FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-04-10 15:37  APEL O POMOC DLA KOLEGI FORUMOWICZA
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Szanowni Koledzy Modelarze,


Wspólnie z kolegą Robertem (aaryt-em) chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na ciężką i jak dotąd nieuleczalną chorobę, z którą walczy nasz forumowy kolega Łukasz Głowacki. Łukasz aktywnie uczestniczy w życiu serwisu modelarskiego ,,Konradus" pod pseudonimem ,,syriusz”. Cierpi na mukowiscydoze. Choroba ta objawia się przede wszystkim nieodwracalnymi (postępującymi) uszkodzeniami układu oddechowego, jak też i w mniejszym stopniu pokarmowego oraz innych narządów. Niestety w chwili obecnej ,,nauka ma granice” i możliwe jest jedynie łagodzenie jej skutków, poprzez przyjmowanie drogich leków. Leki te są refundowane w bardzo małym stopniu, przez co praktycznie całe koszty ponoszą chorzy. Miesięczny koszt leczenia naszego kolegi to kwota od 1000 do 3000zł, co w jego przypadku jest barierą nie do przeskoczenia.

Zwracamy się z apelem do Was, Drodzy Modelarze, o pomoc dla Łukasza i wspieranie go w jego zmaganiach z chorobą. Jeżeli istnieje choć cień szansy, że nasza pomoc złagodzi skutki tej choroby, choćby w najmniejszym stopniu, to warto apelować o taką pomoc i poświęcać swój czas.

Przeczytałem kiedyś na pewnym forum że ,, Modelarze Kartonowi to ludzie koleżeńscy, chętni do pomocy”. Mam nadzieje, że dotyczy to różnych aspektów życia i ma odbicie w rzeczywistości. Dziś mamy możliwość niesienia pomocy osobie z naszej małej społeczności, Łukaszowi Głowackiemu – modelarzowi.

Pomóc Łukaszowi możemy na dwa sposoby. Poprzez oddanie jednego procenta przy rozliczeniu podatkowym. Ci, którzy jeszcze nie rozliczyli się z urzędem skarbowym mogą przeznaczyć tę kwotę na pomoc Łukaszowi poprzez fundację ,,Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą”.
Drugi sposób to przekazanie dowolnej darowizny na subkonto Łukasza znajdujące się również na PTWzM.

Pod tym adresem na stronie Łukasza Głowackiego, znajdziecie szczegółową instrukcje jak krok po kroku wypełnić PIT-y.
Jest tam także numer konta, na które można bezpośrednio wpłacać pieniądze.

http://www.syriusz.tkdami.net/apel/1proc/1proc.html

Każda pomoc jest bardzo potrzebna i za każdą z góry serdecznie dziękujemy.

Pozdrawiamy

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
23-04-10 15:47  Odp: APEL O POMOC
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

pmarcin napisał :

"Pomóc Łukaszowi możemy na dwa sposoby. Poprzez oddanie jednego procenta przy rozliczeniu podatkowym"

Załatwione :-)
pzdr

 
23-04-10 18:36  Odp: APEL O POMOC
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Aukcja na rzecz pomocy naszemu Koledze z Forum

Pozdrawiam,
konradus

 
29-04-10 23:54  Odp: APEL O POMOC DLA KOLEGI FORUMOWICZA
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ja również, jeszcze raz apeluję do forumowiczów o jeszcze większe zaangażowanie w aukcje. Jeżeli możesz pomóc, zrób to ! Nie starajcie się patrzeć na modele z ekonomicznego punktu widzenia, ale przede wszystkim patrzcie na człowieka, któremu dzięki temu pomagacie.
Z drugiej strony mam ogromny żal do pańśtwa polskiego, że ludzie chorujący na tak ciężką chorobę otrzymują tak niewielką pomoc. W porónaniu krajami zachodnimi niestety jesteśmy nadal kilka kroków z tyłu. Dlatego konieczna i niezbędna jest nasza solidarność. Licytuj co tylko możesz, wpłacaj pieniądze, oddaj 1%. Tak niewiele dla Ciebie, dla innego oznacza nową szansę w życiu.

