FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
06-05-10 13:46  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Dzięki chłopaki za pomoc, teraz to i ja dokładnie widzę jak one wyglądają, ale chyba zostawię już to co wkleiłem.
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
16-05-10 21:39  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witajcie.
Dzisiaj nowa porcja zdjęć.Pokłady prawie gotowe, pozostały armaty pokładu głównego , falkonety, łodzie i parę drobiazgów wykończeniowych.Gretingi po wielu próbach zostały papierowe wycięte z wycinanki i pomalowane, tylko osadzone w drewnianej ramce.
Powoli przymierzam się do masztów. Poprzycinałem z kołeczków pierwsze drzewce i nie mogłem się powstrzymać od przymiarek.
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.




Teraz chyba dokończę wyposażenie pokładów.
Pozdrawiam i do zobaczenia.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
18-05-10 12:47  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Witam,
Piękna robota wiele potu jeszcze przed Tobą. Ręka coraz pewniejsza, rozwój umiejętności błyskawiczny a może tak już było zawsze nie oszlifowany diament. Ja nie szybko położę stępkę pod moją La Belle Poule.
Pozdrawiam.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
23-05-10 11:25  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witam.
Krystian dzięki za miłe słowa ale z tym diamentem to przesadziłeś. Ale cieszę się , że model Ci się podoba.
Dzisiaj mały drobiazg - kotwice:



no i wszystkie razem



do następnego spotkania.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
29-05-10 13:39  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
Raffi   

Znalazłem stronę http://modelisme.arsenal.free.fr/artdumodelisme/La%20Belle%20Poule/indexgb.html. Być może jest znana.
Model można kupić. Cena interesująca. Tylko 55 000 Euro!

--
AK

 
01-06-10 11:59  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witajcie.
Małe przypomnienie, że prace trwają dalej.
Fregata ma już maszty i bukszpryt. I tak się prezentuje z drzewcami.



Na razie robię jurfejsy. W wycinance jest ich 4 rodzaje (4,5mm, 4mm, 3mm i 2 mm) ale zrobię chyba tylko dwa rozmiary 4 i 3 mm.



Małymi kroczkami zbliżam się do rozpoczęcia pracy nad olinowaniem. Lawety górnego pokładu już są prawie gotowe, więc niedługo pojawią się również działa. I przejdę do sznureczków.

No to na razie. Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
01-06-10 12:31  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Maszty strugałeś sam, czy kupiłeś?

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
01-06-10 18:21  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Maszty strugałem sam z patyczków bukowych z Castoramy.
Pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
19-08-12 16:07  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witajcie.
Chyba nadszedł już czas aby ponownie zmierzyć się z żaglowcem. Decyzja już podjęta i La Belle Poule wpływa ponownie do stoczni.
Na początek przypomnienie stanu obecnego. Ostatnio ponownie walczyłem z wantami. Cztery razy je zrywałem i rozpinałem ponownie. Najwięcej problemu miałem z podwantkami ale przebrnąłem tzn wyczaiłem technologię i jakoś poszło trochę do przodu. Wymaga to poprawek i dopieszczenia ale to dopiero jak będą wszystkie.
Teraz jestem na etapie wykańczania tarlepów i strugam bloczki z forniru.



pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
25-08-12 19:15  Odp: [R] fregata La Belle Poule wyd SHIPYARD 1:96
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Witam miłośników żaglowców.
Pozostało jeszcze kilka want przy przednim maszcie i pierwszy etap będzie zakończony.
A teraz parę fotek szczegółów, których poprzednio nie pokazałem.
Armaty górnego pokładu i największa szalupa okrętowa.



Powstają potrójne bloczki. Zrobione z siedmiu sklejonych warstw forniru i nawiercone ręcznie wiertłem 0,5mm.Jeszcze mój magazyn bloczków do olinowania, na razie niewielka część całości.



pozdrawiam pol

--

Post zmieniony (31-08-12 18:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024