FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1/ z 1 
04-05-10 23:32  [Galeria] Ilia Muromiec - Bumażnoe Modelirowanije (Бумажное Моделироване)
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Model bardzo ciekawy - duży, o atrakcyjnej i nietypowej sylwetce. Poszczególne elementy dobrze do siebie pasują, ale niestety do opracowania mam trochę uwag.
Elementy różnią się bardzo odcieniem, na szczęście przy takim malowaniu nie jest to aż tak rażące. Opis budowy jest lakoniczny i niejasny, a do niego dołączona jest tylko jedna strona z mikroskopijnymi rysunkami, które nie przedstawiają wielu elementów. Często zastanaiwałem się, jak posklejać poszczególne części wycięte z arkuszy. Oznaczenie części kompletnie do mnie nie przemawia. Zamiast numerowania części rosnąco, autor zastosował klucz, który jest mało przejrzysty. Przykładowe oznaczenia: C1-22, C4-1, 8-3a, 1-1b. Miało to ułatwić ich lokalizację, bo numeracja przyporządkowuje część do danego zespołu, ale w praktyce jest to kompletnie nieczytelne.
W opisie czytamy na przykład: "Schemat linek i naciągów przedstawiony jest na rys. 21". Niestety takiego rysunku nigdzie nie ma i nie ma ani jednego schematu pokazującego choćby jeden naciąg. Bez dodatkowych materiałów wykonanie porządnego modelu jest praktycznie niemożliwe.
Konstrukcja szkieletu tak dużego skrzydła nie ma prawa utrzymać jego odpowiedniego profilu. Musiałem wzmacniać skrzydło listewkami. Punkty oznaczające miejsca mocowania naciągów są zbyt duże. Sa to wielkie czarne kropki, które szpecą model. Zastrzały są naklejane na karton, nie mają żadnego wzmocnienia w postaci drutu, ale spokojnie utrzymują górny płat. Jest jeszcze kilka drobnych nedociągnięć.
Samo latadełko jest dość trudny w budowie, ale efekt robi wrażenie. Na zdjęciach tego raczej nie widać, bo trudno zrobić dobre zdjęcie takiemu obiektowi. Mam jednak nadzieję, że coś da się dostrzec.



--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
05-05-10 06:45  Odp: [Galeria] Ilia Muromiec - Bumażnoe Modelirowanije (Бумажное Моделироване)
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

super! bardzo ciekawy model, też na niego mam chrapkę :)
z jakich materiałów dodatkowych korzystałeś? ew. można prosić na maila? :)
aż się prosi o sesję w plenerze :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
05-05-10 08:25  Odp: [Galeria] Ilia Muromiec - Bumażnoe Modelirowanije (Бумажное Моделироване)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ale fajna druciarnia. Pięknie wygląda. Jakie wymiary ma model? Lewe skrajne śmigło jest chyba inaczej sklejone niż trzy pozostałe (obraca się w przeciwną stronę?). Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
05-05-10 08:36  Odp: [Galeria] Ilia Muromiec - Bumażnoe Modelirowanije (Бумажное Моделироване)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Grzegorz - na Kartonbau jest ciekawa relacja z budowy modelu.
Później poszukam linka...
edit:
Już mam :)

http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=21918
--

Post zmieniony (05-05-10 08:40)

 
05-05-10 22:35  Odp: [Galeria] Ilia Muromiec - Bumażnoe Modelirowanije (Бумажное Моделироване)
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Grzechu - rozpiętość skrzydeł to około 86 cm. Może dam radę wziąć się za sesję w plenerze, tylko musi przestać padać :)
Materiały już powędrowały na twój e-mail.

--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
05-05-10 22:51  Odp: [Galeria] Ilia Muromiec - Bumażnoe Modelirowanije (Бумажное Моделироване)
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Mariusz, Jurek - dzięki !! :D

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1/ z 1Strony:  1/ 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024