FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
14-05-10 22:46  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Powrót syna marnotrawnego :)
Witam.
Jako że śpachla nie za bardzo mi wychodziła, a kolega załatwił mi drugi model, wymieniłem pokład i rozpocząłem kleić burt od dziobu. Wiem dziób jest " brzydki" ale to standard. Wedle opisu tak powinno być :). A ja już się poddałem. Nie miałem siły.
A w międzyczasie kupiłem sobie cyfrówkę Olimpusa FE-47.
Czekam na komentarze i pomoc.
Pozdrawiam i fotki:







Fotki poprawione.Mam nadzieję że troszkę lepsze.
Stug model jest naprawdę ciężki do sklejenia w sekcji dziobowej ( tam bedę miał jeszcz cyrki z uskokami)

Post zmieniony (14-05-10 23:13)

 
14-05-10 22:53  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Chciałbym jedynie nadmienić, że aparat nie robi zdjęć sam, więc widocznie po prostu nie postarałeś się, by zdjęcia były chociaz ostre. Nie opowiadaj więc, że coś się do czegoś nie nadaje, skoro nie umiesz tego czegoś obsługiwać:-) Poćwicz spokojnie, a na pewno zmienisz zdanie:-) Mam aparat, który kupiłem w 2002 roku i jak do tej pory nie potrzebuję niczego innego. Więc nie wymyślaj.

A z tego co udało mi sie dojrzeć... weź inny model, może prostszy:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-05-10 11:01  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
Dalineo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witaj smarqu!

Przyznam Ci się szczerze, że potajemnie sklejam Jaskółkę z tej wycinanki i znam wszelkie niedogodności związane z pracą nad starym MM, choć to tylko 10 lat. Kontynuuj pracę! Pamiętaj że najtrudniej jest skleić model DO KOŃCA! Nawet najprostszy, najmniejszy, zwłaszcza, kiedy wysiada nam do niego cierpliwość. Natomiast zupełnie popieram wybór, sylwetka Jaskółki jest piękna, zgrabna, i model nie jest zbytnio uszczegółowiony, ,ma co prawda błędy, ale widzisz, modelarz nie powinien się tym niecierpliwić, raczej potraktować jako wyzwanie. Jeśli zechcesz, podeślę fotki tego co udało mi się zrobić, choć przyznaję, wybrałem najbardziej inwazyjną metodę szpachli i farby :-)
Jak widzę jesteś na etapie pokładu. Od razu podpowiem (bo mam to za sobą), że uskok przedniej jego części robiłem po swojemu, czyli przycinałem tekturę i szpachlowałem, inaczej nie wyobrażam sobie w miarę estetycznego załatwienia tej sprawy, z moimi możliwościami :-).
Co do uskoku burty przy dziobie to masz rację - widocznie tak ma być przy założeniu że postępujemy ściśle według wskazówek autora. Szkoda tylko że nie wyciąłeś otworów pod kotwice w spodniej warstwie poszycia. Ale to da się jeszcze zrobić.

Pozdrawiam
Mario

--
Dalineo
--
Budując model tworzysz swój własny świat.

 
15-05-10 12:39  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Mario Dzięki za słowa otuchy :). Model skończę NA PEWNO. Przecież to moja 1 relacja i nie warto popełnić gafy :). Jak by to nie był za duży problem to mogę poprosić o fotki twojej Jaskółki ??. W razie jak mi się model nie będzie podobał mam księdza który się nazywa... Jaskóła to dam mu go za przygotowywanie do bierzmowania ;)
Pozdrawiam i wieczorkiem zapraszam na fotki gotowego kadłuba.

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
15-05-10 22:48  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

Dobry wieczór
Skończyłem oklejanie kadłuba, a potem wiozłem się za pastowanie bucików :P Jutro w mojej PSP jest nadanie sztandaru, powiatowy dzień strażaka i mój tata dostaje odznaczenie.
Dziobu nie malowałem. Wyszła taka różnica kolorów i już nic z nim nie będę robił.:( ale na żywca wydaje mi się że wygląda lepiej.) Braciszek zabrał Olimpusa na disco :)
Fotki:












Pozdrawiam.

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
16-05-10 11:22  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

A mam do was pytanie.
Jaskółka mogła być uzbrojona w miny jak i bomby głębinowe. Z powodów barku materiału na miny ( choć wyglądały by efektownie) można by było " dozbroić" okręt w bomby głębinowe.
I tu mam pytanie:
Czy bomby były przewożone na "wózkach" jak miny czy były "luzem" w torach ???. Wujek google nie za bardzo mi pomógł, plany również. Może ktoś z was ma jakąś literaturę na ten temat ? Może fotki ?

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
16-05-10 11:36  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

A ja Ci dam rade. Nie zawracaj sobie glowy tym czy miny byly tak czy owak. Nie sugeruj sie starymi wyjadaczami forum ktorzy prowadza czasem dyskusje na ten temat. Rob tak jak jest w wycinance bo na razie widze, ze od 8 miesiecy nie mozesz wyjsc z praca poza kadlub. Ja jak zaczynalem przygode z modelarstwem cieszylem sie, ze ptrafie cos skleic. Cwicz wiec proste sklejanie, a potem przyjdzie czas na kombinowanie.
Powodzenia

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
16-05-10 20:47  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

I z jednej strony zrobiłem charakterystyczny uskok.





Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-05-10 20:48)

 
16-05-10 21:23  Odp: [Relacja] ORP Jaskółka
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

I dobrze, wazne, ze ta szpara zakryta i model uratowany.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024