FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-02-10 12:42  [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witam.
No i stało się po wielu wahaniach postanowiłem skleić żaglowiec a dokładnie francuską fregatę z 1765r La Belle Poule opracowaną przez wydawnictwo SHIPYARD w skali 1:96.




Model w założeniu ma być modelem szkoleniowym dla przećwiczenia technik szkutniczych. Karton będzie wspomagany fornirem. Do zestawu dokupiłem wręgi wycinane laserem z Draf Modelu. Niestety wręgi są niedopracowane. Są niespasowane, niektóre wycięcia są pominięte, niektóre za małe.
Po korektach złożyłem szkielet i przykryłem go pokładem bateryjnym.
Pokład jest wykonany z forniru 0,6mm naklejonego na pokład z wycinanki. Deseczki cięte nożykiem na listwy szer 3mm. Listwy klejone na wikol. Pokład przetarty suchymi pastelami i wyszlifowany delikatnie drobnym papierem ściernym 600. Podziału desek nie robię bo nie ma go w wycinance. Wprawdzie schemat znalazłem w internecie ale w tym modelu zagadnienie odpuszczam.



Zacząłem też kleić poszycie usztywniające, na które położę listewki forniru albo balsę. Kadłub w założeniu ma być malowany



zdjęcia nareszcie udało mi się poprawić, daje je przez Linkera
jeszcze raz dzięki Jasiek
no to na razie, pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (17-02-10 12:51)

 
17-02-10 14:17  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie wiem z czego bardziej się cieszyć, z normalnych zdjęć czy z tego że budujesz żaglowiec :) Nie wiedziałem że budowa już jest tak zaawansowana. Bardzo podoba mi się fornirowy pokład. Widzę że podszedłeś bardzo poważnie do tematu więc będzie na co popatrzeć.

--
Pozdrawiam!

 
17-02-10 14:35  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jasiek tak na prawdę to żaglowiec miał być a nie Cyklon. Ale zepsułem pierwszy szkielet i się na niego wkurzyłem. Powstał Cyklon i teraz zaczynam drugie podejście. Uwielbiam żaglowce sklejałem ich sporo z MM mając kilkanaście lat i chętnie do tematu wracam.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
17-02-10 14:38  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

No teraz miło popatrzeć na normalne fotki : )
Zobaczę jak Ci wychodzi bo mam kupiony "Santa Leokadia" z wręgami laserowymi.

3mam kciuki .

Pozdrawiam.

--

 
19-02-10 07:56  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Trzymam kciuki. Mam ten model z masztami w 2D ale jakoś przeraża mnie czas budowy pamiętając budowę HMS Bellona. Za to efekt końcowy wynagradza wszystkie "cierpienia".
Pozdrawiam i będę tu zaglądał.

 
19-02-10 11:06  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Cześć a właściwie a hoj..
Budowy ciąg dalszy. Pojawiło się poszycie usztywniające. Wszystko idealnie pasuje. Ze starannością na bakier ale to tylko usztywnienie więc wygląd nie jest istotny.



Na pokładzie bateryjnym śródokręcia powstała burta wewnętrzna. Jej obraz mi nie odpowiadał więc dorobiłem burtę drewnianą. Pojawiła się też pierwsza surówka lawety armat do stanowisk przykrytych górnymi pokładami. Widać będzie jedynie lufy armat i te lawety będą takie jak w wycinance. Burty wewnętrzne i lawety dostaną żółty kolorek ale dopiero jak zakończę wszystkie.



Jest też pokład dziobowy. Deski jak na śródokręciu ułożone prosto, pobrudzone suchą pastelą i szlifowane papierem ściernym.



Teraz zaczynam walkę z lawetami i resztą burt wewnętrznych cobym mógł zamontować pokłady.Pozdrawiam.

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (19-02-10 11:22)

 
19-02-10 12:00  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

W/g mnie to najładniejsza fregata wydana przez Shipyard.
Prace nad nią utknęły na takim etapie (dopóki nie kupię gabloty i nie znajdę miejsca na ekspozycję, nie ruszę dalej):



Kadłub skleiłem tylko z części wycinankowych. Elementy poszycia miedzianego nie dawały przykleić się w całości, więc każdą "cegiełkę" kleiłem osobno.
Po za tym nie miałem większych problemów z dopasowanie części.
Jedynie pompy na pokładzie dolnym umknęły autorowi i nie ma ich w opracowaniu.

Powodzenia w budowie!

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
19-02-10 12:08  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Kudłaty998 - super efekt, mam nadzieje , że mój też będzie taki ładny
Jak robiłeś lufy armat i w jakiej odległości od burt kleiłeś lawety?
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
19-02-10 14:31  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Z lufami było trochę roboty...
Podstawa to element wycinankowy (Lh lub 179h) zwinięty w rurkę i zagruntowany kropelką.
Wylot lufy wyk. jest z kawałka izolacji o odp. średnicy. Zgrubienie wylotu lufy i zaokrąglenie jej tyłu osiągnąłem wikolem
Obejmy to nitka. Grono, (ta kulka z tyłu) to kulka z pudełka po butach - wkładają tam taką małą paczuszkę z kuleczkami, która ma pochłaniać wilgoć, czy coś...)
Czop wyk. jest z drutu ok. 1mm.
Całość pomalowana jest akrylem Model Master nr 4581 - gunmetal.

Niestety nie mam zdjęć z budowy.

Natomiast lawety wkleiłem ok. 1mm od burt wewnętrznych.

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
19-02-10 15:34  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Dzięki kudłaty 998- recepta na armaty się przyda bo też chcę je zrobić z papieru
może byś wkleił kilka zbliżeń swojego modelu to sie trochę pogapię
pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (19-02-10 15:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024