FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-10 17:00  [relacja] Krążownik Wariag - GPM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Witam Wszystkich w mojej następnej relacji. Dzięki uprzejmości wydawnictwa GPM otrzymałem model rosyjskiego krążownika "Wariag". Model trafił do mnie w postaci wycinanki i modelu wyciętego laserem. W swoim modelu w większości będę się wzorował na modelu wyciętym laserowo. Z wcinanki użyte zostaną elementy "kolorowe"-pokład, poszycie dna, kominy itp. Model postaram się skleić wyłącznie z elementów kartonowych. Czy mi sie to uda?:) Zobaczymy!:)))




Post zmieniony (07-09-10 23:39)

 
04-01-10 17:11  Odp: [relacja]-WARIAG
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Wow Wariag;) Małeś jakieś problemy z kadłubem?

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
04-01-10 17:39  Odp: [relacja] Krążownik Wariag - GPM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Poszycie pasowało idealnie. Dużo problemów sprawiły mi burty. Nawet po przyłożeniu burt wyciętych laserem do burt z wycinanki były różnice. Bez niewielkich wstawek niestety, ale nie obejdzie się. Być może to moje błędy ze spasowaniem. W każdym bądz razie są do przeskoczenia!:)

 
06-01-10 23:15  Odp: [relacja] Krążownik Wariag - GPM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Części nadbudówek na szczęście są dobrze spasowane. W tej chwili pracuję nad tylną nadbudówką. Jak tylko skończę, to wstawię zdjęcia.




Post zmieniony (07-09-10 23:40)

 
07-01-10 23:20  Odp: [relacja] Krążownik Wariag - GPM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Cała nadbudówka z papieru-reling papierowy wycianany laserowo. Reling jest bardzo "leciwy" i bardzo łatwo go uszkodzić. O wiele łatwiej "obrabia" się reling fototrawiony, ale jak się postanowiło zrobić cały model z kartonu.....:)


Post zmieniony (07-09-10 23:41)

 
11-01-10 21:52  Odp: [relacja] Krążownik Wariag - GPM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

"Wariat" otrzymał kominy!:) Teraz może sobie puścić mały dymek!:)




Post zmieniony (07-09-10 23:43)

 
12-01-10 14:48  Odp: [relacja] Krążownik Wariag - GPM
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Super okręt wychodzi. Ciekawi mnie bardzo efekt koncowy zebym mógł porównać z moim budowanym teraz Bogatyrem. Tempo masz sprinterskie (w porównaniu z moim hi hi) to długo czekać, mam nadzieję, nie będę musiał.
Powodzenia

--
Pozdrawiam

 
12-01-10 17:30  Odp: [relacja] Krążownik Wariag - GPM
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

jak chcesz fajne materiały odnośnie WARIAGA zajrzyj do wydania specjalnego MILITARIA XX wieku nr 5/2009 jest tam ten okręt opisany z fajnymi zdjeciami w 3D.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
12-01-10 18:57  Odp: [relacja] Krążownik Wariag - GPM
Zefir   

Czyściutko, dokładnie, po prostu pięknie.Gratuluje i czekam na następne fotki

 
12-01-10 22:02  Odp: [relacja] Krążownik Wariag - GPM
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

piękny okręt i porządne wykonanie ,
to model wycinany laserem, jak idzie praca z tą materią, jak się prezentuje pokład i inne drobiazgi, zdjęcia wszystkiego nie oddają
powodzenia na pewno będę tu zaglądał
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024