FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-12-09 20:22  [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich.
Otwieram drugą relację z budowy następnej IVki. Moja poprzednia relacja znajduje się TU.
[Tylko] Parę słów wyjaśnienia.
Jakieś dwa miesiące temu straciłem tamten model w dość niefortunnych okolicznościach. Ogólnie, szkoda gadać więc sobie odpuszczę szczegółowy opis zdarzeń. Na dodatek zostały mi wykradzione hasła do najważniejszych skrzynek mailowych, a z nimi wykasowane wszystkie konta z nimi powiązane - w tym photobucket, ze zdjęciami z poprzedniej relacji.
Skrzynki i konta dało się jakoś przeboleć, ale 3 miesiące roboty i model gotowy w 80% nie. Tak więc przedstawiam postępy z budowy kolejnej IVki:

Model w ciągu dwóch tyg. zyskał wannę kadłuba, i sporo elementów kabiny.






Póki co, to tyle. Robota idzie szybciej teraz, bo pamiętam co i jak i gdzie nie wierzyć instrukcji.
Moderatorów prosiłbym o usunięcie poprzedniej relacji, bo bez zdjęć jest w zasadzie nieprzydatna.
Uwagi i komentarze mile widziane:-)
Pozdrawiam.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
26-12-09 21:42  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mała aktualizacja.
Przedział załogi właściwie gotowy. Doszły skrzynki z amunicją, wał napędowy i parę innych drobiazgów. Pociski tak jak poprzednio glutowane, szlifowane i malowane. Dwa z nich już wystrzelone, przez to brakuje ich w skrzynkach :-). Doszła też górna część kadłuba i zaczątki wieży.
Poniżej fotki.






To narazie tyle. Prace powoli ale idą do przodu.
Pozdrawiam.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
26-12-09 22:22  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Czysta i precyzyjna robota :-) Tak trzymaj !!!

Pozdrowienia !

--

 
12-02-10 13:46  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, po długiej sesyjnej przerwie.
Dużo się działo, tylko nie przy modelu. Przez te dwa miesiące powstał... silnik, z czego połowa w ciągu ostatnich dwóch dni :-) Do tego tylna ścianka przedziału silnikowego. Tym razem gdzieś musiałem popełnić błąd bo całe wnętrze było przesunięte za bardzo do przodu i zabrakło z tyłu. Musiałem wkleić tam ok. 2mm tektury i dopiero dorabiać poszycie. Tylna ściana przedziału silnikowego pobrudzona grafitem pozyskanym z ołówka i czarną pactrą. Korzyść z tego taka, że czołg ma tył dobrze zabezpieczony i niestraszne mu już żadne alianckie pociski.
I zdjęcia:





Póki co, to tyle. Następna aktualizacja, mam nadzieję szybciej niż za dwa miesiące.
Pozdr.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
12-02-10 13:56  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

precyzja niesamowita, efekt świetny, czysto równo i starannie
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
03-03-10 00:21  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich.
Mała aktualizacja.
Miało być częściej i szybciej, ale średnio mi idzie z tym pośpiechem.
Generalnie w modelu skompletowałem wnętrze, tzn. wszystko to czego nie dałoby się zamontować po połączeniu z górną częścią.
Przedział silnika, choć kompletny, został zamknięty. Przy poprzednim podejściu klapy zostawiłem otwarte ale brzydko odstawały od kadłuba i raczej kiepsko to wyglądało.
Poniżej efekty:



Powstają też włazy z przodu kadłuba i tu mam pytanie. Jaki jest max kąt ich otwarcia? ok 180stopni, tak żeby swobodnie 'leżały' otwarte? Jeśli tak, to będzie mały problemik z zawiasami bo są tak zrobione, że nie dam rady tak szeroko otworzyć.

Idziemy dalej.
Prototypowe koła. Bandaże są wykonane oddzielnie. Po sklejeniu zalane glutem wyszlifowane i pomalowane. Mam wątpliwości czy ten czarny to prawidłowy kolor ale to da się jeszcze skorygować. Rewelacja to nie jest ale i tak niebo lepiej niż to co poprzednio wymęczyłem bez malowania.



