FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
24-01-10 13:11  [R][G]Ju88D-1 KA4/2009
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Dawno nic nie kleiłem z tego wydawnictwa, więc gdy ukazał się nowy model, postanowiłem skleić coś dużego. Budowa będzie szła raczej powoli, można powiedzieć odpoczynkowo pomiędzy innymi projektami nad którymi pracuję. Na początek zgodnie z instrukcją szkielet pierwszego segmentu kadłuba.


--

Pozdrawiam.
-----------------

Post zmieniony (07-04-10 17:55)

 
24-01-10 14:36  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
kuno01 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam mam pytanie do kolegi RomanC w jaki sposób kolega wycina te wręgi, że one są tak zaokrąglone.

 
24-01-10 14:58  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Wycinam ręcznym laserem firmy OLFA model DKB-5. A tak na serio to tym właśnie nożykiem metodą dziobania bardzo powolutku dziobię po linii. Za drugim, trzecim przejazdem wręga jest wycięta. Potem jeszcze delikatny szlif papierem ściernym. Linie proste wycinam do metalowego liniału. Wrgi naklejałem na dwie warstwy kartonu 0,5mm klejem bcg. Wcześniej zagruntowałem papier z wręgami lakierem nitro aby mi nie zmienił wymiarów po użyciu kleju wodnego. Po wyschnięciu wręgi są twarde i dobrze się obrabiają.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
24-01-10 16:24  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Będę tu często zaglądał:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
24-01-10 16:57  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prosze o czeste aktualizacje z duza iloscia zdjec i zycze powodzenia w budowie

Pzdr
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
24-01-10 22:08  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
kari   

RomanC napisał:
<Budowa będzie szła raczej powoli, można powiedzieć odpoczynkowo pomiędzy innymi projektami nad którymi pracuję.>
... a czy RomanC uchyli rąbka tajemnicy nad jakimi projektami pracuje??? :-)
... czy możemy liczyć na "Le Terrible" np. w jednym z poniższych malowań?
http://www.gue.com/files/page_images/expeditions/Exploration/Wreck/Adriatic/031_LeTerrible.jpg
http://lh6.ggpht.com/_KZKtgQBJEn0/RurRu7q01BI/AAAAAAAA9r4/JxRjzimpWCk/LE+TERRIBLE..jpg
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Post zmieniony (24-01-10 22:09)

 
24-01-10 22:32  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Na Le Terible na razie nie, ale kończe cos dużo fajniejszego. Za kilka dni pewnie coś pokażę.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
25-01-10 00:00  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Okleiłem poszyciem pierwszy segment. Było trochę trudno, ale się udało. Zacząłem robić wyposażenie kabiny. To na razie tyle. Ciąg dalszy pewnie za tydzień.



--
Pozdrawiam.
-----------------

 
25-01-10 10:42  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

"Na Le Terible na razie nie, ale kończe cos dużo fajniejszego. Za kilka dni pewnie coś pokażę."

Ja chyba się domyślam i już się cieszę :-D

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-01-10 00:11  Odp: [R]Ju88D-1 KA4/2009
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Miało być tydzień przerwy, ale oczywiście nie wytrzymałem i dzisiaj troszkę pokleiłem. Wszystko pasuje idealnie, nawet aż za dobrze. Dlatego trzeba bardzo dokładnie pasować poszycia aby zewnętrzne weszło na wewnętrzne.



--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024