FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
14-02-03 14:22  Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A więc witam i z grubej rury przedstawiam dalsze posunięcia w budowie P51.
Powyżej zdjęcie juz ze zmienionym miejscem położenia lusterka. I mam nadzieję, że to położenie bardziej jest prawdziwe.
A propos owiewki. Nie wiem jak to jest, że mi pasują... :-)
Choć nie ukrywam, że w tym przypadku bardzo musiałem się nagimnastykować.

 
14-02-03 14:26  Re: Mustang cd.
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Przechodzimy do montażu stateczników poziomych. Ja postanowiłem zrobić je w imitacji ruchomych. Co prawda nie ruszają się, ale wydaje mi się, że o wiele lepiej wyglądają niż jako jedna część. Nie sugerujcie się kolorami, bo jakiś refleks mi się odbił. Zwróćcie natomiast uwagę na te nieszczęsne nity (kiedyś jak będę miał czas to je policzę...). Wszystkie wybite!!! A to tylko statecznik poziomy... :-)

 
14-02-03 14:32  Re: Mustang cd.
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
A tutaj dwa ujęcia już gotowego elementu, przytwierdzonego do kadłuba i statecznika pionowego. Jeżeli ktoś z was będzie w przyszłości sklejał ten model, mam nadzieję, że nie będzie rwał włosów z głowy przez te zakichane okleiny. Ogólnie są w porządku, ale naprawdę, nawet doświadczony modelarz morze mieć z ich montażem kłopoty.

 
14-02-03 14:36  Re: Mustang cd.
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I jeszcze jedno, tym razem od dołu

 
14-02-03 17:58  Re: Mustang cd.
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Zwróciły moją uwagę końcówki stateczników - wyglądają jak zupełnie wypukłe, wyprofilowane na okrągło. Czy czymś je szpachlowałeś, czy "tak wyszło"?
Fajnie to wygląda.

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
14-02-03 22:45  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
RAV 

 

Orlik napisał:
>
> Powyżej zdjęcie juz ze zmienionym miejscem położenia lusterka. I mam nadzieję,
> że to położenie bardziej jest prawdziwe.

Jest bardziej sensowne (nie będzie już uderzać pilota przy otwieraniu owiewki), ale obawiam się, że oparcie w faktach ma takie samo, jak poprzednie... Jak już pisałem poprzednio, lusterka w Mustangu (o ile w ogóle były) znajdowały się NAD wiatrochronem, na dość wysokich wysięgnikach. Chodziło bowiem o to, żeby pilot mógł widzieć to, co jest za nim, mniej więcej w osi samolotu. Gdyby lustarka były niżej, "garb" osłony kabiny zasłaniałby większość pola widzenia. Jeszcze gorzej byłoby w takiej wersji, jaką przedstawiłeś - w takim lusterku pilot widziałby głównie sam siebie.

Rozumiem, że żal Ci rezygnować z lusterka, do którego niewątpliwie się "przyłożyłeś", ale uważam, że modelowi lepiej zrobi usunięcie go. Lusterka w Mustangach były okrągłe, od przodu zaopatrzone w półkulistą owiewkę. Takie też namalowano na schemacie malowania, który mam na temat tego egzemplarza (schemat pokazuje je tylko z boku, więc niewykluczone, że były dwa obok siebie, ale to był rzadszy przypadek).

 
15-02-03 14:00  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Do Batonusa: te wypukłości na stateczniku poziomym to tylko złudzenie (choć w pewnym sensie są one lekko wypukłe). Na zdjęciu wszystko zrobił refleks świetlny. Ogólnie: Tak wyszło...

 
15-02-03 14:05  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Do RAV-a: Z tego co wiem twoja teoria jest właściwa Rav-ie, niemniej wiem również, że oprócz (co prawda rzadko) mocowania dwóch lusterek po wewnętrznej części wiatrochronu, również mocowano jedno w górnej jego części. Masz rację - szkoda mi trochę tego lusterka... :-). Zostawię je tak. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie!!!
Pozdrawiam

 
15-02-03 14:41  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Łukasz, daj spokój z lusterkiem? W końcu co jest najważniejsze? Twoja satysfakcja czy prawda historyczna?:)) RAV to Wielki Człowiek jeśli chodzi o różne arkana techniki i budowy maszyn latających (i nie tylko), ale jeśli Ty osobiście uważasz, że te lusterko jest fajne, podoba Ci się itp. to rób tak jak uważasz:)

Pozdrawiam i czekam cały czas na jakiś kontakt. Wysłałem maila i nic :( Odzew proszę. Sorry, że nie na temat:))

StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
15-02-03 14:53  Re: Mustang na tapecie - 2 (c.d.)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Sorrki StuG!!! :-) A co do lusterka - pójdę za głosem RAV-a i ..... zrobię od podstaw na zewnetrznej części wiatrochronu. No, co?! Chcę mieć TO lusterko...

Pozdrawiam

Ps. Na początku tygodnia czekaj na telefon ode mnie StuG.
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024