolu, ale musisz uważac bo on jest chyba na bazie wody i nadmiar lubi "powyginać" kartonik. Ja tak to praktykuje (niekoniecznie może dobrze, ale mi pasi...) Myślę, że bardziej doświadczeni Koledzy Ci podpowiedzą lub poczytaj na forum. Ja tez jestem nowy na tym forum więc co dorwie czasu to doczytuje;)
A krytykami się nie przejmuj ... :) też dostaję po uszach, ale dzięki temu jest to mobilizujące i przy następnej budowie będę robił tak, aby znowu nie dostać po uszach za to samo hehe ...

--
Pozdrawiam - Grzegorz (!)

 
19-05-10 12:23  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

moze i na forum to jestes nowy Maverick - ale skills`y to chyba jednak nie nasza wspolna cecha....LADNIE wyszedl ci ten model trza przyznac!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024