FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
27-01-10 02:36  [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model jaki tutaj kleję jest dość nietypowy. Jest to noktowizor który zbudowali Niemcy pod koniec wojny, i zamontowali w kilku panterach. Wygląda on tak:




Model nie jest częścią żadnego pojazdu -kleję go, bo akurat wpadł mi w ręce dokładny model plastykowy, a zawsze podobały mi się tematy w stylu panzerwaffe'46. Jako dokumentacja służą mi dwa powyższe zdjęcia i model plastykowy. Jak dotąd powstało:



Została jeszcze do zrobienia podstawa platformy, reflektor i kilka szczegółów.



Post zmieniony (27-01-10 13:24)

 
27-01-10 07:47  Odp: [relacja] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie że kleisz coś nietypowego. Zawsze to jakaś odmiana na forum.

--
Pozdrawiam!

 
27-01-10 13:23  Odp: [relacja] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Model już gotowy :). Prezentuje się tak:




Czy ktoś chciałby może skleić go sobie do jakiegoś pojazdu? Pasuje na pewno do Pantery, oraz wszystkiego czego Niemcy nie zdążyli wprowadzić do służby (Maus, pojazdy serii E). Jeżeli tak to mogę narysować instrukcję i udostępnić.

--

 
27-01-10 18:09  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

No pięknie ,ale nokotwizor w postaci modelu był w panterze z AH .
Czy Twoja surówka znacznie się od tamtego różni?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-01-10 18:49  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Tam była wersja sprzężona z karabinem, a to jest tylko obserwacyjna -różnią się całkowicie mocowaniem. O samym noktowizorze niewiele mogę powiedzieć ,bo jedyne zdjęcia tego od AH jakie znalazłem są tu, i widać na nich niewiele szczegółów noktowizora.



Post zmieniony (27-01-10 18:51)

 
27-01-10 22:09  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
dominik294 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 12
 

Udostępnisz go do pobrania??

 
27-01-10 22:17  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Ja bardzo chętnie pobiorę;)

--
Pozdrawiam! Piotr

 
30-01-10 21:27  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Instrukcja zajęła mi trochę czasu (nie wiem czy trochę z nią nie przesadziłem :) ), ale model jest gotowy. Kolor to niemiecki piaskowy -retuszować można Pactrą A102. Plik z modelem można pobrać stąd:

http://www.sendspace.com/file/377o1n

 
30-01-10 22:41  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Świetny temat Klaymen ;) takich "dupereli" właśnie w kartonie brakuje najbardziej.
Może dał byś się namówić na jakiś reflektor OPLot, dalmierz albo coś w tym stylu?
Pozdroo

--
GG 6801515

 
30-01-10 23:53  Odp: [relacja/galeria] Niemiecki noktowizor z II Wojny Światowej 1:25 od podstaw
klaymen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 8
Galerie - 26
 

Jaroslav -prawdopodobnie będą Ci się podobać dwa modele które zaprojektowałem, i niedługo zostaną wydane w Modeliku -właśnie coś w tym stylu :) .Niestety wydawca prosił żebym nie ujawniał co to będzie przed wydaniem, ale myślę że nie trzeba będzie długo czekać.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024