FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
18-04-10 00:22  Odp: [Galeria] Nastawnia Ustroń Polana 1/87
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Witam wszystkich tęskniących za odświeżeniem relacji z budowy przytłaczającej swym rozmachem nastawni,, Ustroń Polana,, w moim skromnym wykonaniu (ale wstępem rzuciłem )
Uchylę rombka tajemnicy co sobie sklejam po cichu żeby nikt nie widział ,a może dlatego ,że niezbyt podoba mi się to co ulepiłem . Do rzeczy:
Jest to EP05 w barwach PKP,niestety poległem na klejeniu dachu wyszedł jak psu z ... gardła wyciągnięty .Pewnie następnym razem wyjdzie lepiej
Ok czas na foto :



Teraz gwoli wyjaśnienia : widoczna ,,roślinnśc,,jest już usunięta ,jako nieudana .

Stałem się też niedawno (wczoraj) szczęśliwym posiadaczem dwóch zestawów figurek firmy PRISER w skali 1/87 i chyba rozwiązał się problem ,,zasiedlenia,,dioramy.

Na dioramie pojawią się figurki w liczbie 7szt.przedstawiające robotników ,do tego powstanie samochód marki ,,Lublin,, (oczywiście z kartonu).
Foty kilku figurek:
To tyle na dziś ,czekam na komentarze w stylu: dobry pomysł,zły pomysł ,ładnie ,brzydko.
Pozdrawiam.

PS.
1-EP05 jeszcze nie jest skończona
2-docelowo na tej dioramie ma byc inna lokomotywa.

--

 
04-05-10 01:35  Odp: [Galeria] Nastawnia Ustroń Polana 1/87
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

To znów ja . Przybyło niewiele,ale zawsze coś . Najważniejsza to ramka zamówiona u szklarza ,oczywiście zrobił za małą , ale poprawiłem. Doszła też druga lampa do wykolejnicy oraz rower z zestawu Preisera.
Rozpocząłem też budowę samochodu Lublin coby robotnicy byli mobilni ,mimo że w wycinance nie było przewidziane wnętrze wyciąłem wszystkie okna i sprubuje coś wykombinowac .W tej skali będzie to i tak praktycznie niewidoczne .Oto zdjęcia :


Tak to na dzień dzisiejszy się prezentuje :


--

 
13-05-10 21:09  Odp: [Galeria] Nastawnia Ustroń Polana 1/87
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cześć dominik294 zamieszczam Ci zdjęcia stojaków na płozy hamulcowe.
Wymiary :
średnica rury 60mm
szerokość około 720mm
wysokość600mm
Pracę twoją dalej podglądam bo fajny klimat się robi.




--

 
16-05-10 15:59  Odp: [Galeria] Nastawnia Ustroń Polana 1/87
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Witam wiernych widzów .Troche mnie nie było i znów jutro wyjeżdżam na kolejny tydzień .
A tam dzikie zwierzęta : :-)

Ale do rzeczy:
Na początku chciałem bardzo podziękowac Ruto88,oraz Addriano1 za modele kartonowe ,oraz Lokusowi i Drakonowi za zdjęcia dzięki którym dowiedziałem się bardzo dużo od strony technicznej kolei i sprzętu jaki tam występuje .

Teraz o nastawni :D
Po obejrzeniu zdjęc postanowiłem wykonac fragment sieci trakcyjnej , która występuje również przy nastawni Ustroń polana .Niestety podczas rozpoczynania prac z tym modelem nie było planu wykonania czegoś takiego stąd słupy podtrzymujące siec znajdują się między torami ,a nie jak w oryginale po prawej stronie toru .Ale nie jest to rozwiązanie nie stosowane na kolei,po rozmowie z właścicielem sklepu modelarskiego APM (pozdrawiam) dowiedziałem się ,że ustawienie w ten sposób słupów jest stosowane naprawde,wszystko zależy od warunków terenu na jakim się znajduje trakcja.

Same słupy to skan z modelu wydanego przez Delta-te 1(7)2002 ,,Wagon rewizyjny serii SR51.Oryginał posiadam :-) Przewód to klejony na styk drut stalowy o średnicy 0,5mm,kleił się całkiem fajnie :-)
Zdjęcia w trakcie ustawiania wysokości do EP05

Zdjęcia z lepszym tłem:


Do poprawy zostało podmalowanie gdzieniegdzie słupów i przyklejenie izolatorów,potem zabieram się za model ,który ma znalezc się na tej dioramce ,napiszę tylko że pojawi się mały tutorial z ,,prądem ,, w tle .

PS.MK747 dziękuje za fotki , a masz może wymiar samej płozy??

Post zmieniony (16-05-10 16:03)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024