FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-05-10 17:31  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Sterówka prawie skończona, brakuje tylko wiatrochronu i karabinów maszynowych na bocznych stanowiskach:



Świetliki nad maszynownią przeszklone. Operacja wycięcia i oszklenia nie była taka prosta jak myślałem ale jakoś poszło:



Później przyszła kolej na falochron z barierką, na której rozciągnięty jest brezent. Brezent z wycinanki zastąpiłem własnym, zrobionym z cienkiego papieru i pomalowanym trochę innym kolorem niż reszta modelu. W końcu to materiał, który powinien nosić ślady zużycia. Nie wiem czy osiągnąłem zamierzony efekt, brezent miał wyglądać na wypłowiały, a jaki jest oceńcie sami. Doszły jeszcze bębny z linami cumowniczymi. Na razie to wszystko:



--
Pozdrawiam!

 
22-05-10 18:27  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Sądzę, że kolor brezentu byłby lepszy zgniłozielony tak jak jest na pierwszym zdjęciu. Nie wiem dlaczego przerobiłeś go na szaro.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-05-10 18:37  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie tyle przerobiłem co przetarłem suchym pędzlem jaśniejszym kolorem. W ten sposób chciałem uzyskać efekt wypłowienia.

--
Pozdrawiam!

 
30-05-10 14:38  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Powoli, ale do przodu :)
Skończyłem nawiewniki nad maszynownią. Wycinankowe miały niby szkielet do oklejenia i czarne zaślepki. Przerobiłem je trochę na bardziej realistyczne rezygnując z tego szkieletu i zaślepek. Teraz są puste w środku, czyli tak jak powinno być. Przeróbka sprawiła że trochę je wymęczyłem i musiałem je pomalować. Mam nadzieję że dobrze dobrałem kolory. Teraz pracuje nad bocznymi stanowiskami strzeleckimi. Dorobiłem też wiatrochron na stanowisku dowodzenia. Czuję pewien niedosyt ponieważ myślałem że model będzie wychodził mi lepiej. Okręty chyba nie będą moją mocną stroną :)



--
Pozdrawiam!

 
03-06-10 21:54  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Zrobiłem Vickersy 12,7 mm do bocznych stanowisk strzeleckich. Zrezygnowałem z taśm amunicyjnych bo nie mogłem ich pomieścić:



A tak będę robił drabinki. Deseczka, w deseczce wbite gwoździe, między gwoździami rozciągnięty cienki drut. Na deseczce wyrysowałem odległości między szczeblami. W tych miejscach będę wklejał poprzeczki. Później malowanko i pocięcie na odcinki o odpowiedniej długości:



--
Pozdrawiam!

 
04-06-10 22:15  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Luke 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Z drabinkami się napracujesz, ale przynajmniej będziesz miał satysfakcję, że są "własne" ;-) Fajnie Vickersy wyszły - zastanawia mnie w jaki sposób wykonałeś tłumiki?

 
04-06-10 22:20  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Tłumiki to klej introligatorski nałożony na końcówki luf. Oczywiście nie od razu udało się zrobić je tak jak powinno być, ale jakoś poszło :)

--
Pozdrawiam!

 
06-06-10 15:05  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Ale nam się pozmieniało coś na forum:)
Dzisiaj mała aktualizacja, czyli dupereli ciąg dalszy: barierki z brezentem na pomostach przy stanowiskach strzeleckich i pomost z jakimś celownikiem którego nie potrafię fachowo nazwać:



--
Pozdrawiam!

 
07-06-10 00:30  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jasiu
Ponieważ przez Tobą jeszcze trochę druciarni (relingi), oglądając reling tego okrągłego pomostu, trochę zbyt „wyraźnie” są widoczne łączenia słupków z poręczami (drut tutaj wg mnie powinien mieć najwyżej 0,2mm). Prawdopodobnie używasz zbyt gęstego SG lub dajesz kilka warstw, gdy nie chwyta (bez usunięcia poprzedniej). Spróbuj klej wymieszać (ostrożnie) z rzadkim, bądź zakupić gotowy średniej gęstości.
Łącz skrajne punkty podparcia poręczy na BCG (łatwa korekta), i gdy ten wyschnie, zapuszczaj odrobiną średniego SG. Pozostałe łączenia wystarczy jedynie musnąć SG – koniecznie tylko raz, korekta wymaga usunięcia zaschniętego kleju. Oczywiście poręcz należy wcześniej dobrze wyprofilować do „zakrętów" słupkowych, aby nie „sprężynowała”.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-06-10 19:56  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dzięki za radę. Przed malowaniem te łączenia nie były aż tak widoczne. Mnie też się to nie podoba. Następnym razem postaram się zrobić to lepiej.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024