FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-03-10 18:49  [Galeria] Warszawa M-20, Modelik.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witam w galerii niemal ukończonej Warszawy M-20.

O samej konstrukcji rozpisywać się nie muszę... symbol początku motoryzacji PRL-u, będący zaadaptowaną na nasz rynek wersją radzieckiej GAZ Pobiedy.
A że mam do niej spory sentyment, więc czekałem na jej opracowanie. Kiedy się ukazała, wiedziałem na co się porywam... nie wiedziałem jednak że będzie tego aż tyle ;/ Nie było łatwo, prawie każda cześć wymagała docinania itp. ... Udało mi się dojść niemal do końca ( co trwało niemal dwa lata ), ale z efektu swojej pracy, szczególnie patrząc na detale zadowolony nie jestem. O zgodności z oryginałem się nie wypowiem. Zresztą... oto galeria:



Model na sam koniec postanowiłem pobrudzić. Dlaczego akurat tak? Chciałem żeby optycznie nabrał większej wiarygodności, wszak zmanierowała się pracą podczas pięciolatki, pokonując tysiące kilometrów nie znających jeszcze asfaltu dróg. Owe lata odcisnęły nawet piętno na samej karoserii ;)

A teraz uwagi dla chcących zabrać się za budowę:

Podłoga/Wnętrze – najwięcej kłopotów sprawiło przejście tylnego fotelu i nadkoli, było trochę cięcia. Kanapa w oryginale jest bardziej wysunięta do tyłu. Tutaj uwaga do opcji otwartych drzwi – ich wersje zamknięte i otwierane różnią się wymiarami.

Dach – najtrudniejszy element. Styk ramy okien i dachu wichrował się do tego stopnia, że nie dało tego tak zostawić. Rozwiązaniem okazało się zasklepienie tekturą, która będąc szkieletem nie tylko usztywniła całość, ale ułatwiła naklejenie właściwego dachu. Na koniec na miejsca łączeń poszedł cyjanoakryl oraz retusz farbami olejnymi.

Przód pojazdu – nie obyło się bez gimnastyki. Ostateczny wynik widać na zdjęciach, dodatkowo nijak nie udało mi się dopasować wewnętrznych osłon błotników, są za małe. Maska jest za długa, ale nawet mimo przycięcia boki nie chcą się tak łatwo dopasować.
W kwestii atrapy chłodnicy uczulam że jej elementy są krótsze niż powinny być... poza tym mogła mi lepiej wyjść.

Na razie tyle, pozostało mi jeszcze dorobienie kardana, baku i układu wydechowego.

Na koniec dodam, że warto by zaprojektować ją od nowa... temat jest bardzo wdzięczny.

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (14-03-10 11:07)

 
09-03-10 01:08  Odp: [Galeria]... albo prawie galeria. Warszawa M-20 z Modelika.
Konrad   

Witam
Dla mnie najpiękniej prezentuje się na środkowym zdjęciu w dolnym rzędzie-jak prawdziwa!
Gratuluję!

--

 
10-03-10 10:57  Odp: [Galeria]... albo prawie galeria. Warszawa M-20 z Modelika.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dziękuję :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
10-03-10 16:28  Odp: [Galeria]... albo prawie galeria. Warszawa M-20 z Modelika.
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Świetny model (i ktoś mówił że jest niesklejalny ) :-)

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
10-03-10 16:37  Odp: [Galeria]... albo prawie galeria. Warszawa M-20 z Modelika.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

To, że Tomek go skleił, nie znaczy, że jest sklejalny. Każdy model można skleić, ale nie może to się odbywać kosztem uszczerbku na zdrowiu psychicznym:>
Przód faktycznie mocno naciągany, ale tył mi się bardzo podoba:-)
Gratulacje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-03-10 17:07  Odp: [Galeria]... albo prawie galeria. Warszawa M-20 z Modelika.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dzięki :)
Rzeczywiście model w standardzie do sklejalnych nie należy. Stąd właśnie napisałem na co uwagę zwracać przy ewentualnej budowie, czyli moje rozwiązania.
Przód zostawiłem sobie po walce z resztą nadwozia... i chyba ma to odbicie na jego wyglądzie. Nie miałem głowy do większych przeróbek, nadkoli od przodu też nie potrafiłem inaczej uformować. Zastanawiam się, czy przerobić to od nowa, nie chcę tego tak zostawiać ;/

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (10-03-10 17:10)

 
10-03-10 19:11  Odp: [Galeria]... albo prawie galeria. Warszawa M-20 z Modelika.
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tomek
czy stan zdrowia, chęci i te inne pozwalają Ci jeszcze zabrać się za Syrenke :D a tak na poważnie to sporo z niego wyciągnęłeś, należą się słowa uznania i gratulacje :)
Swoją drogą widziałem jak ten model powstawał na żywo. Tomek pokazywał mi niedokładności i elementy, które nijak do siebie nie pasowały ( o ile dobrze pamiętam to prym wiódł zdecydowania dach i maska samochodu, ale i całą reszta do przyjemnych nie należała). Patrząc na to, teraz mogę się przyznać, że nie jan ie wierzyłem, że ten model powstanie do końca. Tym bardziej Tomkowi należą się wielkie brawa, za wytrwałość, za wytrwałość, a jeszcze większe za wytrwałość :)

--

 
10-03-10 19:50  Odp: [Galeria]... albo prawie galeria. Warszawa M-20 z Modelika.
kari   

Tomasz K. napisał: < Model na sam koniec postanowiłem pobrudzić.>
... i dzięki temu "brudzingowi" mi się podoba.
... przypomina mi trochę samochody czekające na "nowe życie" przed Muzeum Motoryzacji w Gdyni :-) http://www.gdynskie-muzeum-motoryzacji.pl/index.php?p=ekspozycja
... szkoda, że właściciel tego muzeum nie zamieścił na stronie eksponatów przed :-) rewitalizacją. Zapewniam Was, że robiły nie mniejsze wrażenie od tych "wypucowanych" (rdzę chrumiącą autka było słychać z odległości 500m:-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
14-03-10 11:23  Odp: [Galeria] Warszawa M-20, Modelik.
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Dzięki za pozytywne słowa :)

Nie mogąc patrzeć na wygląd przodu, zabrałem się za jego lifting. Na szczęście kleiłem go butaprenem, więc za pomocą pędzelka z terpentyną poodklejałem elementy atrapy, kierunkowskazy oraz zderzak. A że ten w oryginale jest niżej niż w modelu, odciąłem fragment podłogi na którym się opiera i obniżyłem element o jakieś 2,5 mm. Następnie z zapasu koloru zrobiłem od nowa przednie poszycie. Na całość poszła nowo zrobiona atrapa. Podwozie z kolei uzupełniłem o brakujące elementy, i maznąłem farbami olejnymi co by brudzenie było pełne.

I to by było na tyle.... zapraszam do końcowej galerii:




--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
29-06-15 19:58  Odp: [Galeria] Warszawa M-20, Modelik.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Piękna fura ! kiedy jazda próbna ;-) ?

Moje gratulacje!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024