FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
18-05-10 13:28  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

WOW elessar.telc dzieki za motywacje

 
18-05-10 14:10  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

bez zbytniego prądu...
jeśli chcesz poćwiczyć coby było lepiej to polecam np:
http://www.modele-kartonowe.com/pws-50/index.html

1. wydrukuj go na papierze o gramaturze 150-180 na drukarce atramentowej pamiętając o ustawieniu 100% wydruku strony, bo inaczej Ci poleci skala w kosmos
2. polakieruj go Caponem rozcieńczonym w stosunku 1 do 1 z rozpuszczalnikiem nitro
3. szkielet podklej na kartonie o grubości wg instrukcji za pomocą kleju butapren

resztę jak chcesz ,na bieżąco, nr gg do mnie 1764077

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
18-05-10 15:53  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witaj na forum!
Asem modelarstwa nie jestem więc nie będę się wymądrzał. Jedyna rzecz jaka mnie dziwi to model jaki wybrałeś do sklejenia. Modele z wydawnictwa p. Halińskiego są bardzo efektowne ale niestety również bardzo skomplikowane. Na początek powinieneś poćwiczyć z czymś prostszym. Grzesiu wstawił Ci link do modelu który możesz sobie sam wydrukować i według mnie to jest bardzo dobry pomysł. Na takim modelu możesz sobie poćwiczyć techniki klejenia i retuszu a jak coś nie wyjdzie to drukujesz jeszcze raz i jedziesz dalej aż do uzyskania zadowalającego efektu. Do retuszu krawędzi części możesz użyć pasteli olejnych, malujesz nimi jak kredkami albo rozpuszczasz w terpentynie i używasz jako farby. I przede wszystkim przeglądaj relację na forum, to prawdziwa kopalnia wiedzy. Jeżeli posłuchasz rad bardziej doświadczonych forumowiczów to następny model na pewno będzie lepszy.

--
Pozdrawiam!

 
18-05-10 16:36  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Odnoszę wrażenie, że co niektórzy chcą tu chyba zniechęcić nowego kolegę do klejenia, a to chyba nie o to tutaj chodzi?

Jak już pisałem to bardzo trudny model i ważne, że udało Ci się go skończyć. Odważyłeś się pokazać go na forum, bardzo dobrze, co z tego, że odstaje poziomem od innych, dzięki tej galerii zyskałeś już dużo przydatnych wskazówek, o to chodzi.

Proponuję jednak, żeby następne pod nóż poszło coś łatwiejszego, (np. propozycja Grzegorza), jeśli nie chce Ci się bawić w drukowanie to dorwij jakiegoś porządnego Małego Modelarza, P.11c, Typhoon, modele autorstwa pana Mistewicza, chodzi mi o coś co było już nie raz pokazywane na forum i wiadomo, że dobrze się klei. Na pewno znajdziesz dużo wskazówek w relacjach.

Co do farbek, na początek wystarczy pudełko plakatówek, takich jak na plastykę:) Są niezawodne.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-05-10 16:59  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
AT-ST vel. Jacek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Spokojna -Panowie. Więcej luzu...

Co do modelu - pierwsze koty za płoty. Juz nic sie z nim nie zrobi. Traktować jako poligon.

Następny model rzeczywiście lepiej wybrać o mniejszej liczbie części, polecam coś Pawła Mistewicza - kleją sie naprawdę dobrze, a i pierwsza wojna trochę prostsza niż foka...

Żadnego malowania, szpachlowania - na razie ogranicz się do zabezpieczenia Caponem powierzchni drukowanej - czy to z gotowej wycinanki, czy wydruku z plujki - tylko przenigdy nie drukuj modelu na laserówce - toner rozpuszcza się w Caponie a poza tym podczas formowania łuszczy się i odpada!

Wszystkie krawędzie retuszuj najlepiej zwykłymi akwarelkami - łatwo dobrać kolor i zero stresu - z Caponowanej powierzchni zetrzesz je wilgotną szmatką. Poza tym nie śmierdzą.

Kształtowanie kartonu najlepiej stopniowo i powoli - po jakimś czasie wyczujesz "ile można" - chodzi aby nie porobić załamań.

Tyle tytułem wstepu - teraz działaj... POWODZENIA

--
UCZESTNIK PROJEKTU łSM - USS MISSOURI 1/100

 
18-05-10 19:36  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

spokojnie spokojnie...nie mam zamiaru sie zniechecac bo i klejenie podoba mi sie od lat a to ze OD LAT tego nie robilem to juz inna bajka
POWIEM SZCZERZE - pamietam ze przed moja przerwa na NIE sklejanie - sklejalem wlasnie MM oraz takie jakies modele co byly drukowane na sporych arkuszach i sprzedawane w sklepach modelarskich(ktorych kiedys bylo wiecej-znacznie)-pewnie wiecie o co chodzi?!?!?
No i wracajac do sprawy to nie wiem czy wlasnie sklejajac takiego MM w ktorym nie ma az tylu szczegołów co u Halinskkiego sprawilo by mi taka sama satysfakcje - wiem ze wasze rady na bank sa trafne ale czuje ze kolejny ktory bym wzial z tej samej firmy juz by mnie tak nie zaskoczyl...
a z rady Grześka na pewno skorzystam nawet po to zeby sobie przetestowac te lakiery farby kleje i wszystko czego od was sie dowiedzialem

Mam jeszcze jedno (choc pewnie nie ostatnie) pytanie ktore sobie przypomnialem:
POWIEDZCIE...jak robicie takie male otwory jak np. sa na desce rozdzielczej itp?? widzialem ze sa jakies narzedzia do robienia swietnych otworów ale nie o tak malej srednicy-a wlasnie w przyszlosci chcialbym bardziej dopiescic te detale bo one to jednak robia Różnice przez WIELKIE R!!

 
18-05-10 20:12  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ja mam coś takiego:
dziurkacz do pasków i takiego wybijaki cylindryczne tylko te akurat nieboptyczną kasę kosztują ale znajdziesz tańsze w sklepie z narzędziami.

Kołowrotkowy wybijak kupisz w Carefourze za jakies 30 zł dosyć solidny metalowy,miałem z Topexu z plastikową rączką ale się połamał. Po za tym można też zrobić własny z metalowego wkładu od długopisu,poszukaj w technikach.Małe otwory ja np. wypalam lub wybijam igła lekarska a kołnierz po stronie niezadrukowanej ścinam i szlifuje.Każdy ma swoje pomysły masz głowę to kombinuj;)

Post zmieniony (18-05-10 20:30)

 
18-05-10 20:53  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Dzieki nie pierwszy raz konradooo - mam wlasnie taki szpikulec czy cos w tym rodzaju i tez staralem sie robic dziury wlasnie tym a to co zostawalo z drugiej flanki scieralem ale jak byla do zrobienia w tym fockerze tablica przeszklona to tam musialbym zrobic tyle dziur ze by sie to wszystko nie utrzymalo - ten dziurkacz do paska to dobra rzecz - poszukam po marketach

 
18-05-10 21:06  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Można wyciąć malutką dziurkę skalpelem i powiększyć ją delikatnie do odpowiedniego rozmiaru wykałaczką. Powstałą 'wyrwę' po drugiej stronie przyciąć i wyszlifować. Delikatnie. Proste i skuteczne:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
18-05-10 21:44  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Najlepszy do wycinania małych detali są noże OLFY a konkretnie AK3 a do reszty AK1.Do wycinania części podklejanych tekturą używam zwykłych noży do papieru najlepiej z blokada metalową ostrzą którą się skręca;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024