FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-05-10 16:57  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jak widzę szara gąska ma się całkiem całkiem, jeszcze chwila i będzie wodowanie. Powodzenia.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
11-05-10 19:34  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam!
Z wodowaniem trzeba będzie jeszcze poczekać i to długo. Na razie doklejam wyposażenie pokładu i zachciało mi się uplastycznić zasobniki które już zrobiłem. Bałem się trochę retuszu tak małych elementów, ale nie wyszło najgorzej:



--
Pozdrawiam!

 
11-05-10 20:32  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Ciekawe ile razy powiększyłeś groszówkę.
Pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
12-05-10 09:10  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Jasiu.
Fajnie, że wziąłeś się za uplastycznienie.
Maleńka doradeńka. Lepiej wyjdzie, jak te rygle (zawiasy) na „pojemnikach” pomalowałbyś przed przeklejeniem, bo retusz takiej maloty jest ryzykowny i często skutkuje ”wyjechaniem” farby na element nie malowany.
Innym rozwiązaniem jest stosowanie kartonu barwionego w masie, jest na rynku podobny, szary kolor (ja go stosuję) odpada wówczas malowanie i retusz.
Jeszcze jedno. Proponuję pójście za ciosem i waloryzację innych elementów. Już przykleiłeś te klapy, „włazy” z iluminatorami – świetlikami (tak ja je odczytuję, ale nie mam foto oryginału; właśnie, czy zgromadziłeś stosowną dokumentację??). Tam można by wstawić oszklenie.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
12-05-10 16:39  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dysponuje tylko planami modelarskimi które szczerze mówiąc nie wyjaśniają czy są to świetliki. Elementy w wycinance były szare z narysowanym kółeczkiem a bulaje na burtach były w kolorze czarnym imitującym szyby, czyli jeśli to są świetliki to okręgi powinny być czarne jak bulaje. Druga sprawa, patrząc na plany widać że te okręgi są większe niż bulaje. Nie jestem znawcą, ale świetliki nie powinny być chyba tak duże. Pomysł ze świetlikami bardzo mnie zaintrygował ponieważ mam jeszcze dostęp do tych elementów i mogę je przerobić. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat to podpowiedzcie mi co mam z tym zrobić.
Poniżej zdjęcia z planów:



--
Pozdrawiam!

 
12-05-10 17:40  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Nadbudówka z tymi elementami jest zapewne nadbudówką maszynowni a skoro jest maszynownia to muszą być świetliki maszynowni.
Tak to wygląda w/g mnie i jakoś nie potrafię sobie wyobrazić innego zastosowania tych kwadratów z kółkami w środku.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
12-05-10 17:54  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ja też tak myślę, ale pewności nie mam, dlatego każda opinia się przyda.

--
Pozdrawiam!

 
12-05-10 18:41  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 14:49)

 
12-05-10 19:38  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skoro tak, to wszystko jasne. Nawiercimy, wytniemy i oszklimy :)
Dzięki chłopaki za pomoc.

--
Pozdrawiam!

 
15-05-10 13:04  Odp: [Relacja] Brytyjski kuter SGB 9 "Grey Goose" 1/200 dodatek do MO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cześć!
Dłubię sobie przy wyposażeniu nadbudówki i wydłubałem koło sterowe które sprawiło że posiwiały mi resztki włosów:



Świetliki o których była mowa wcześniej też zrobiłem tylko zapomniałem pstryknąć fotki. Efekty przeróbki pokażę następnym razem.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024