FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
18-05-10 07:36  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Witaj!Sam robię ten model nie należy do łatwych,jeśli chodzi o wskazówki to ja na twoim miejscu zaopatrzył bym się w Akwarele Pactra a do tego pędzelki Italeri,ja mam coś takiego:
http://www.mojehobby.pl/italeri-51253-pedzel-retuszerski-italeri-z-trojkatnym-trzonkiem-0-p-9-193543.html

Po za tym,niektóre elementy można wykonać z gotowego materiały np. lufu karabinów z igieł lekarskich:)Masz opcje szukaj różne techniki tu opisywane,linki do postów z narzędziami robionymi samodzielnie poczytaj trochę to forum to źródło ogromnej wiedzy!!!Sam się o tym przekonałem a wielu ma tu racje bo sam się przekonałem o tym rzucając się z motyką na słońce!!!

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
18-05-10 08:45  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

FARBY przy moim nastepnym modelu to mysle ze bedzie podstawa bo wiem ile bialego zostalo na moim modelu...a nie chcialem tez tego scierac i równać bo zrobilbym jeszcze wieksza masakre. Ale byc moze jak nabiore wiekszej wprawy to i jeszcze troche naprawie ten model?!?!?
Powiedzcie mi jeszcze jedno albo wiecej:
Czy jak juz skonczycie model to malujecie go jakimis lakierami bezbarwnymi???
I czy takie malowanie nawet AKWARELAMI nie zamaluje zbytnio druku tj. jakis nitow śrubek itp???

Staram sie zbierac te wszystkie info z roznych forow i nawet trafilem na cos w stylu ABC modelarstwa w pdf`ie - tak wiec - ucze sie(mam nadzieje)

 
18-05-10 08:48  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Aha - to zdjecie co mam na forum to ja ze ZBIORNIKIEM PALIWA wlasnie z Focke-Wulf`a - jest cos takiego w muzeum lotnictwa....no i sa jeszcze inne czesci z tego samolotu ale w totalniej rozsypce :((

 
18-05-10 09:13  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmm- ostro :-)

1- Wyjaśnienie. Żeby nie myło niedomówień- w żaden sposób kolego michaelson nie próbuję deprecjonowac Twojej osoby, czy zniechęcac Cię do modelarstwa- nic z tych rzeczy. Tak Tobie, tak każdemu nowemu użytkownikowi życzę jak najlepiej. Obyśmy wszyscy zobaczyli jak najlepsze modele w Twoim wykonaniu. To już jednak w większości napisałem w poprzednim poście... Nie próbuje też zakładac tutejszego odpowiednika Złego Składu, czy odbierac komukolwiek prawa do prezentowania swoich dokonań. Co to to nie.

2- Jednakże- na dole strony tego forum jest ładne zdanie-"Pamiętaj, że to w jaki sposób piszesz, świadczy o Tobie". Otóż w jakimś stopniu można to sparafrazować- "To jakie modele pokazujesz też w pewnym stopniu świadczy o Tobie". Bo IMHO nie sztuką jest pokazywac wszystko jak leci. I nie chodzi tu o prawo każdego użytkownika do prezentowania swoich prac- tego prawa i cytatu "z Rajkuba" przytoczonego przez Konradusa nie kwestionuję- chodzi mi raczej o delikatną samokrytykę moich osiągnięc modelarskich, która powstrzymałaby mnie akurat przed ujawnieniem się na forum zanim nabyłbym odpowiednich umiejętności, aby zaistniec na nim w miare bezstresowo i bez powazniejszej krytyki ze strony innych, bardziej doświadczonych współmodelarzy. W innych słowach- wyszedłem z założenia, że nie pokazuję swoich prac na forum dopóty, dopóki nie nabędę na tyle umiejętności, że moje modele nie odbiegają od ogólnie przyjętego, pokazywanego poziomu.

Nie każdy musi moje zdanie podzielac, nie każdy musi wychodzic z tego samego założenia, co ja- jakkolwiek "durnowate", czy "bylejakie" by ono nie było (BTW- nie obraziłem się. Ja nie z tych, co się obrażają :-) ). Baa- to nawet lepiej, że ktoś się ze mną nie zgadza. Ciekawiej :-)

pozdrawiam
Maciek
elessar.telc :-)

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
18-05-10 10:17  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak poczytałeś ABC modelarstwa to już wiesz więcej.

Moje metody w dużym skrócie:

1. Arkusze wycinanki maluję Caponem z obu stron prosto z puszki pędzlem.
2. Części retuszuję (białe krawędzie cięcia) zaraz po wycięciu przed formowaniem.
3. Do retuszu używam różnych barwników, od flamastrów do rozpuszczonych w wodzie farbek stosowanych przy farbowaniu tkanin.
4. Części formuję najczęściej na odwrotnej stronie miękkiej podkładki pod myszkę różnymi obłymi przedmiotami nawet spinaczem biurowym.
5. Do klejenia używam klejów bezbarwnych niebrudzących i szybkoschnących: UHU hart, Szewski, Uniwersalny, nawet klej do butów. BCG ze względu na lakierowane arkusze nie używam.
6. Czasami miejsca klejenia drobnych i delikatnych części dodatkowo "pociągam" Caponem - likwiduję w ten sposób zbyt duże wycieki kleju i wzmacniam spoinę.

