FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 20Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-01-10 14:24  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Właśnie miałem zapytać czy będziesz malował aerografem ale już nie muszę :)

--
Pozdrawiam!

 
10-01-10 20:23  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
niki68 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Witaj Robercie

Przyszedł czas, aby ktoś wreszcie zrobił Oleńkę jak należy. Myślę, że trafiło na właściwą osobę. Cylindry parowe świetnie się prezentują. Czy Ty łykasz jakieś prochy, bo tempo masz fenomenalne. Oczywiście kibicuję i trzymam kciuki, bo projektowanie to ciężki kawałek chleba :-)

Udanych prób z malowaniem aerografem ... bo początki bywają zniechęcające. Nikt Ci tu bardzo nie doradzi, bo każdy aero ma swoją specyfikę i zachowuje się w sobie tylko znany i właściwy sposób. Ja po miesiącu chciałem swój wyrzucić do kosza. Ale może Ty będziesz miał więcej szczęścia.

Pozdrawiam

 
10-01-10 21:53  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Spokojnie :) Aerografem malowałem już dawno temu, co prawda jest o wiele biedniejszy od tego co mam obecnie, ale myślę, że nie będzie najgorzej. Zobaczymy.
Szczerze mówiąc to, to, że cylindry wyglądają tak jak wyglądają, to w sumie twoja wina. Pokazałeś, że można to zrobić w przypadku swojego Px-a i że będzie się to prezentowało elegancko, pomyślałem, czemu by nie spróbować. No i spróbowałem. Jedyna rzecz, która mnie męczy to otwierana dymnica, której nie zrobiłem a o której wspomniałem już wcześniej.
Druga sprawa to tempo. Pierwsze prace rozpocząłem 17 grudnia, czyli niedługo będzie miesiąc a największy zakres prac dopiero przede mną, kiedy zapuszczę się w zawieszenie, napęd i hamulce i najgorsze, co mnie przeraża to właśnie smarowanie, cała masa rurek i przewodów. Pt47 był w tym względzie łatwiejszy do wykonania.
A jedyne prochy które łykam to witaminy ;)
Obiecałem wstawić zdjęcia. Pierwsza fotka przedstawia powstanie kotła i dymnicy a kolejne piasecznice i zbieralnik pary.

Na kolejnych zdjęciach są osłony wyczystek i zdjęcia fragmentów kotła i stojaka.

I na koniec zdjęcie tego wszystkiego złożonego w jedna całość.

Pozdrawiam.

--

 
11-01-10 21:30  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Budka maszynisty wyrysowana. Sporo różnic w porównaniu z wydanym modelem Ol49.

No i wycięta. Drzwi wejściowe wyglądają troszkę inaczej niż we wcześniejszych opracowaniach. To nie jest już płaski kawałek kartonu. Dorobiłem kątowniki po bokach i po pierwsze wyglądają lepiej i po drugie są bardziej sztywne. Oczywiście postaram się aby były ruchome.

I na koniec cylindry.


Mimo, że ogólny kształt budki mam już za sobą, to jeszcze sporo pracy przy niej pozostało.
No i zastanawiam się, cały czas intensywnie na jaki kolor ją pociągnąć. Czarny czy zielono oliwkowy do spółki z cylindrami???

--

 
11-01-10 21:48  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Kolor najlepiej taki jak na zdjęciu, z którego pochodzą napisy na kalkomanie, które chcesz zrobić. Albo robisz projekt na podstawie konkretnego pierwowzoru ze zgodnością detali, napisów i malowania, albo fantazjujesz.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
11-01-10 22:00  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No tak, tylko moja Ol49 ma przedstawiać jej wygląd z pierwszej połowy lat 90. Tak jak na zdjęciu wyglądała zaraz po przyjściu do Wolsztyna czyli 2001r. A z tego co wiem, to często zmieniała barwy i w tym kłopot. Pewnie sprawę rozwiązałoby kolorowe zdjęcie z 1993r. Jeszcze na takie nie trafiłem, chyba, że żle szukałem :)

Trafiłem, tylko ciężko rozróżnić kolory :/
http://rail.phototrans.eu//images/photos/big/36/27912.jpg
Sam już sobie odpowiedziałem. Buda będzie zielona, cała reszta czarna, czołownice pomarańczowe.
http://plewka.ovh.org/para/ol49.jpg
--




Post zmieniony (11-01-10 22:26)

 
11-01-10 22:37  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Tutaj lepsze fotki:

http://www.holdys.pl/tomi/index.php?desc=on&par=ol49-111

http://www.potorach.pl/public/uploads/galleries/parowoz-ol49-111-w-skansenie.jpg

http://www.parowozowniawolsztyn.pl/zdjecia/Naprawa-glowna-Ol49-111-7

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
12-01-10 10:25  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
wojtan   

Czy wyjścia do rurek piasecznicy wykonałeś z polistyrenu? Na zdjęciach zdecydowanie odcinają się wyglądem od reszty.
Twoja praca robi na mnie ogromne wrażenie. Szczególnie podziwiam to, że rysujesz siatki ręcznie, a model wychodzi przy tym bardzo precyzyjnie.
Pozdrawiam

--

 
12-01-10 11:55  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam.
wojtan, nie używam polistyrenu. Nie miałem nawet jeszcze okazji pracować z tym materiałem.Może odróżnia się dlatego, że jest wykonany z innego rodzaju papieru. Jest to karton 0,5mm, można go kupić w paper-hobby http://www.paper-hobby.com/product_info.php?cPath=49&products_id=264 Z jednej strony jest lekko błyszczący zaś z drugiej matowy. Praktycznie cała budka powstała z tej tekturki.
A jak wspominałem już wcześniej, rysuję ręcznie bo tylko tak potrafię :)

--

 
12-01-10 13:22  Odp: [Relacja] Projekt własny- Parowóz osobowy Ol49.
bandi   

Bardzo ładnie to wychodzi, również jestem kibicem od początku relacji, mam tylko jedną uwagę odnośnie modelikowego wydania Ol49:
-model ten był jednym z pierwszych naszych modeli(dokładnie 2-gi) i projektowany był na podstawie zdjęć z czasopisma kolejowego i rysunku pewnego pana który już nie jest dyrektorem w pewnym muzeum, więc proszę abyś nie porównywał tego co robisz z tym co wtedy było opracowane bo to dwie różne rzeczy.
Obecnie są dostępne plany Ol49 i można zrobić model na poziomie oryginału do ostatniej srubki(wtedy było to niemożliwe).
Pozdrawiam i zaglądam codziennie!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 20Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024