FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 
23-06-10 22:00  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Wojtu 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Stachoo, poszło na maila :)

--
Skończone: Me-109G2/trop (MM 3/2007), Sea Harrier FRS1 (KA 4-5/98)

 
24-06-10 02:47  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

O, świetne:) Bardzo się przydadzą:) Dzięki!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
21-07-10 23:15  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
kuba1994   

A co ma być w kolejnym numerze???

--
Mały Modelaż ist THE BEST!!!

 
22-07-10 16:10  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Golden Hind z tego co czytałem

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
23-07-10 15:20  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Jak widać model sklejalny i nawet prezentuje się całkiem nieźle, szkoda że nie ma dokładniejszych zdjęć:
http://allegro.pl/item1159220374_smiglowiec_mk_41.html

--

 
23-07-10 20:10  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Lobo 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

stachooo jeśli Cię poratuję to podrzucam kilka fotek które zrobiłem w muzeum lotnictwa w Doncaster jeszcze podaje ci link do stronki tego to muzeum. http://www.aeroventure.org.uk/

 
15-08-10 14:04  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
RYSZARD   

Bardzo ostre zarzuty pod adresem okładki. Uważam, że bez uzasadnienia. Czy kolega naprawdę jest taki mocny z zakresu geometrii przestrzennej i matematyki przeliczeniowej, że byłby w stanie postawić na swojej szali swoją reputację i karierę modelarską ? Najprościej się wymądrzać. Jak najbardziej zgadzam się z opinią TYGRYSA. Zapewniam, że redakcję stać na dobrego grafika, tylko może trzeba zmienić soczewki okularów ? Pozdrawiam bardzo serdecznie RM.

--
Pozdrawiam. Ryszard

 
15-08-10 14:41  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Sama okładka nie jest zła: ale - wnęki podwozia jakby zrobione metodą kopiuj- wklej, całe poszycie dolne to samo - jakby na ostatnią chwile robione.
Reszta śmigłowca mi się bardzo podoba, ale przez te wyróżniające elementy wszystko to wygląda na nie dokończoną pracę lub przerabianą przez jakiegoś grafika amatora.

PS.Można zauważyć, że błędy perspektywy są właśnie w miejscach tych przeróbek.

--

Post zmieniony (15-08-10 14:44)

 
18-08-10 20:07  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
RYSZARD   

Spełniam Kolegi zachciankę i prezentuję projekt oryginału,co prawda jeszcze w wersji roboczej, ale biorąc pod uwagę niedosyt, bardzo proszę.Przy okazji chciałbym wyprostować drobne kwestie i dziwne spekulacje. Na początek odpowiedź na pytanie: dlaczego śmigłowiec umieszczony został nad morzem. Odpowiedź jest bardzo prosta: nie mógł być umieszczony np. nad pustynią a to z tego względu, że jego budowa , konstrukcja, wreszcie same napisy MARINE wyraźnie świadczą o tym, iż przeznaczony jest dla ratownictwa morskiego, operującego gł. na akwenach morskich. Teraz kolejny, trochę kontrowersyjny temat dotyczący MS PIŁSUDSKI. Z chwilą wydania MS BATORY padały często zapytania, dlaczego skala jest 1:300 , a teraz przy bliźniaku 1:200 itd. Spekulacje również dotyczyły takiego podejścia autora, że może tylko powieli poprzedni i zmieni nazwę. Nieprawda. Proszę nie myśleć takimi kategoriami. W grafice, nawet tej zaawansowanej, nie można sobie tak swobodnie manewrować kopiując i powiększając dany element bez rujnacji chociażby linii obrysowych. Pierwszą czynność, którą wykonałem, to rozciąłem poszczególne arkusze, po czym zleciłem wykonanie powiększenia w zakł. poligraficznym na formacie A3 do skali 1:200. Cena za 1 arkusz kształtuje się w granicach 5 zł za arkusz. Kolejny temat związany jest z istotą wykonywania okładek. Poziom wykonania kształtuje się na poziomie średnim i przeznaczony jest jak sama nazwa określa ,,mały modelarz'' gł. dla tych odbiorców. Związane jest to również z kwestią finansową. Wszelkie niejasności, zapytania czy krytykę z uzasadnieniem, bardzo proszę kierować do mnie lub na konradusie, a postaram się odpowiedzieć na pytania.


--

Post zmieniony (22-08-10 13:17)

 
18-08-10 21:56  Odp: [Nowość] MM - Śmigłowiec Westland Sea King Mk.41
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A mi się zawsze wydawało że jak jest coś narysowane wektorowo to bez znaczenia jest rozmiar elementu, a obrys ma ciągle tą samą grubość. Inna sprawa to uwzględnienie grubości materiału w dwóch różnych skalach.

ps. u mnie obrazek nie działa.

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024