FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-01-10 16:07  [relacja/galeria] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Ponieważ bardzo podobał mi się film Avatar, a zwłaszcza maszyny które tam występowały, rozpocząłem budowę tytułowego helikoptera. Model pobrałem ze strony:
http://myhobbycraft.blogspot.com/2010/01/at-99-scorpion-gunship-avatar-172.html.

Pirewszym problemem jaki napotkałem był rodzaj papieru -autor nie napisał na czym model ma być drukowany. Użyłem zwykłego papieru do drukarki, i wygląda że jak dotąd wszystko pasuje. Ogólnie cały model zaprojektowany jest dość dziwnie -nie ma w nim ani jednej wręgi (a kilka miejsc aż się o nie prosi) , a kształt nadaje jedynie poszycie. Prawdopodobnie autor użył jakiegoś programu do rozwinięć, i zostawił to tak jak z niego wyszło. Całość dość trudno skleić prosto , ale jest to możliwe (i prostsze niż wydaje się na pierwszy rzut oka).
Jak dotąd skleiłem bryłę kadłuba i część ogona. Wyszło nieźle, z wyjątkiem kilku miejsc przy krawędzi kokpitu gdzie wychodzi biały papier. Ale myślę że zamaskuję to jakoś osłoną kabiny.



--



Post zmieniony (08-02-10 01:28)

 
01-02-10 01:06  Odp: [relacja] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Oto podsumowanie na zakończenie pierwszego dnia budowy:



Górna część nie jest jeszcze przyklejona. Te białe plamy przy kabinie na żywo nie są aż tak tragiczne. Myślę że całość zacznie jakoś wyglądać dopiero po założeniu wirników.

 
02-02-10 02:19  Odp: [relacja] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Kolejny etap za mną -wirniki. Piasta wirnika w oryginale była nierówna -trójkąt nie był równoboczny, i musiałem dorobić tą część. Całość nareszcie przypomina helikopter. Górny zespół z wirnikami jeszcze nie przyklejony.


Teraz części których klejenia najbardziej się obawiam -osłona kabiny i podwozie.

 
03-02-10 14:28  Odp: [relacja] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Osłona kabiny skończona. Przerysowałem ją w Corelu jako jeden element, ale chyba trochę przesadziłem z różnicą kolorów (miała być tylko lekko jaśniejsza). Skończyłem też płozy, jak farba wyschnie będę mógł je przykleić. Na ostatnim zdjęciu wszystko poskładane na sucho.

]

I jeszcze porównanie z oryginałem:



Widać że w oryginale osłona kabiny jest zupełnie inna, ale nie będę jej już przerabiał.

--

 
04-02-10 18:41  Odp: [relacja] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Budowa wciąż postępuje - teraz czas na uzbrojenie. Na początek najcięższe -8 dużych rakiet na skrzydłach. Oryginalnie czubki rakiet były zaprojektowane jako ścięte stożki, z dziurą pośrodku. Dorobiłem tam dekielki, a żeby dziwnie nie wyglądało z takim płaskim przodem narysowałem czerwone kółka -mają to być głowice rakiet naprowadzanych na podczerwień :). Górna część śmigłowca z wirnikami dalej nie doklejona.

 
07-02-10 13:39  Odp: [relacja] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Tym razem niewielki postęp -powstały sześciokątne zasobniki z rakietami pod skrzydłami:


Zostały jeszcze małe skrzydełka z działkami, i element z przodu który chyba jest jakąś kamerą albo celownikiem.

 
07-02-10 21:43  Odp: [relacja] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
Rosenrot 

 

Film oczywiście przedni, wyobraznia reżysera wręcz fascynująca.

Co do modelu: Wygląda na dość uproszczoną konstrukcje, ale widać że daje ci radość z budowy, to sie liczy :) Czy ja osłona kabiny zostanie w jaśniejszym odcieniu?

--
Kombinator

 
08-02-10 01:28  Odp: [relacja] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model nareszcie ukończony :). Był dużo trudniejszy w klejeniu niż się spodziewałem, ale też wyszedł lepszy. Konstrukcja rzeczywiście jest uproszczona, powiedziałbym nawet że nie jest to model Scorpiona ale helikopter inspirowany Scorpionem . Chociaż jeżeli autor wykonał go na podstawie screenshotów z filmu to i tak wyszedł mu świetnie. Kabinę tak zostawię -w rzeczywistości aż tak się nie odróżnia od reszty.

Przedstawiam zdjęcia gotowego modelu. W rzeczywistości nie wygląda aż tak tragicznie, zwłaszcza różnice kolorów między płozami ,kabiną i resztą są na zdjęciach wyolbrzymione. Gołym okiem nie widzę też niewyretuszowanych krawędzi. Zdjęcia nie są najwyższych lotów, spróbuję zrobić lepsze przy świetle dziennym.



--

zdjęcia robione przy naturalnym świetle, mam nadzieję że wyszły trochę lepiej:





Post zmieniony (08-02-10 13:49)

 
09-02-10 19:59  Odp: [relacja/galeria] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
Kirov6 

 

No nie powiem że jest brzydki powiem że wyszedł bardzo poprawnie. Przy odrobinie wyobraźni można by stworzyć myśliwiec gwiezdy z komponentów tego modelu a o filmie nie będe się wypowiadał.

--
A z ciebie taki krytyk jak ze mnie linoskoczek!

Buran 1/96

 
24-02-10 12:53  Odp: [relacja/galeria] AT-99 SCORPION z filmu Avatar 1:48
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Pobrałem pliki ze wskazanej strony , niestety przy próbie rozpakowania wyrzuca mi non stop jakiś błąd. Czy mógłbym prosic kogoś z kolegów o podeslanie na maila (teich(at)wp.pl) rozpakowanego pliku z tym modelem?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024