--



Post zmieniony (29-04-10 23:54)

 
05-05-10 17:51  Podziękowania za pomoc dla WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW - od syriusza
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Witam szanownych kolegów modelarzy

Pozwolicie, że zacznę od początku.
A więc wszystko rozpoczęło się z inicjatywy kolegi pmacina, który dostrzegł problem, z którym od urodzenia zmagam się każdego dnia i postanowił pomóc. Umieszczając na http://www.kartonowki.pl - APEL, uruchomił "lawinę" pomocy, która przeniosła się za sprawą konradusa na obecne tutaj forum modelarskie. Z jego też inicjatywy (konradusa) powstał pomysł stworzenia aukcji, na których licytowane były modele. Przyznam, że nic o pomyśle nie wiedziałem. Byłem bardzo pozytywnie i miło zaskoczony, gdy któregoś dnia kliknąłem na http://www.konradus.com i zobaczyłem co się dzieje. Nie spodziewałem się, że bezinteresownie zechce wesprzeć mnie taka duża i zgrana grupa społeczności modelarskiej. To dla mnie było/jest i pozostanie duże przeżycie emocjonalne. WASZ ludzki odruch, płynąca z serca pomoc kompletnie mnie zaskoczyła (słowa uznania dla kolegi Panczo za mądre słowa).

Kończąc wspomnę, że pomysł okazał się wspaniały! Wylicytowana kwota jest bardzo duża. Dziękuję!.

Podziękowania kieruję do wszystkim, którzy wystawili swoje modele na aukcjach, a więc:

- konradusa, inicjatora aukcji i dobrego organizatora,
- Lazarusa,
- madteama19, który wstawił 2-ie aukcje (m.in. w imieniu wydawn.A.Halińskiego),
- OSTOJI,
- Jańcia,
- Paprykarza,
- Dziadka,
- vwsmoka,
- StuGa,
- Starlinga,
- smarqua,
- Postego (wydawn. Renova Model),
- Alabamy,
- Bucza,
- Randara,
- chemikmarcina,
- Piotra C.

Podziękowania kieruję również do wszystkich, którzy wzięli udział w licytacji i wylicytowali modele, a więc:

- Janisza, który wylicytował najwięcej modeli, przekazując jeszcze większą kwotę niż wylicytował,
- Akra, który wsparł mnie mimo odstąpienia od dalszych licytacji,
- Sturmovika,
- Fantom Model,
- Carusa,
- Mavericka,
- Egorza,
- Rafaela,
- Janka,
- madteama19,
- pawelecd
- Leszka 'BeBe'T
- Homika,
- aquariusa,
- Kłoska
- Pancza,
- Rysia,
- fittera,
- Biessa,
- Drewala,
- woy-tka,
- Rajkuba,
- StuGa,
- klaymena,
- K-Barcza,
- stacha48,
- Starlinga,
- Andrzeja Px48,
- Konrada,
- Jaśka,
- tofiki,
- Witka,
- Cevy,
- Fokkera,
- Dominka294,
- Tomexa,
- Stealtha,
- Criksa,
- Sprudina,
- grzegorza,
- wotteka,
- Kroola,
- bleriota,
- pawła13

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem ;-).

Jeszcze raz ogromnie WAM wszystkim dziękuję szanowni koledzy za wsparcie i okazaną z serca pomoc.
Cieszę się, że są osoby takie jak WY, nie będące obojętnymi na los osób chorych.

Dziękuję i życzę Wszystkim zdrowia, sukcesów w życiu osobistym oraz dużo więcej czasu na hobby modelarskie, satysfakcji podczas klejenia jak i z efektu końcowego.

DZIĘKUJĘ! :)

---
syriusz

 
11-05-10 18:17  Odp: APEL O POMOC DLA KOLEGI FORUMOWICZA
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Ja tak od siebie chciałem podziękować jeszcze wszystkim za tak liczną pomoc dla kolegi Łukasza
To była piękna akcja koledzy modelarze ;-)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024