FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
25-01-10 21:33  [Relacja/Galeria] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Modele wykonane: SMOK | RWD-4 i 5bis | SUM | SROKA | CZAPLA | PWS-54 | JASTRZĄB | PWS-10 | SLINGSBY | WILGA | WILK | JUNAK | WYŻEŁ | P.24 | RWD-22 | GACEK | An-2 | CWJ | WRONA | SKOCZEK | KOGUTEK | PWS-3 | KARAŚ | RWD-10 | PRZĄŚNICZKA | LEAPER | RWD-17 | TARPAN | PIPER | ŻUBR | ANBO | M2 | ISKIERKA | RWD-2 | FOKKER F.VII | SM-2 | KOMAR | JEŻYK | GIL | MUCHA ST. | KOBUZ | LIS | BOCIAN | BŻ-1 | RWD-6 | MEWA | ORLIK II | FOKA 4 | SZCZE-2 | ZLIN 42

Technika: Jak zrobić drewniane śmigło | Taśmy w naciągach skrzydeł wielopłatów | Wykonanie żagli wypełnionych wiatrem | Klej - dozowniki | Retusz - TO PROSTE | Skórzane obrzeża kabin | Tłoczenie folii na oszklenia kabin | Jak sobie poradzić z "listkami"

GALERIA

W locie.



Przed hangarem.



Porównanie Wilgi ze Sroką.



W hangarze.



Szybowce doczekały się holówki.



To co za Wilgę dostałem we Wrocławiu dotarło do mnie w Przeciszowie. :-)


_______________________________________________________________

RELACJA

Rozpoczynam nową relację z budowy modelu samolotu PZL-104 Wilga
Okładka i zdjęcie:



Na temat historii s-tu i jego danych technicznych można dowiedzieć się tutaj.

Post zmieniony (08-01-19 11:29)

 
26-01-10 10:51  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pierwsze koty za płoty - początek kabinki. Martwi mnie to, że to jest jedyna wewnętrzna "tapicerka" kabiny nie ma nic więcej a przecież kabina Wilgi jest bardzo przeszklona.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-02-10 13:13  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dzięki Rajkubowi mam oryginał wycinanki - najserdeczniejsze podziękowania.



Kabinka - trochę ją przerobiłem na cztery fotele bo oryginalna wycinanka przewidywała aż 6 miejsc razem z pilotem - nie widziałem takiej Wilgi.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
21-02-10 14:30  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie że wznawiasz relację z Wilgą. Na forum jest mało cywilnych tematów więc będzie na co popatrzeć.

--
Pozdrawiam!

 
21-02-10 16:32  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ostoja.

Widzę, że zabrałeś się za sportowe, jeżeli reflektujesz to odsprzedam Ci ,,Gawrona,, w wersji turystycznej, doskonale sie skleja , można poszaleć z waloryzacją / zależy, jak kto woli / Jeżeli nie wierzysz to zobacz to mojej galerii, tam jest sanitarka, tylko ,,pyszczek mu trochę spartaczyłem, ale to obopólna wina.


Pozdrawiam.

 
21-02-10 17:35  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
Krakus 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

....zapomniałem ja... nawet ,,podrzucę,, Ci Plany Modelarskie,, abyś mógł zaszaleć... a nawet przerobić go na rolniczy.


Andrzej K

 
22-02-10 12:05  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Jasiek napisał "Na forum jest mało cywilnych tematów więc będzie na co popatrzeć"
Ale będą problemy - przeglądając wycinankę stwierdzam, że nie będzie łatwo. Model nie ma slotów a cóż to za Wilga która nie ma slotów. Problemem dla mnie będzie również tłoczenie oszklenia bo w Wildze wszystkie oszklenia nie są prostokreślne, mają krzywiznę w dwóch kierunkach.

Krakus odpowiedziałem Ci na sklejmy.com.

Pozdrawiam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
22-02-10 12:45  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W Gomixie kupisz za 3zł oszklenie do Wilgi z wyprofilowanymi szybkami przednią i tylną bardzo dobrej jakości.

--
PZDR!!

 
25-02-10 15:58  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Darek, postanowiłem poradzić sobie sam.

W Wildze niewielki postęp, wytłoczyłem boczne oszklenie, Jak byście zobaczyli moje "przyrządy" do tłoczenia to pęklibyście ze śmiechu.



--

STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Post zmieniony (25-02-10 16:25)

 
26-02-10 08:31  Odp: [RELACJA] PZL-104 Wilga GPM 3/1998
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Na zdjęciu macie moje "przyrządy". Na gąbkę umieszczoną w zlewie kuchennym kładę kawałek folii przytykam czymś obłym (do szybek Wilgi jak na razie używałem widocznego klosza i żarówki) całość polewam wrzątkiem prosto z czajnika (to obłe też musi być gorące) a potem kolistymi ruchami wgniatam folię przedmiotem obłym w gąbkę jak trochę wystygnie mam gotową wygniecioną szybkę - proste? Pozdrawiam.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024