FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 
12-03-12 18:41  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam , trochę się przeciągnęło w czasie to moje wrzucanie zdjęć, ale inaczej się nie dało.
Tender zrobiony gdzieś w 90 %, Zostało jeszcze kilka detali (lampy, smarowniczki) , ale to już na koniec.
Nie będę mówił z ilu części składa się tender, bo przy takiej ilości przydała by się relacja z budowy osobnego modelu :)
Tak to wygląda w całości, część już jest spatynowana, reszta jeszcze czeka. Zacieki przy klapach wlewowych wykonałem za pomocą Tamiya 87080 Weathering Master B oraz pigmentami vallejo

Teraz kilka szczegółów wózków

... ostoi,

... i skrzyni wodnej i węglowej,

A obecnie pracuję, przy urządzeniach sprzęgowych. Ten długi pasek papieru, to będzie sprężyna cięgłowa. Jedna z dwóch, jakie są na tendrze.

No i takie tam, Kłodzko 1993

;)
Pozdrawiam

--

 
19-04-12 00:46  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zrobiłem ruchomy sprzęg i oświetliłem tender. Wychodzi na to, że jest już ukończony.
W dzień wykonam lepsze zdjęcia.

Zabieram się z powrotem za lokomotywę :)

--

 
19-04-12 08:29  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajnie to wygląda, światła dodają magii :-)

--


 
26-04-12 00:28  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jak pisałem wcześniej, zabrałem się za elementy wyposażenia parowozu. Wybór padł na prądnicę, zwana również turbinką parową.
Budowa zajęła mi jakieś 12 godzin. Oczywiście powstał na podstawie dokumentacji, zdjęć i własnych obmiarów.
Najbardziej pracochłonny był element w kształcie wklęsłego stożka, ale jakoś sobie poradziłem przy pomocy szpachli.
Parę fotek z budowy:


Turbinka gotowa do malowania,


I pomalowana,


I z grosikiem :)

Zdjęcia może nie za wysokiej jakości, ale to tak na gorąco robione i wrzucone.
Pozdrawiam

--

 
03-05-12 14:02  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dorobiłem kolejne elementy wyposażenia kotła. Inżektory i inne zawory.

I jeszcze jedno zdjęcie z już wcześniej zrobionymi częściami. Przepadły mi gdzieś drzwiczki paleniskowe. Muszę wykonać je jeszcze raz.


--

 
04-06-12 23:19  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

To tak na podbicie tematu:

http://www.miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/4390-koobrzeg-odwiedzi-pocig-qpiratq-video.html

http://www.miastokolobrzeg.pl/redakcja/4395-poskramianie-pirata-wg-kacpra-pajora-foto.html

W ostatnią sobotę można było sobie OL-kę pooglądać w akcji na trasie Poznań-Kołobrzeg.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
12-08-12 16:34  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Trzeba się trochę odmulić. Od jakiegoś czasu męczę elementy wyposażenia budki maszynisty, oraz kilka innych drobiazgów.
Foto:
Tak powstawał- Kurek wspólny zakrapiacza dymnicy popielnika i węgla.


Pokrętła głowicy osprzętu.


Robi się zawór maszynisty, zawór piasecznicy, oraz przybyło kilka tabliczek. Ta ostatnia, to kalkomania położona na metalizer.


Przymocowałem również, kilka rurek, po obu stronach budki maszynisty.


Na koniec rzut na budkę maszynisty. Fotka czarno biała, ponieważ po zrobieniu zdjęcia wyszło kilka baboli :) Jeszcze brakuje sporo elementów. Staram się robić po minimum jednym elemencie dziennie


--

 
14-08-12 22:57  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Powstały elementy hamulca. Zawór maszynisty i dodatkowy zawór maszynisty, był używany do hamowania samej lokomotywy.


--

 
15-08-12 09:58  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Robert -ale ta fotka budki maszynisty wygląda jak zdjęcie oryginału. Na parowozach się nie znam ale model i wykonanie rewelacyjne. Zawsze chętnie tu zaglądam bo jest na co popatrzyć.
pozdrawiam pol

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
15-08-12 12:26  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

pol napisał:
...fotka budki maszynisty wygląda jak zdjęcie oryginału.

Po prostu majstersztyk. Brak słów.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 18 z 20Strony:  <=  <-  16  17  18  19  20  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024