FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-01-10 11:10  [Relacja] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam,
Po kilku galeriach modeli japońskich okrętów, postanowiłem założyć relację, i pokazać w miarę możliwości, co i jak robię. Na warsztat poszedł IJN Kiji, ze względu na to, że jest malutki, a mi już miejsca zaczyna brakować na duże kadłuby.
Jak instrukcja nakazuje, zgodnie z planem i numeracją części zacząłem model od... nadbudówki;-).Model sobie zkserowałem, żeby w razie awarii mieć dostęp do części, dodatkowo zakupiłem kadłub i elementy wycinane laserowo, to moje pierwsze spotkanie z tego typu elementami, i mam wrażenie że nie ostatnie.


Pierwszy raz pozwoliłem sobie na brudzenie okrętu, żeby uzyskać przynajmniej namiastkę tego, co uzyskał Szyszkownik w Oyodo.

Jak myślcie? czy jest sens bawić się w takie paćkanie?

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
28-01-10 13:16  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Bawić się, ale na mniejszą skalę, tzn w samych kącikach i na załamaniach.
Robota dobrze idzie, ale moim zdaniem przed malowaniem wyglądało nieco lepiej... Fajne uplastycznione szczegóły, dużo pracy, a po tym brudzingu wygląda trochę jakby nadbudówka została przeciągnięta przez błotniste bajoro.
Nie wiem, może w realu jest lepiej.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
28-01-10 13:38  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Huberto   

jest sens - ale wymaga to wielkiej praktyki i wyczucia - warto potrenować "na sucho" na jakimś starym modelu, albo zrobić model "eksperymenatalny" i przerobić kilka wariantów. dobry brudzing nie może być przesadzony - ktoś kiedyś napisał że jak efekt za bardzo wpada w oko to znaczy że jest przesadzony....Ale ogólnie warto "paćkać" bo model nabiera życia- nie wygląda jak jednolita bryła.

--
karton to dopiero początek - dalej obrany kurs na C2 - 100% realności modelu :-)
W stoczni HMS Hood 1:200 od podstaw

 
28-01-10 16:35  Odp: [Relacja] IJN Kiji
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

fajnie, że zabrałeś się za liliputa:) Podoba mi się, że uplastyczniasz co się da przez druciki. Co do brudzenia to rzeczywiście trochę przesadzone, ale nie martw się ja na brudzing Oyodo nie mogę już patrzeć (wygląda jak złomowany IJN), a pomimo to nie zniechęciłem się do eksperymentowania z walorką i nie mogę się doczekać aż zabiorę się za brudzenie Kiji. Co do uwag to wydaje mi się, że mógłbyś podczas brudzenia jak najmocniej rozcieńczac farbę, po wyschnięciu lepiej wkomponuje się w bazową farbę na okręcie. Spróbuj może nakładać małe ilości mocno rozcieńczonej farby i suchym pędzlem przetrzeć ją w dół. Ale najlepiej poćwicz na bloku technicznym.

Tak na marginesie to odkryłem niedawno taką stronkę:

http://photos.yahoo.co.jp/ph/mla697782001/rlst?.dir=/&.src=ph&.done=http%3a//photos.yahoo.co.jp/ph/mla697782001/lst%3f%26.dir=/73ca%26.src=ph%26.view=t

są tam rewelacyjnie wykonane IJN w plastiku. Warto przypatrzeć się burtom z bliska szczególnie lotniskowców-jak dla mnie rewelacyjne brudzenie i wzorzec, do którego dążę. Praca wykonana aerografem, ale z pewnością i pędzlem można coś podobnego wymazać;)

