FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-05-10 15:49  [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Wiatm :) A więc nadszedł czas żeby ujawnić nad czym ostatnio pracuję . Model dosyć długo powstawał ze względu na brak czasu (praca na 3 zmiany, obowiązki rodzinne itd) ale także ze względu na naukę programu rhino :) Dzisiaj rysowanie idzie 10 razy szybciej niż jak zaczynałem rysować "KUBE". Pewne rzeczy rysowałem bardzo mocno na około:)
Wielu z Was zastanawia się dlaczego 1:16. Odpowiedź jest prosta... mając tyle materiałów byłoby niemalże skanadlem wykonać ten model w 1:25, chodz i tak jest mocno uproszczony :) Po drugie do pojazdu tego mam szczególny sentyment gdyż mój ojciec służył na baterii kubowskiej jako dowódca stacji naprowadzania, i juz jako dzieciak biegałem po nich i miałem mozliwości jeżdżenia tymi wyrzutniami:)
Po trzecie kocham sprzęt rakietowy bez względu czy to jest klasa ziemia-ziemia czy ziemia -powietrze .
Perwsze przedstawiam renderingi modelu.
Model ma potwierane 80% klap co widzac na renderingach (wszytskich nie otwarłem bo model składałby sie 3 lata :) ) Przedział załogowy, silnikowy, i wneki z elektroniką :)

szkielet


sininczek


koła



pozycja bojowa



z otwartymi klapami :)




a teraz fotki modelu. Na początek fotka szkieletu i kół
cała ława w cześciach






troszke elektroniki i środka - niestety fotki wnętrza kabiny gdzieś mi się zadziały na dysku jak się znajdą to wystawie


silniczek


no i moje arcydzieło "gąska"


spód modelu :)


teraz juz pokarzę to co mam sklejone na chwilę obecną



dzisiaj jeszcze wytawie fotki tago co dzisiaj skleje . Prace ida pełną parą we wrocku mam nadzieję mieć cały pojazd i większą część tzw stołu obrotowego z rakietami

--

Post zmieniony (07-06-10 13:32)

 
16-05-10 16:01  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Czy ten model będzie dostępny w jakiś sposób??

 
16-05-10 16:04  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


pewnie będzie :) kiedy nie wiem :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
16-05-10 16:06  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


ponieważ brak fotek kabiny... strona instrukcji klejenia kabiny :)


--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
16-05-10 16:58  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

I właśnie takich modeli brakuje na rynku, pancerka, do tego współczesna i w dodatku w polskim malowaniu (mam nadzieję).
Czy planujesz wykonać również resztę pojazdów z baterii?
Mam nadzieję, że również przeskalujesz go do 1:25, żeby pasował do pozostał modeli w kolekcji.
Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
16-05-10 17:11  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Planuję stacje naprowadzania i stz'ta ale wszystko w 1:16 :) Mylśle ze bedziesz mieć nową kolekcję ... 1:16 :) w 1:25 mozna robić modele do których jest mało dokumentacji
w 1:16 był juz leopard :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
16-05-10 17:38  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Tylko że na modele w 1/16 trzeba mieć miejsce a 1/25 to taka najbardziej optymalna skala dla pojazdów kartonowych. Co do projektu to jest bardzo ciekawy!

--
Pozdrawiam!

 
16-05-10 17:52  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
sokolus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Heh mi projekt Kuba chodzi po głowie już jakiś czas, chciałem się nawet zabrać za jego opracowanie ale jak narazie brakuje umiejętności. Jak zobaczyłem, że kolega Karol sprzedaje na Allegro plastikowego Kuba od trumpetera wiedziałem co się święci :P Po renderach widać, że opracowanie jest maksymalnie wypasione (podobnie jak SCUD), na minimum rok klejenia. Jak dla mnie trochę zbyt rozbudowane dlatego też odpuściłem ze swoim SCUD'em. Dla zainteresowanych dodam, że jak tylko skończę projekt Stara 266 ( została przyczepka Renovy + podstawka ) to zabieram się za budowę konwersji Szyłki z Fly Modelu właśnie na Kuba. Skala oczywiście 1:25. Karol Tobie gratuluję świetnej roboty, masz dar do projektowania i klejenia a co najważniejsze trafiasz w mój gust w 100%. Pozdrawiam!

--
Pojazdy LWP i WP w 1:25
_________________
Warsztat: SCUD
Ukończone: ZSU-23-4 Szyłka (1:25, Fly Model) , Star 266 + ZU-23 + PN 1,5 (1:25, Modelik)
Następnie: zobaczymy...

 
17-05-10 09:55  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
Krzysiek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetna robota, jestem absolutnym wyznawcą skali 1:16 w pancerce i artylerii.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Krzysiek

--

 
17-05-10 10:42  Odp: [relacja] projekt własny Sa-6 KUB w 1:16
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Ja już czekam aż będą dostępne w sprzedaży. Powodzenia .
Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024