FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-01-10 09:18  [Galeria] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam wszystkich ponownie
Po któtkiej przerwie i zakończeniu nierównej walki z DODGEM zaczynam nowy model.
Jest to statek ratowniczy R-27 CYKLON z wydawnictwa PRO-MODEL opracowany w skali 1/100. Jednostka jest już niemal historyczna zbudowana w 1974r.
Z tego co udało mi się ustalić w necie, to w służbie pozostała jedna jednostka tego typu SZTORM 2. Jest to bardzo niewielki stateczek:
długość pokładu 29,80m
szerokość pokładu 8.04m
prędkość 12 węzłów
załoga 8 osób
Wielkość modelu to niecałe 30 cm dł i 8 szerokości.
Model jest przepiękny i wart aby trochę czasu mu poświęcić.
Tak prezentuje się wycinanka:


jak to w tym wydawnictwie instrukcja jest ograniczona jedynie do rysunków montażowych

a tak wygląda oryginał (SZTORM-2)


Jakby ktoś miał jakieś materiały do modelu to będę wdzięczny, mam trochę zdjęć z netu ale niewiele.

No ale do roboty.
Prace zacząłem od szkieletu kadłuba. Szkielet podklejony tekturą 1mm poskładany w całość i na próbę oklejony ksero burt, dna i pokładu /dla sprawdzenia pasowania części/
a taki efekt uzyskałem



jest problem z dokładnością rufy tak poszycia dna jak i burt więc chyba skończy się szlifowaniem ale zobaczymy po przyklejeniu właściwego poszycia,
niestety po wyschnięciu całości uciekła gdzieś symetria i kadłub się zwichrował,musiałem zrobić go jeszcze raz /całe szczęście , że zrobiłem podwójne ksero wszystkich arkuszy/

drugi kadłub już oklejony właściwymi burtami i poszyciem, całość polakierowana lakierem bezbarwnym i po pierwszym szlifowaniu, kadłub będzie jeszcze obrabiany, /lakier, farba papier ścierny itp/



no to tyle na razie pozdrawiam

--

Post zmieniony (02-01-11 14:28)

 
04-01-10 10:12  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Looknij:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=13763&t=13763

Astra wstawił cuś pięknego :-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-01-10 10:26  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

pol: nieźle Ci to wychodzi

Szkoda że PRO-MODEL spieprzył sprawę wypuszczając ten model w 1:100 a nie w 1:50. Wtedy mozna by go było postawić obok Strażaka 3 z GPM-u. Patrząc na plany Ryszarda Chrzanowskiego, aż samo sie prosi aby zbudować jednostkę R-27 w skali 1:25 co najwyżej w 1:50. A tu masz babo placek w skali 1:100.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
04-01-10 10:34  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

vwsmok - wielkie dzięki, nie wszystko mogę zobaczyć bo część zdjęć w paczkach się nie otwiera, ale poszukam u źródła...
SZKUTNIK - mi akurat ta skala odpowiada,ale faktem jest, że STRAŻAK do zestawu pasuje zawsze można się pobawić i przeskalować
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
04-01-10 12:19  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

pol jak tylko będzie potrzeba to służę na bieżąco zarówno fotkami jak i wiedzą praktyczną ... gdyż znam tą jednostkę prawie na pamięć. Najłatwiej łapać mnie na GG - nr w podpisie.

Faktycznie w 1:50 byłby to piękny model, no i skala porównawcza ze "starym" Halnym. W sumie to wiele nie stoi na przeszkodzie, aby opracowanie Pro-Modelu powiększyć.

Ostatnia jednostka tego typu powoli będzie kończyła swój żywot. Już w zeszłym roku był rozkaz wycofania jej ze służby i zastąpienia jednostką bardziej nowoczesną, ale kryzys pokrzyżował te plany i póki co jeszcze służy (informacje otrzymane bezpośrednio od Kapitana tej jednostki).

Powodzenia w budowie.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
04-01-10 13:47  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Astra28 - dzięki za odzew, chętnie skorzystam z pomocy,
czy zdjęcia, które miałeś w internecie w pakietach jest szansa otrzymać, bo nie ukrywam ęe chętnie bym je przytulił i pooglądał
pozdrawiam

--

pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

Post zmieniony (04-01-10 13:51)

 
04-01-10 14:11  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

witam.
kadłub schnie po lakierowaniu więc zabrałem się za główną nadbudówkę poziom pierwszy
bulaje wycięte wycinakiem nr 3 - idealnie pasował
ramkę bulai wykonałem wycinakami 4 i3 w kartonie



i nakleiłem na okienka



od spodu przykleiłem kartonik z otworem 2 mm i szybki z celuloidu



następnie wkleiłem wnęki na klapy z okienkami i wykonałem żaluzje , okienka pomalowałem od spodu na czarno i okleiłem na szkielecie


i całość postawiona na pokładzie



no to tyle na razie
pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
04-01-10 15:19  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kto nie widział niech zobaczy:

http://www.okultura.bedzin.pl/main.php?id=imprezy&info=artykuly/080925

 
04-01-10 15:34  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

A czy ktoś wie czy ukazały się gdzieś plany tej jednostki?

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
04-01-10 19:25  Odp: [R] Statek ratowniczy R-27 CYKLON, PRO-MODEL 1/100
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Bardzo fajny temat wybrałeś. Powodzenia!

--
Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024