FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-01-10 20:57  [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Galeria miała zaistnieć na koniec roku 2009 dokładnie 31 grudnia - jako podumowanie mijającego roku. jednak z przyczyn odemnie niezależnych pojawia się dopiero dzisiaj. Po prostu kłopoty z kontem na fotosiku. przekroczyłem 100 zdjęć i kicha, musiałem sobie wykupic dodatkowe miejsce - a zaistniało ono dopiero dzisiaj. Ale pomińmy ten temat i przejdzmy do galerii.
Model w ząłozeniu prosty łatwy i przyjemny. Po skończonym remoncie mieszkania postanowiłe coś takiego sobie skleić. Na warsztat trafił około 18 listopada plan przewidywał zakończenie go w okolicy 30 listopada. Niestety zagłębiłem się w sklejanie, dodawanie detali, poprawki itd i czas wodowania przesunął się na 20 grudnia.

Kuter Torpedowy Vosper 72 - stan na rok 1941; Skala 1:100; Wydawnictwo Pro-Model z Wrocławia



--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (04-01-10 21:04)

 
04-01-10 21:02  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

Na początek kilka migawek z budowy:







--
PozdrawiamKojak

 
04-01-10 21:11  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

No i czas na końcowe zdjęcia modelu juz gotowego. Na początek zdjęcia z warsztatu:



I końcowe zdjęcia z sesji zdjęciowej: 5 minut dla fotografów





Aby oddać rzeczywiste rozmiary - długość modelu to 21 cm porównanie z zapalniczką:



--

PozdrawiamKojak


Post zmieniony (04-01-10 21:13)

 
04-01-10 21:15  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Gratuluję Kojak!:) Bardzo przyjemny modelik i żeby tak duże łajby szybko się kliły!":))) Pozdrawiam

 
04-01-10 21:17  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
Kojak 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 6
 

To by było chyba na tyle. Model sklejało się bardzo przyjemnie, raczej nie wystapiły żadne kłopoty. Do zbudowania tego modelu zużyłem 2 egzemplarze, zreszta jak zwykle he he he.
Pozdrawiam Wszystkich z Nowym Rokiem i ruszam na bój z Scharnhorstem

--
PozdrawiamKojak

 
04-01-10 23:18  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

fajnie się prezentuje, gratuluję fajnego tematu i dobrego wykonania
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
04-01-10 23:37  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Kojak, to Ty żyjesz! Fajnie Cie znowu widzieć na forum :) A model bardzo fajny, tylko jak ci marynarze się utrzymywali na pokładzie bez relingu?

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
05-01-10 01:59  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
zadziora   

Vosperka piękna , KAT na jednostkach tej wielkości powszechne w użyciu zamiast relingu jest sztormlina . ; )



SĄ TYLKO DWA RODZAJE OKRĘTÓW
OKRĘTY PODWODNE I ICH CELE


BÓG ZESŁAŁ OKRĘTY PODWODNE
ABY SIAŁY ZAMĘT I ZNISZCZENIE

 
05-01-10 08:59  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Fantastiko kuter. Dobrze że zrobiłeś fotkę z zapalniczką, bo (pewnie nie tylko ja) byłem przekonany że to znacznie większy model. 21 cm, toż to maleństwo, szerokość kartki A4... Tym większe wyrazy uznania.

--
pzdr
Kemot

 
05-01-10 09:15  Odp: [Galeria]Kuter torpedowy Vosper 72
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Cieszę się Kojak, że wracasz do Scharnhorsta.
Rozumiem też, że ten kuterek miał być modelem na szybko i na rozgrzewkę ale patrząc na trzecie zdjęcie i linię pokład burta to mam wrażenie jak byś to nie ty robił ten model.
Twoje modele są wykonywane na wysokim poziomie, a to wygląda hmmy... tak sobie :-/

--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (05-01-10 09:16)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024