Jedni mogą się z tym zgodzić inni nie - każdy ma swoje metody. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (18-05-10 10:18)

 
18-05-10 10:25  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
mario1970   

Trochę postów mineło zanim mi odpowiedziałeś.

Więc moja rada. Poszukaj relacji z budowy Moromena. Tam wyłuszczyłem problerm i w mojej ocenie problem jest ten sam.

Masz na razie problem ze zwykłym starannym sklejeniem, spasowaniem elementów. I to w pierwszej kolejnosci trzeba poprawić. Skończyłes model to ważne, ale to już wiemy, czas wykonac kolejny krok.
Żadne nowo zakupione farbki , kleje , super triki opisywane na tym forum nie zastąpią ci umiejętności poprawnego gięcia. kształtowania kartonu i czystego sklejania. Podręcznik klejenia tez tego za ciebie nie zrobi. Jesli myslisz że farbą , szpachlówką zasłonisz braki w modelu to się mocno mylisz. I tyle w temacie bo nie chce się powtarzać.

Maćka - elessar.telc znam osobiście raczej nie myślę , że napisał Ci to złosliwie. Skleja na pewno lepiej od Ciebie i co nie co wie na ten temat. Po prostu twój model jest bardzo słaby i nym bardziej jest to widoczne na tle innych modeli. Stąd myslę jego reakcja. Jak drugi model , który zrobisz nie będzie róźnił się od tej foki, to tym razem ja Ci napiszę w podobnym tonie. Bo to będzie oznaczało , że postepu nie robisz, a wysiłek forumowiczów , którzy chcą Ci pomóc zwyczajnie ignorujesz.

Pozdrawiam

--



 
18-05-10 11:03  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Witam na Forum!
Moja rada na doskonalenie swojego warsztatu to czytać,czytać i jeszcze raz oglądać relacje wszystkich naszych "userów" ;-)
Od lepszych się nauczysz jak coś zrobić , od słabszych jak nie robić.
Ale nie da się po otrzymaniu kilku rad , od drugiego,czy czwartego modelu osiągnąć biegłości...
Doświadczenie musisz zdobyć sam ciężką pracą...
Do kilku "chwytów" dojdziesz sam - bo każdy z nas ma ulubione, niekoniecznie ulubione przez innych... ;-)

Nasze Forum to prawdziwa kopalnia wiedzy. Myślę,że jak się przyłożysz,znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania ( jak to mówią - wszystko już było...).
Zatem jeszcze raz witam i gorąco zachęcam do "wgryzienia się " w zasoby naszej ukochanej strony ;-) !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-05-10 12:28  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

elessar.telc ...zdaje sobie sprawe ze to swiadczy o mnie a konkretnie bym powiedzial o moich jak narazie słabych umiejetnosciach!! NIE umieściłem tego modelu a żeby sie chwalic, bo czasami na niego patrze ze zloscia do samego siebie, ale GLÓWNIE po to zeby otrzymac takie rady jakie uzyskuje od innych o sposobie wykonania - za co WIELKIE DZIEK i czekam na WIECEJI!!! staram sie w miare na bieząco czytać wasze uwagi jakie sobie przekazujecie i UWIERZCIE: jestem niemal pewny, że kolejny Focke bylby w moim wykonaniu znacznie lepszy!! Tak jak napisał MARIO ....nie bede was na pewno torturował kolejną tak słabą galerią, ale jak mi sie uda cos poprawić to chyba rzucicie okiem - choć wiem ze kolejny model i tak jeszcze bedzie daleki od ideału :( Mam taki plan żeby sobie zakupić jednak Messerschmitt`a bo jakby na to nie patrzec - jest chyba najbardziej podobny do Wulfa ....

 
18-05-10 12:45  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
michaelson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

OSTOJA....prosze powiedz mi jeszcze:
sprawdziłem sobie ten capon - zanim go zakupie - ten lakier jest na tyle elastyczny ze nie utrudni mi pozniej formowania -tak czy inaczej najpierw i tak go sprawdze na bialej kartce

i jeszcze odnosnie tego kleju UHU - to mysle ze bylaby swietna sprawa bo jednak narobilem troche bigosy butaprenem i taki co nie zostawia sladow bylby wskazany - TYLKO
powiedz mi jak wyglada sprawa z dlugością schniecia??

 
18-05-10 12:57  Odp: [galeria] nowy user i mój Focke-Wulf
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

michaelson- skoro już zdecydowałeś się na tę galerię, to na pewno musiałeś się liczyc z pewną krytyką. Ale mimo wszystko zrobiłeś pierwszy krok, więc teraz zrób kolejny- pokaż swój kolejny model, a forum go oceni... Model pewnie nie będzie idealny- ale nie to jest najważniejsze- w końcu nie myli się te, kto nic nie robi. Chyba nikt na tym forum- a na pewno nie ja- nie jest furiatem krytykującym dla samego krytykowania. Najważniejsze, żebyś pokazał, że z krytyki i własnych błędów potrafisz wyciągac wnioski, uczysz się, wzbogacasz swój warsztat itd. itp. Żebyś modelarsko nie stał w miejscu- żeby w kolejnym modelu widac było rzeczywisty postęp w porównaniu z tą Foką, a uwierz mi- jeśli tak będzie, to ja będę pierwszy, żeby Ci pogratulowac... I tego CI życzę...

To tyle, bo zaraz się spóźnię do lekarza :-P

pozdrawiam
Maciek
elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024