Robią się też gąsienice. W niezłą robotę się wpakowałem i końca narazie nie widać:-). Gąski projektu Przemka W.



Na koniec pare duperelków kadłubowych, luzem, bez retuszu. No i widok ogólny mojej radosnej twórczości.



Póki co to tyle. Uwagi mile widziane.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
03-03-10 16:00  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Masz zaparcie ,drugi raz ten sam model. Podziwiam i czekam na dalsze postępy.

--

 
16-03-10 22:08  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

dziemy do przodu.
Na początek burty i to co na nich przybyło..



Przewody w instalacjach po prawej stronie kadłuba to izolacja kabla. Wstawiona narazie luzem, bo nie wiem jeszcze jaki kolor powinna mieć.
Zrobiłem też ruchome włazy. Z tych górnych jestem zadowolony. Dolne póki co kiepsko, zwłaszcza zawiasy. Dość dużo SG, żeby nie rozlatywały się. Do tego trochę problemów z doborem retuszu w okolicy zawiasów i efekt taki jak widać, czyli marnie.. Te elementy do poprawki.. Przeszlifuję te naddatki SG, dobiorę lepiej retusz i mam nadzieję - to pomoże.



Na koniec widok tyłu i ogólna panorama.



I tyle. Tempem nie grzeszę ale szybciej nie dam rady :-) i nie zamierzam się w sumie spieszyć. Oprócz tego co na zdjęciach powstają też gąski ale to pokaże jak już będą w większości kompletne.
Pozdrawiam.

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
05-04-10 21:26  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Ozzy(rys) 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Znów idziemy do przodu.
Doposażyłem tył kadłuba. Nie było żadnych problemów. Wszystko pasowało. Jeśli chodzi o ten duży podłużny zbiornik(?) i jego boczne ścianki to obyłem się bez ich nacinania. Gdybym to zrobił napewno wyszłoby to poszarpane i raczej kiepskie. Użyłem śliny modelarskiej i poćwiczyłem wyoblanie na paru skrawkach papieru. Efekt na pewno lepszy od cięcia i gięcia na sucho.



Dalej... kilka drobnych elementów na błotnikach. Trochę mi głupio kleić elementy kiedy nie mam pojęcia bladego czym one w ogóle są. Instrukcja też nie rozpieszcza. Jeśli chodzi o ten owalny element na lewym błotniku za lampami, to pozwoliłem sobie na swoją fantazję. Najpierw pokryłem aluminium, potem kolorem kadłuba. Na koniec mocno wyszlifowałem, żeby wydobyć z powrotem to aluminium. Ciężko było znaleźć jakieś konkretne zdjęcia tego elementu.



No i wypada wspomnieć o gąskach. Te z zestawu są... no właściwie już ich nie ma:-) Gąski, które buduję są autorstwa Przemka W. za co (i za rady) wielkie dzięki. Są dość mocno zdetalizowane co mocno nadwyręża moją cierpliwość ale myślę, że zdecydowanie warto. Poniżej dwa kompletne, prototypowe ogniwa. Jako, że gąsienice były produkowane jako odlewy, tak też nieco je zaokrągliłem zalewając glutem. Ten patent podejrzałem przy okazji przeglądania gąsek autorstwa QN-nia. Pierwszy raz coś takiego robię, więc wszelkie sugestie i rady bardzo mile widziane.



Na koniec widok ogólny.



I to tyle... gąski i układ jezdny robią się powoli.
Pozdrawiam

--
Pośród wieści dziwnej treści, czarny dzięcioł z chęcią pień ciął

 
05-04-10 22:05  Odp: [R] PzKpfW IV Ausf.h GPM 1:25, podejście drugie..
Marins 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przyjemnie popatrzeć na wspaniały model w świetnym wykonaniu :)
Gąsienice - jedyna rada, dużo cierpliwości. Robiłem autorstwa QŃ-a, masa pracy, ale efekt niesamowity.
PS. ten duży zbiornik to tłumik, owalne "coś" na błotniku służyło do zaczepiania lin holowniczych.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024