FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-02-10 20:11  [Relacja/Galeria] Agandowy Stuart
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam.
Tym razem postanowiłem zrobić relację z budowy modelu czołgu. Model pochodzi z tego właśnie forum więc grzechem było by nie zaprezentować tu relacji.Poza tym nie widziałem jeszcze relacji z budowy tego modelu.Na kartonbau.de jest rozpoczęta relacja jednak chyba autor relacji poddał się bo dawno nie była aktualizowana.

Na początek koła


Na zdjęciach koła jezdne, napędzające i napinające.Dodatkowo wózki lekko zdekompletowane.
Bandaże na kołach napinających zrobiłem z papieru milimetrowego.Można je ściągnąć z koła, ułatwi mi to malowanie.




Ty widać kadłubek.Model będzie malowany.Nie zdecydowałem się jeszcze czy będzie brudzony.Farba której użyję do malowania to Pactra A 33 ( zalecana przez autora)Prawie cały kadłub potraktowałem super glutem.Potem przeszlifowałem całość.Nie wiem jak to będzie wyglądać po malowaniu.
Wrażenia ze sklejania? Jak najbardziej pozytywne.Jak na razie to jedyny problem sprawiły koła jezdne.Brak dwóch tarcz kół jezdnych (cz.34d). Jest ich 14 a powinno być 16.

No i jeszcze dwa zdjęcia z założonymi na sucho kołami napędowymi i wózkami.




Obecnie sklejam wózki kół napinających. Powiem szczerze że sprawiło mi pewien problem złożenie ich w całość.

Pozdrawiam.

Post zmieniony (22-05-10 22:43)

 
26-02-10 20:38  Odp: [R] Agandowy Stuart
Agand 

 

Nareszcie ktoś się zdecydował za to zabrać. Będę z uwagą śledzić ( w miarę dostępu do netu oczywiście).

Zdaję sobie sprawę z tego, że kolorki "nie teges" - mam już teraz nawet poprawione, i parę rzeczy dziś bym zmienił - ale jak widzę całkiem ślicznie modelik wychodzi.

Życzę sukcesów.

--
Pozdrówka
Agand

 
26-02-10 20:59  Odp: [R] Agandowy Stuart
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolorki to wina jedynie drukarki na której był drukowany model.Na dodatek nie przeczytałem dokładnie opisu i arkusz 9 wydrukowałem na zbyt grubym papierze.Stąd części które są zrobione z papieru milimetrowego.

 
01-03-10 17:25  Odp: [R] Agandowy Stuart
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Skończyłem sklejanie kół. Koła napędzające i napinające pokazywałem wcześniej. Dziś koła jezdne (tym razem z bandażami) i koła podtrzymujące.
Bandaże w nich robiłem tak samo jak w kołach napinających.Czyli papier milimetrowy nawijany na koło do odpowiedniej grubości.Potem krawędzie takiego pierścienia potraktowałem wikolem, super glutem i na koniec wyrównanie papierem ściernym.
Na zdjęciu jeden z wózków koła napinającego.




Na kadłubie doszło trochę *******ek. Głównie drucianych. Jutro malowanie.


 
01-03-10 19:13  Odp: [R] Agandowy Stuart
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Niezły efekt. Czekam na zdjęcia z kolorkiem na kadłubie.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
02-03-10 17:53  Odp: [R] Agandowy Stuart
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak model wygląda po malowaniu.

 
02-03-10 19:37  Odp: [R] Agandowy Stuart
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Po malowaniu wygląda rewelacyjnie. Jeszcze delikatne ślady eksploatacyjne i będzie jak ta lala :)

--
Pozdrawiam!

 
02-03-10 19:50  Odp: [R] Agandowy Stuart
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Właśnie zastanawiam się nad brudzeniem modelu.Wolał bym nie brudzić tak jak KW.Myślałem o potraktowaniu niektórych krawędzi metalizerm.Decyzję trzeba będzie podjąć przed montowaniem podwozia.

 
02-03-10 20:03  Odp: [R] Agandowy Stuart
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przetrzyj metalizerem i zobacz jak będzie wyglądało.

--
Pozdrawiam!

 
02-03-10 21:37  Odp: [R] Agandowy Stuart
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Super. Popieram lekkie brudzenie. Może rozrzedzona czarna akwarela tak aby została tylko w zakamarkach a resztę wycieraj. Daje niezły efekt eksploatacji.Na to trochę suchej pasteli i bardzo drobne otarcia metalizerem lub ołówkiem.
Powodzenia.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024