FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-03-10 22:50  [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp - Orlik MK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Aż mnie całe plecy bolą. Pierwszy model sklejony od 1999 roku. Niestety z tamtych czasów zostały się tylko okładki po modelach a i tak efekty nie były za ciekawe. Na razie daje obrazek z komórki bo mi się ładują akumulatory do sprzętu do zdjęć. Lepsze (więcej) zdjęć później...


Dobra nie che mi się już kombinować i szukać jak to się wstawia te zdjęcia. Chciałem zrobić jak te drugie, ale żeby się otwierało większe a nie takie...

No to zdjęcia porobione.
Brutalna prawda o moim warsztacie jakże to skromnym. Kilka jak nie kilkanaście rzeczy w modelu które są tragiczne można zobaczyć na zdjęciach a niektóre z nich to śmigło pchające zamiast ciągnącego no to jest skandal, krzywe skrzydła, kiepski retusz, niedopracowanie no co tam będę pisał.



Wszelkie uwagi mile widziane...

Post zmieniony (07-08-11 21:20)

 
29-03-10 11:24  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp, czyli (nie)mniej niż ZERO
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Popracuj nad łączeniami segmentów (kadłub).

Mogłeś też dokładniej spasować przednią część owiewki - lekkie podcięcie pod skosem dolnych przednich krawędzi łączenia z kadłubem wiele by zmieniło. Mógłbyś też dokładniej spasować oprofilowania stateczników.

Elementy takie jak listki na zbiorniku najlepiej przetłoczyć na miękkiej podkładce czymś zaokrąglonym. Trochę dokładniej kształtuj zaokrąglone elementy - mają trzymać kształt przed sklejeniem. Jeśli tego nie zrobisz dokładnie, to łączenia na sklejkach są za ostre - tak jak to widać na łączeniach kadłuba od spodu.

Retusz - powinieneś dobrać ciemniejszy odcień. Wystarczyłoby dodać do użytej przez Ciebie farby trochę czarnego.

Osłona silnika - świetnie wyoblona, czysty kształt. Mógłbyś spróbować cieniutkim, ostrym ołówkiem odtworzyć linie podziału i nitowanie.

I jeszcze male pytanko. Czemu osłona kabiny jest taka mleczna i mało przezroczysta? To gotowa owiewka czy samoróba?

Cieszy mnie galeria tego samolotu, bo to chyba najładniejszy optycznie Zero, jaki do tej pory wydano.

Jego wykonanie ma może braki, ale da się to oglądać. Przy następnych modelach połóż większy nacisk na kształtowanie obłych elementów - będzie je łatwiej skleić. Trochę więcej pracy na tym etapie budowy ułatwi następne i znacznie polepszy efekt końcowy.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (29-03-10 11:25)

 
29-03-10 11:32  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp, czyli (nie)mniej niż ZERO
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Owiewka jest kupiona, ale ja nie mam umiejetnosci zeby to skleic czysto.... po prostu mi sie to nie trzyma i potem wyglada jak wyglada....

 
06-09-10 15:11  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp - Orlik MK
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie chce być nie miły ale zwracałeś młodemu modelarzowi uwagę że przy wycinaniu szarpie krawędzie a sam spaprałeś jeden z dokładniejszych modeli jakie kleiłem "

--

Post zmieniony (06-09-10 15:11)

 
06-09-10 15:28  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp - Orlik MK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

No bywa... ale nie zeby az tak. To moj pierwszy model po latach. kolejne coraz lepsze mam nadzieje :)

--

Post zmieniony (06-09-10 15:45)

 
07-09-10 22:08  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp - Orlik MK
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Tak mnie poniosło :D Pozdrawiam

--

 
08-09-10 13:49  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp - Orlik MK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Jakim klejem przyklejałeś owiewkę? Jeśli CA to można to zmatowienie jeszcze usunąć.
Osłona silnika rewelacja, nad czym teraz pracujesz? Będzie jakaś galeria albo relacja?
Można się przyczepić do rozmiaru zdjęć...

--

Post zmieniony (08-09-10 14:51)

 
08-09-10 14:26  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp - Orlik MK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

"...Kilka jak nie kilkanaście rzeczy w modelu które są tragiczne można zobaczyć na zdjęciach a niektore z nich to śmigło pchające zamiast ciagnącego no to jest skandal, krzywe skrzydła, kiepski retusz, niedopracowanie no co tam bede pisal...
Wszelkie uwagi mile widziane..."

Ja mam jedną: Skoro tak nisko oceniasz to co zrobiłeś, to dlaczego zdecydowałeś to nam pokazać? Jako przestrogę? Żebyśmy się pośmiali? Po co?

Może i parę błędów zrobiłeś, ale według mnie model jest sklejony więcej, niż przyzwoicie, a Twoją "miażdżącą" samokrytykę odbieram jedynie jako - trochę irytujące - kokietowanie publiki.
W każdym razie, mi model się podoba.

Post zmieniony (08-09-10 14:34)

 
08-09-10 16:08  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp - Orlik MK
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Teraz zaczynam kleic airacobre, postepy wielkie bo juz polakierowalem arkusze :) Galeria pewnie bedzie, bo czemu ma nie byc. Relacji sie nie podejmuje bo nie ma tyle czasu ile by sie chcialo. Praca i praca i praca:(

Origami napisalem to czego nie widac na pierwszy rzut oka badz w ogole nie widac. Model jak tak patrze teraz to znacznie lepiej wyglada na tych tu zdjeciach niz za zywo. Pisalem tez co i jak z modelem wiec nie bede sie powtarzal. Dodam tylko ze ucze sie sklejac doklanie a nie szybko. I nieskromnie powiem ze nawet widze tego efekty:)
Podrawiam wszystkich!

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
08-09-10 19:21  Odp: [Galeria] Mitsubishi A6M3 Hamp - Orlik MK
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Bardzo chętnie zobaczę gotową Aircobrę. Oglądałem pozostałe Twoje samoloty zaprezentowane na forum i wiem, że będzie na co popatrzeć.
Według mnie sklejasz naprawdę nieźle, dlatego musiałem stanąć lekko w obronie Twojego Mitsubishi, choćby przed samym Tobą. Mam nadzieję, że nie masz mi za złe ;)

pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024