FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
01-02-10 17:44  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
Wojciech Cięciwa   

Czy link jest poprawny ?
Nie mogę zassać pliku.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
01-02-10 17:51  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Z linkiem jest wszystko w porządku. Ściągnąłem bez problemu.

--
Pozdrawiam!

 
01-02-10 17:55  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
Wojciech Cięciwa   

Ja już też - przepraszam za niepotrzebne zamieszanie.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
08-11-10 21:36  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

To ja dodam kilka fotek noktowizora od siebie:




W moim przypadku wykonany on został na potrzeby E-10, a trzy następne czekają w kolejce na inne projekty.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
08-11-10 23:54  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Fajnie wyszedł ten noktowizor, szkoda tylko, że źle pomalowałeś szkła. Filtr reflektora powinien mieć kolor czerwono-granatowo-czarny, a optyka przetwornika obrazu powinna wyglądać mniej więcej tak jak obiektyw aparatu, czy kamery, czyli przezroczysta, z czarnym tłem.

--

 
09-11-10 00:12  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

PiterATS- ja mam w 'lusterku" obiektyw o zabarwieniu zielonkawym.
A model świetny- niezły pomysł. Pozdrawiam.

--

 
09-11-10 11:54  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Vansen, to zależy od metali i innych pierwiastków z jakich masz optykę. Zresztą to też zależy od tego czy masz notkowizor aktywny, czy pasywny. Pamiętaj, że mówimy tu o noktowizorze aktywnym sprzed 70 lat . To była wtedy zupełnie inna technika.

--

 
09-11-10 21:10  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Poza tym kilka elementów noktowizora powinno mieć kolor czarny. Chociaż można przyjąć że obsługa pomalowała go całego z pistoletu jak leci ,zasłonili tylko elementy optyki. Ale ogólnie model super, zwłaszcza podoba mi się kopułka reflektora.

 
09-11-10 21:47  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Spieszę z odpowiedziami:
-szkła nie były malowane - znalazłem czerwoną przezroczystą folię i wykorzystałem ją w modelu. Może uda się ją jeszcze zabarwić bardziej pod kolor, ale za efekt nie ręczę. Najwyżej zrobię kolejny egzemplarz... albo zostawię tak jak jest.
-czarne elementy są jak najbardziej do pomalowania

Następnym razem, przed wykonaniem modelu zapoznam się lepiej z dokumentacją.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 
12-11-10 13:19  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
myh 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Witajcie, link juz wygasl mozna prosic o ponowne wystawienie/podeslanie? Z gory dziekuje :)

--
Mariusz "Ma-rYu-sH" Witkowski
Na warsztacie:
- to co wpadnie w ręce...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024