FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
22-05-10 16:51  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
kari   

Jasiek napisał: " ... projektant mógł postarać się o jakieś ciekawsze malowanie bo tego co jest zupełnie nie trawię."
...proponuję wejść w kontakt z projektantem, może wysłucha pobożne życzenie i wyda np. "sikinga" w zdecydowanie ciekawszym malowaniu tj. kolorze "jeloł bahama" z Royal Navy.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-05-10 17:33  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Jasiek napisał:
>Przydałby się na rynku jakiś nowy producent akcesoriów do modeli kartonowych. Gomix robił bardzo dobre jakościowo wytłoczki ale chyba nie zależy im na rozwoju bo nic nowego nie oferują...

Niedługo będziecie mieć pretensje do p. Wasiaka, p. Bączkowskiego i innych, że nas biednych modelarzy "olewają".

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
22-05-10 17:37  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

To nie są pretensję, tylko sugestia. Im większy wybór akcesoriów na rynku tym lepiej. Nie każdy potrafi zrobić sobie wszystko sam. Ja na przykład nie mam pojęcia o tłoczeniu, a nawet jakbym miał to nie wiem czy by mi się chciało bawić w takie rzeczy.

--
Pozdrawiam!

 
22-05-10 18:37  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

sie mu zrobi zadrapania jakies farby i od razu bedzie efekt :P przykladem jest wildcat z projektu grupowego, ale zapomnialem kto go kleij. Jeden tam jest tak fajnie zrobiony ze w ogole nie widac ze to mm ;)

 
22-05-10 22:17  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Hator   

@Tygrys,
Kto chce to i tak kupi. Nie powinno to jednak przeszkadzać w dyskusji nt nieścisłości z oryginałem kamo, z której MM niechlubnie słynie, mimo zmiany drukarni.

Z lekka zszokowany "MM-ową malowanką", model zakupiłem, bo to wersja ratunkowa śmigłowca, więc jednocześnie poligon doświadczalny. Kiedy wstępne, negatywne emocje dały za wygraną zdrowemu rozsądkowi, okazało się, że zapowiada się interesujące opracowanie. Model wg autora projektu jest średniotrudny. Moim zdaniem jest to jednak model dla bardziej wprawionych w boju modelarzy. Kadłub mimo techniki wręga-wręga klei się nieco inaczej, ze względu na poszycie jak w łodzi. Wykonanie oszklenia i potrzebnej drutologii nie tylko przy wirnikach, też wymaga sporej wprawy. Z relacji będzie można wywnioskować jakość spasowania elementów. Nie posiadam wydania wersji od GPM, więc trudno jest mi określić ogólny stopień uszczegółowienia modelu. Model z MM można wykonać bez wnętrza lub z wnętrzem, jeśli wykonamy tłoczone oszklenie. Oznaczenia części są przejrzyste. Schematy też wydają się OK.
Jeżeli komuś niebieski razi w oczy to kamo można przemalować lub po zrobieniu skanów wydawnictwa zastosować bardziej słuszny repaint. Można by się nawet pokusić o zrobienie w fikcyjnej wersji dla Marynarki Wojennej RP :))) Jak ma być ciekawie, to dlaczego by nie zrobić własnej wersji? ;-)

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
22-05-10 22:24  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Hator   

@darek71,
Dzięki za info. Zapytam się siostrzenicy z jakiej firmy ma smoczek :D

--

Post zmieniony (22-05-10 22:25)

 
26-05-10 14:03  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
3silnia 



 - 10

Panowie! Pytam z cicha, " czy ktoś ten model już robi?". Gatka jest piękna, a model czeka.!!!!

--
4! ? 3!

 
26-05-10 20:59  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Jest jeszcze model z fly model. UH-1 bell. Ma podobne szybki, ale nie mam sił zeby to sprawdzic... :( jak wyzdrowieje to na pewno napisze.

 
26-05-10 22:28  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

no obejrzałem dziś ten model i trzeba przyznać ze kolory strasznie blade

--

Post zmieniony (26-05-10 22:29)

 
26-05-10 23:26  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

Witam
Dzisiaj sobie tem model oglądałem w (a właściewie obok) kiosku Ruchu. Taki jakiś pstrokaty mi się wydał, jednak go nabyłem. Właśnie te kolorki mnie przekonały. Po zbudowaniu musi się ciekawie prezentować, przy tym ma swoje rozmiary.
Zrobiłem swego czasu Sea Kinga z GPM-u, jednak ten z MM jest o niebo lepiej opracowany - w końcu powtał ładnych parę lat przed tym.
Jak znajdę trochę czasu to sobię go zmontuję. Będzie sobie stacjonował razem z Pumą.
Pozdrawiam
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 14Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024