FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 59 z 72Strony:  <=  <-  57  58  59  60  61  ->  => 
08-04-13 16:45  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nic dodac nic ujac poprostu super. Ta relacja jest lepsza niz jakiekolwiek ksiazki lub plany modelarskie dla osoby sklejajac ten model. Gratuluje wykonania i nie moge sie doczekac galerii.

 
08-04-13 19:19  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Art bardzo mi się podoba twoje wykonanie modelu budzi we mnie wielki podziw jak wiele serca wkładasz w wykonanie. Bardzo mi się podoba i jest na co popatrzeć.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
08-04-13 19:50  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Ja mam pytanko odnośnie relingów. Pisał Pan, że poprzeczki są wykonane ze skręconych drutów 0,1 mm. Ma Pan jakiś specjalny sposób na to? W jaki sposób uzyskać taką równomierność na tak długim odcinku? ;) Zrobiłem wstępną próbę na drutach 0,2 i tam widać było niedokładności. Może przy mniejszej średnicy jest to mniej widoczne? Jaką farbką są malowane?

Sam okręt śliczny...nie mogę się doczekać obejrzenia całości na żywo ;)

Pozdrawiam

--

 
08-04-13 22:51  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję Wam za dobre opinie.
Cordel,
nieco wyżej opisałem fotograficznie sposób układania relingów (wpisy z dnia 27.01.2013 r.).
Zadałem sobie trud, aby poręcze relingów przy pokładzie głównym układać stykiem od „wewnętrznej” strony słupków – tak jak przebiegały w oryginale. O wiele łatwiej jest kleić poręcze po zewnętrznej.
Uważam, że skrętka z drutu 0,2 mm jaką zastosowałeś powinna łatwiej się układać – jest znacznie sztywniejsza niż skrętka z drutu 0,1 mm, z którą obchodzić się trzeba bardzo ostrożnie, aby jej nie powichrować.
Sposób wykonywania skrętek „łańcuchowych” z drutu 0,1 mm obrazuje poniższa fotka.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
09-04-13 23:04  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Art wymiatasz... nawet nie wiesz jak miło ogląda się Twoją pracę.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
10-04-13 08:50  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Mnie również jest bardzo miło i sympatycznie, że tu zaglądacie, gość w dom, okręt... jest zadowolony :)

Przy okazji informuję Was o jednaj zmianie (choć powonieniem wstawić fotkę, ale to już w galerii końcowej). Otóż zdecydowałem o cofnięciu samolotu na katapulcie tak, aby miał większy „rozbieg”. Wg planów końcówka pływaków powinna licować z krańcem pokładu nadbudówki pierwszego poziomu.
Te czynności wymagały przedłużenia kratownicy katapulty – wykorzystałem w tym celu „ułamek” katapulty z wycinanki.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-04-13 11:25  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Witam,
a jak wygląda praca nad plot-kami?

No i kiedy galeria końcowa?
Jaki okręt następny, też pancernik?

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
10-04-13 13:50  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Plewus, tyle pytań, że głowa mnie od nich rozbolała :)

Chyba ostatnio za bardzo intensywnie Was molestuję tym pancerzem i aby się nie przejadło, popracuję w cichości nad tymi kilkunastoma elementami.
Planów mam całą szafę i problem w tym, że co wezmę do ręki, to mi się podoba i pociąć chciałbym, zupełnie jakbym miał kilkanaście wiosen, a nie dzisiąt ich kilka, jak jest faktycznie. Trzymajcie mnie ma wodzy:))

Mam na teraz postanowienie, aby skończyć zaczęty projekt samolotowy, bo Katarzyna, ta ze skrzydłami, na mnie się już dąsa, a z kobitami, wiadomo, trzeba dobrze żyć.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-04-13 15:08  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Art,
jak to za intensywnie? tak wspaniałą pracą i jej wynikami chciałbym, by mnie molestowano codziennie w dużej ilości :)
Trzymać na wodzy tak wspaniałego modelarza też nie zamierzam... A co do Kasi - zacna z niej Pani i zasługuje na dokończenie :)

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
13-04-13 04:34  Odp: [relacja] Bismarck -Wyd. A. Haliński - powrót
Grzegorz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam Art piękne wykonanie, Mam do ciebie pytanie widziałem na jednym z prezentowanych zdjęć przez ciebie ze Bismarck stoi na ładnych stojakach mógłbyś zdradzić gdzie je kupiłeś, byłbym wdzięczny, Pozdrawiam i niecierpliwością czekam na galerie. Wraz kolegami mamy mały klub modelarski w Irlandii i muszę przyznać ze z niedowierzaniem patrzą na twojego Bismarcka, kiedy im pokazuje i mowie ze jest to model kartonowy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 59 z 72Strony:  <=  <-  57  58  59  60  61  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024