FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-05-10 15:39  [Relacja] Sopwith F. 1 Camel MM
Dalineo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam ponownie po długim czasie nieobecności na forum. Po spotkaniu się z modelarskim kręgiem Poznania i ujrzeniu wielu wspaniałych rzeczy na własne oczy zarzuciłem budowę okrętu, którą zaczynałem bez żadnego pojęcia o kartonowym świecie.
Teraz ośmielam się przedstawić relację budowy Camela 1:33 z MM według świetnego opracowania Pana Mistewicza. Na początek kilka zdjęć z dotychczasowego stanu budowy.









Jak widać na zdjęciach, prezentuję poziom "amatorskiej półwaloryzacji", która zresztą daleka jest chyba od zgodności z prawdą historyczną. Chciałbym jednak sam nauczyć się nieco techniki modelarskiej na bazie tej wycinanki. Acha, i wyprzedzając pytania, na fotelu pilota umieściłem namiastkę poduszki pokrytej skórą, aby pilotowi wygodniej się latało :-0)

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
--

Post zmieniony (18-05-10 10:17)

 
11-05-10 16:10  Odp: [Relacja] Sopwith F. 1 Camel MM
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Fajna poduszeczka :). Pilotowi na pewno będzie wygodnie :). Lubie takie humorystyczne podejście do klejenia :). Na tym etapie budowy jest OK.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
16-05-10 16:22  Odp: [Relacja] Sopwith F. 1 Camel MM
Dalineo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Budowa przebiega powoli. Konstruując dolne poszycie kadłuba pozwoliłem sobie na doświadczenie imitowania stali, co wyszło mi jak wyszło, jednak będę musiał więcej potrenować. Zastosowałem kładzenie płatków szlagaluminium na lepki butapren. Wcześniej nałożyłem nity.









--

Post zmieniony (18-05-10 10:19)

 
21-05-10 16:42  Odp: [Relacja] Sopwith F. 1 Camel MM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam

W Twoim modelu pasy bezpieczeństwa są brązowe? w moim modelu są jasnoszare. A myślałeś nad tym, żeby zamiast folii pomalować te części srebrolem?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024