FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-02-07 18:14  [Relacja] przyczepa + Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich modelarzy. Jako że jestem tu nowy wypadałoby sie przedstawic. Mam na imie Adam i mam 25 lat, mieszkam w Bydgoszczy. W szkole podstawowej znalazłem dawne zbiory MM moje ojca i tak sie zaczęła moja przygoda z modelarstwem kartonowym. W szkole średniej z braku czasu niestety zaprzestałem klejenia, co gorsza z mojej kolekcji kilkunastu modeli nie pozostało ani śladu. Część wyrzuciłem, cześć rozdałem (teraz żałuje). Dzis troche sie ustatkowałem i pozazdrościłem modelarzom z tego forum. Ówczesne modele niczym nie przypominaja tamtych z przed lat mimo to pasja została i ogłaszam wielki powrot do hobby z przed lat. Na początek poszedł pod nóż właśnie Ursus A. Zacząłem dość nie typowo bo od przyczepy do tego modelu, stad włąśnie tytuł wątku. Model będzie malowany i drobnie waloryzowany.
Dobrze koniec gadania i pora pokazać efekty.
Skrzynka, troche ją uwypukliłem i wstepnie pomalowałem.
rama przyczepy
a tu 2 elementy razem no i oczywiście niezastapiona jednogroszówka.
CDN....



Post zmieniony (11-03-07 18:16)

 
22-02-07 22:16  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Korzystając z chwili wolnego czasu.......
rama dorobiła sie resorów.
a tak wgląda stan prac na dzień dzisiejszy.

 
22-02-07 22:20  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
barakuda   

Wiatam kolejnego modelarza z Bydgoszczy (sam jestem z bydzi) powodzenia w sklejaniu.

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
23-02-07 09:27  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hadim ładnie wychodzi ci ta przyczepa.
Masz może zrobionego już ursusa z którego pochodzi ta przyczepa?
jeżeli tak to pochwal się chociaż jednym zdjęciem.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam.

 
23-02-07 09:51  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niesety nie mam jeszcze go sklejonego, tak jak pisałem wcześniej na pierwszy rzut poszła przyczepa. Tak dla wprawy, bo przecież jest to mój pierwszy sklejony model od kilku dobrych lat. Po jej ukończeniu zabiore sie za tytułowego Ursusa, i również zamieszcze relacje. Tylko cierpliwości bo praca czasami skutecznie mi utrudnia klejenie, czasami nie ma mnie w domu kilka dni.
Dzięki za zainteresowanie relacją.

 
23-02-07 22:39  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dziś delikatnie prace posunęły do przodu. Nie bede sie rozpisywał zdjęcia pokażą o czym pisze.

Rysunki montażowe czasami są dość skąpe ale myśle że nie popełnie jakiegoś rażącego błędu. Tu także kieruje pytanie do forumowiczów- chce wykonać bieżnik przy kołach, może jakies propozycje jak ma on wygladać, jakies zdjecie, a może ma ktoś rozrysowany? Dodam ze szerokość opony ma troszke ponad 5mm.
Pozdrawiam

--

 
24-02-07 17:21  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Dziś przyszła totalna rewolucja w moim pomyśle na wykonanie tej przyczepki. Postanowiłem ją zrobic jako bardzo zniszczoną trudami walki z warunkami atmosferycznymi oraz nie właściwym użytkowaniem. Oto ona- pordzewiała oraz brudna od oleju lub innych płynów :-)
Pojemniki na olej już sa na swoim miejscu.

Na zdjęciach ta rdza wyszła bardzo ostro ale w rzeczywistości wygląda jak w realu. Po prostu sztuczne światło i aparat troche przekłamały.
Nadal nikt nie odpowiedział na mój apel o ten bierznik....:-(
Czyżby mało interesująca jest ta relacja???

 
25-02-07 01:52  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
hadim 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmmm....... chyba nikogo nie zaiteresowała moja relacja mimo to prace sukcesywnie idą do przodu. Powstały beczki.......

Powoli zabieram się za koła, opony zrobiłem sklejając wcześniej wyciete krążki z tektury 1mm aż uzyskałem odpowiednią grubość. Nastepnie szlifowanie by powstała jednolita powierzchnia.
jak widać przy okazji zabrałem sie za hak. Również tektura 1mm x 2 i obróbka papierem ściernym, do odpowiedniego kształtu.

 
25-02-07 02:08  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Avenger 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo ładnie wychodzi ci ta przyczepa. Oglądam twoją relacje z wielkim zainteresowaniem.

Pozdrawiam Krzysiek

--
W stoczni: USS SARATOGA CV-3

 
25-02-07 02:38  Re: (relacja)przyczepa do Ursus A GPM
Iskra 

 

Hadim, świetnie wyszły Ci ślady eksploatacji! Mógłbyś napisać kilka słów, jak je zrobiłeś?

A co do bieżnika - tak mi przyszło do głowy, że może do tak zużytego pojazdu pasowałyby "łyse" opony... i problem byłby załatwiony ;-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Paweł vel Iskra

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024