Powodzenia w budowie
Pozdrawiam
szyszkownik

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
29-01-10 14:39  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj Cyryl
Zadziwiasz mnie swoją twórczą energią. Lecisz z budową nowych okrętów że aż furczy.
Kiji to naprawdę wdzięczny temat i cieszę się że ten model mam już w swojej kolekcji. Co do Twojego - mimo że to mały okręcik nie spiesz się, Jest dużo drobnicy na pokładzie i aby efekt był zadowalajacy trzeba tym drobiazgom troche czasu poświęcić. W malowaniu staraj się być dokładniejszy (cienki pędzelek do detali wskazany). Co do brudzingu to naprawdę nie powinno być go aż tak dużo, ale że model malujesz wszystko jest do naprawienia.
Życzę owocnej pracy i będę do Twojej relacji często zaglądał.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-01-10 00:19  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Czyli wszystko jasne, malujemy od nowa, poprawię nadbudówkę jak będę malował komin, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak napisał Batonus, faktycznie malowanie pasuje bardziej do zagrzebanego w błocie czołgu. Huberto, właśnie ten model postanowiłem wykonać jako eksperymentalny, znaczy brudzony. Szyszkownik, fajną stronę mi sprzedałeś, już wiem do czego dążyć, żeby uzyskć w miarę przyzwoity efekt. Jorzik, sam mię namówiłeś na zakup tego modelu we Wrocławiu,:-)mam nadzieję że coś z tego wyjdzie. No ale szkoda gadania, kleić panowie kleić!
Pozdrawiam.
Cyryl

 
31-01-10 20:02  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Dziś wstawiam zdjęcia komina, jeszcze się nie poddałem i dalej maluję i brudzę okręt. Tak jak radziliście, staram się to robić mniej i delikatniej, nie jest to jednak takie proste, ale co tam.


Poprawiłem trochę malowanie nadbudówki, ale myślę, że przy kolejnym malowaniu innych części będę poprawiał tu i tam. Tak więc ostateczny wygląd może się jeszcze zmienić.
To na razie tyle.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
18-03-10 23:01  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam.
Kilka ciepłych dni pozwoliło mi zająć się kadłubem. A mianowicie jedynym miejscem gdzie mogę sobie popsikać sprejem jest balkon, i gdy tylko puściły lody wyskoczyłem AK szalony i psikałem co popadnie.:) A tak poważnie to zaimpregnowałem sobie burty, pokład i elementy poszycia.

Kadłub został sklejony butaprenem, i pomalowany w całości klejem do paneli w celu usztywnienia całości. Mimo że jest to niewielki model, to wkleiłem kilka dodatkowych przekładek między wręgami, żeby przy szlifowaniu nic się nie zapadło.

Postanowiłem pierwszy raz zastosować metodę Qnia, i zacząć oklejanie kadłuba od burt, a następnie dokleić poszycie, jaki będzie efekt, nie wiem, zobaczymy, na razie wygląda to tak.

Jeśli chodzi o bulaje, to moje zdolności nie pozwolą na wklejanie pojedynczych szybek, więc sobie uprościłem sprawę, wyciąłem otwory, wkleiłem „ramki”, pomalowałem i podkleiłem przezroczystą taśmą. Na czas szlifowania zakleiłem wszystko taśmą malarską.

Na razie to tyle, niestety doba trwa tylko 24 godziny, i jak zwykle akurat na klejenie brakuje czasu.
Pozdrawiam.

 
26-03-10 20:13  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Mała aktualizacja.
Pomalutku kleję elementy wyposażenia pokładu. Dziś wyrzutnia torped trochę uplastyczniona na wzór tej, z Szyszkownikowej relacji, nie ukrywam, że jest ona dla mnie inspiracją.

I po wstępnym malowaniu.

Kadłub się szlifuje maluje szlifuje maluje…..nie długo postaram się pokazać co z tego wyszło I relacja nabierze tempa.;-)
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
21-04-10 13:06  Odp: [Relacja] IJN Kiji
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Kurka, Szyszkownik pędzi z modelem aż miło, więc i ja udam że coś się dzieje z moim Kiji.
Kadłub nabawił się tzw. "krowich żeber" i nie mam już do niego siły, a już na pewno nie zacznę budowy od nowa, jak niektórzy...;-)
Wygląda to tak.

Chyba tak zostawię, bo nie mam pomysłu jak się tego pozbyć, co szlifuję, to zaraz przy malowaniu wyłazi.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024