FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-02-10 15:58  [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Witam wszystkich forumowiczów. Po zakończeniu modelu Jak-1b przyszedł czas na zmierzenie się z trudniejszym modelem. Wybór padł na Ju-87B-2/R-2 którego opracował i wydał Waldemar Kalinowski.
Dla przypomnienia: model posiada dwa warianty malowania - z frontu wschodniego oraz w malowaniu pustynnym z Libii. Ja wybrałem schemat malowania pustynnego - jakoś przjadł mi się kolor szary i zielony w różnych odcieniach.
Do modelu zamówiłam zestaw wręg wycinanych laserowo oraz osłonę kabiny.
Teraz parę zdjęć z tego co dotychczas udało mi się skleić.

Model jak do tej pory skleja się bardzo przyjemnie. Wszystkie części sa ze soba bardzo dobrze spasowane. Praktycznie bez kłopotów udało mi się skleić środkową część kadłuba. A teraz pare zdjęć wyposażenia kabiny. Tablicy przyrządów jeszcze nie zamontowałem ponieważ trwaje nad nią prace wykończeniowe.


Szkielet przedziału kabinowego został zmontowany w całość. Wszelkie prace wykończeniowa przy szkielecie - czyli szlifowanie wszystkich krawędzi które ewentualnie będą utrudniały przyklejenie burt kabiny będę wykonywał na bieżąco. to na razie tyle. Prace postępują powoli, ale systematycznie.

--

 
20-02-10 16:08  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Zapowiada się bardzo ciekawie. Powodzenia w budowie.

--
Pozdrawiam!

 
28-02-10 18:21  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Model Junkersa posuwa sie do przodu. Wzbogacił się o prawą burtę przedziału kabinowego wraz z wyposażeniem oraz tablicę przyrządów. Elementy burt pasowały do siebie bardzo dobrze. Nie miałem kłopotów z ich spasowaniem. Moja rada dla osób które będą ten model w przyszłości sklejały. Nie wklejajcie części nr 22 ( pojemnik na puste magazynki - prawdopodobnie ) przed oklejeniem całej prawej bury jak podaje instrukcja, bo będziecie mieli kłopoty z zamontowaniem elementów nr 73 i 72 wraz z magazynkami. Musiałem się nakombinować aby na część 73 nakleić magazynki - dlatego segment 53L kleiłem na "raty". Teraz parę zdjęć prawej buty wraz z wyposażeniem.


Obecnie powstaje lewa burta, jak będzie gotowa to parę zdjęć znów sie pojawi. Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających to forum.

--

 
07-03-10 22:00  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Zakończyłem prace przy lewej burcie kabiny. Oto co z tego wyszło.

Następnie zabrałem się za centropłat.

Kiedy szkielet centropłata był gotowy przystapiłem do następnego etapu budowy czyli oklejanie centropłata oraz przygotowania środkowej części kadłuba do naklejenia zewnętrznego poszycia. Efekty pracy widać na zdjęciach. Następna część relacji pojawi się kiedy nakleje zewnętrzne poszycie.


--

 
07-03-10 22:51  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Wnętrze kabiny miodzio. Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
07-03-10 23:01  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Zefir   

Dla mnie bomba!!!Powodzenia w budowie.

 
10-03-10 17:11  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Urzekły mnie gałki cięgien w kokpicie-takie ładne kolorowe prosto jak z fabryki, może brudzing jakiś?
Tablica rozdzielcza też niczego sobie.
Życzę wytrwałości w budowie i z niecierpliwością czekam na dalsze postępy.

--
Pozdrawiam:
Paolo vanKossi
______________________________________________________________

Jestem tylko zwykłym sklejaczem i czerpię z tego kupę frajdy.

 
10-03-10 18:28  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Racja mądrego warto posłuchać lekkie brzybrudzenie da radę jeszcze zastosować. Dziękuję za słowa pochwały. Nic tak dobrze nie wpływa na modelarza jak dobre słowa od innych modelarzy. Obecnie pracuję nad oklejaniem środkowej części kadłuba. Jak tylko się z tym uporam to na pewno wstawię fotki.

--

 
10-03-10 18:36  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Wykonanie I klasa. Tak trzymaj. Powodzenia.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
10-03-10 19:54  Odp: [Relacja] Ju-87B-2/R-2 KW
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Też uważam że przydałyby się delikatne ślady eksploatacyjne co nie zmienia faktu że wnętrze kabiny wykonane jest świetnie.

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024