FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-02-10 20:27  [relacja]pancernik HIEI
pawel.kindel1 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oto moje pierwsze fotki z budowy pancernika






Post zmieniony (13-02-10 13:11)

 
11-02-10 20:40  Odp: relacja(pancernik HIEI)
pawel.kindel1 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prosze was o komentarze,miałem przerwe w sklejaniu i to dość długą około 7 lat.Czekam na opinie od Was



Post zmieniony (13-02-10 13:12)

 
11-02-10 21:46  Odp: [relacja]pancernik HIEI
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Musisz poprawić jakość zdjęć.
Z tego co widać (chyba) to parę żeber widocznych, szczególnie na pierwszym ujęciu.
I jak dla mnie za bardzo błyszczący lakier.
A swoją drogą to nienajłatwiejszy okręt wybrałeś na powrót :)
Choć jest parę naprawdę niezłych relacji, więc masz z czego czerpać.

 
12-02-10 20:24  Odp: [relacja]pancernik HIEI
pawel.kindel1 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To nie jest lakier, tylko taka farba. Wiem, ze wybralem dosc trudny model na powrot, ale tak bardzo mi sie spodobal, ze nie moglem sie powstrzymac. Dzieki za opinie i pozdrawiam. A oto nastepne moje fotki:






Post zmieniony (12-02-10 23:02)



Post zmieniony (13-02-10 13:13)

 
12-02-10 22:47  Odp: [relacja]pancernik HIEI
Thunder909 

 

Ta farba jest straszna .Chyba ze to jakos rowno pokryjesz i na koncu matowym lakierem przelecisz . Tak jak jest ,jest niedobrze.

 
12-02-10 23:04  Odp: [relacja]pancernik HIEI
pawel.kindel1 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem, ze farba jest do kitu. Postaram sie to jakos naprawic w wolnej chwili. A jaka farbe mozecie mi polecic?



Post zmieniony (13-02-10 13:14)

 
12-02-10 23:27  Odp: [relacja]pancernik HIEI
TomS 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Ten etap budowy mam już za sobą, więc mogę sobie pozwolić na kilka uwag:

Farba: w każdym markecie znajdziesz np. podkładową farbę w sprayu. Jest matowa. Dodatkowo po wszystkim polecam kilka warstw lakieru matowego (może być sprayu)

Skoro już malujesz - nie śpiesz się, lepiej kilka cienkich warstw niż jedna gruba z zaciekami.

Widzę, że waloryzujesz (np. dodane elementy na sterach) dobry kierunek, ale musisz używać papieru ściernego i ew. szpachlówki lub czegoś co zaimpregnuje papier (lakier, superglue itp.) inaczej po pomalowaniu widać będzie postrzępione krawędzie.

"Czubki" śrub nie powinny być czerwone, ale w kolorze łopat. Stery (jeśli to nie jedynie przymiarka) są osadzone zbyt daleko od poszycia.

Pozdrowienia i powodzenia w budowie

 
15-02-10 22:19  [relacja]pancernik HIEI
pawel.kindel1 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Budowa wstrzymana na jakiś czas.Obowiązki w pracy wykańczają mnie.Wkrótce powrzucam kolejne zdjęcia.

 
18-02-10 20:07  Odp: [relacja]pancernik HIEI
pawel.kindel1 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Prace przy pancerniku zmienily bieg.Poklad pancernika pozmienial swoj ksztalt(pofalowal poklad).Teraz wpadlem na pomysl obudowania calego modelu cieniutkimi deseczkami(ktore wykonalem sam).Zaraz powrzucam pare zdjec i prosze was o porady i opinie



Post zmieniony (18-02-10 20:09)

 
18-02-10 20:33  Odp: [relacja]pancernik HIEI
pawel.kindel1 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oto i zdjecia

To wszystko jest proba.Prosze o komentarze.
Niewiem dlaczego takie duze zdjecia wyszly.Wczesniej wrzucalo normalnie



Post zmieniony (18-02-10 20:36)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024