FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-02-10 16:13  [Relacja/Galeria] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam wszystkich
Jest to moja pierwsza relacja więc mam lekką tremę, tym bardziej, że jest to mój debiut jeśli chodzi o pojazdy kołowe, kleiłem co prawda Stara z MM, ale było to w czasach gdy jeszcze nie używałem maszynki do golenia, nie miałem internetu a świat był jakiś taki trochę inny...Ale przejdźmy do konkretów czyli modelu.
Dla jasności okładka:

Model przedstawia egzemplarz AB 41 zdobyty w Egipcie w 1942r. przez żołnierzy Pułku Ułanów Karpackich, a następnie przekazany do Szkocji, gdzie przeszedł testy porównawcze z pojazdami brytyjskimi.

Znęcam się nad nim już okrągły tydzień. Oto efekty:

Model kleję w standardzie. Do klejenia używam Butaprenu, Wikolu, BCG oraz bardzo rzadko CA. Retuszuję pamiętającymi jeszcze ubiegłe stulecie szkolnymi farbkami akwarelowymi.
Wszelkie komentarze jak najbardziej wskazane.
Pozdrawiam, Paweł  :)

--

Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

Post zmieniony (20-04-10 15:00)

 
15-02-10 17:45  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie stresuj się. Początek masz bardzo dobry więc nie będzie źle. Powodzenia w budowie.

--
Pozdrawiam!

 
15-02-10 18:54  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Tutaj masz moją relację - powinna być pomocna, zwłaszcza jeśli kleisz model bez przeróbek:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=116926&t=116926&filtr=0&page=1

Skusisz się na bieżnikowanie opon ? ;>

 
15-02-10 19:28  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Dzięzi za linka. W razie wątpliwości na pewno skorzystam. Trzymam się numeracji części więc zanim dojdę do kół minie trochę czasu. Bieżnik postaram się zrobić.

 
21-02-10 13:06  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam!

Czas na małą aktualizację, doszło kilka elementów:


Następny etap to budowa karoserii. Do zobaczenia za jakiś czas.

Pozdrawiam

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
01-03-10 14:55  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Witam w kolejnej odsłonie zmagań z modelem.
Od ostatniej aktualizacji przybyło nadwozie, skończyłem też jego wnętrze.



Pomału zabieram się za podwozie. Do zobaczenia:)

--
Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

 
01-03-10 15:21  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Interesująco zaczyna modelik wyglądać. Nie wiem dlaczego ale drugie i ósme zdjęcie nie chce się otworzyć. Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-03-10 15:47  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Nie wiem czemu Ci się nie otwierają, Sprawdziłem na Operze i Firefoxie i powinno być OK.

 
01-03-10 19:11  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Obserwuję Twoja relację i podziwiam za wykonanie w standardzie. Ja kleiłem ten model ale w standardzie nie dałem rady. A reflektory w chowanych osłonach nie powinny być większe? Sprawdź czy nie pomyliłeś reflektorów przód i tył.
Pozdrawiam.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
01-03-10 20:04  Odp: [Relacja] Autoblinda AB-41 - WAK 7/2006
Biess 



Na Forum:
Relacje z galerią - 5
Galerie - 171


 - 14

Właśnie przy reflektorach miałem problem. Imitacje szklanych kloszy(cz 87f,153b) miały o ok. 1 mm za dużą średncę w stosunku do pozostałej części lampy( tej sklejanej z listków. cz87e,153a). A może odwrotnie, może to części z listków są za małe a imitacje oszklenia są odpowiedniej średnicy. Ja zrobiłem te części z przezroczystej folii dopasowując je do lampy. Poza tym zdaje się, że jest błąd w numeracji części wg. której te mniejsze powinny być pod osłonami a te większe z tyłu. Ja te większe (które i tak wydają się za małe) wkleiłem we wnęki tak jak widać na zdjęciach a te mniejsze będą z tyłu. Najwyżej z zapasu koloru dorobię nowe, większe światła albo pójdę na łatwiznę i zrobię osłony zamknięte.

Żyję by kleić, Kleję by żyć ;-)

Moja strona na Fb
Modele kartonowe

Post zmieniony (01-03-10 20:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024