FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-12-09 20:47  [R/G] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam w mojej nowej relacji.
Tym razem coś pełzającego. Pod skalpel poszedł PTS z Modelika.
Na początek okładeczka, żeby było wiadomo o co chodzi :)



Teraz powinny być fotki podklejonych wręg, ewentualnie sklejonego szkieletu. Niestety, przepraszam, ze tak sie nie stanie ;D. Otóż sklejanie tego modelu rozpocząłem od sklejania kół jezdnych. Oto przygotowana większość elementów owych kół, brakuje jeszcze osłon piast i łączników do sklejenia kół w pary...
Oto fotki:



częściowo posklejane pierwsze podzespoły:



I pierwsze sklejone celem opracowania technologi kompletne koło jezdne :-[ (pozostało jeszcze 11). Postaram się żeby następne były lepsze :-[



Oczywiście zachęcam wszystkich do krytyki oraz do wszelakich innych uwag...
Do zobaczenia w następnej odsłonie.
Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (22-05-11 10:27)

 
30-12-09 21:27  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

ładne kółeczko, zapisuję się na oglądanie
powodzenia i pozdrawiam

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
30-12-09 22:25  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Odwaliłeś kawał roboty przy tych kółkach :)

--
Pozdrawiam!

 
30-12-09 22:26  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Bardzo ładne kółeczko "wyszło", rozumiem, że przed malowaniem. Trochę bandaż wyszedł chropawy z boku, ale mam nadzieję, że poprawisz.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-12-09 09:28  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam ten model za sobą.
Skleja się przyjemnie, nie natrafiłem problemów ze spasowaniem części mimo ze rysowany ręcznie.
Berni życzę powodzenia bo tych kółek naprawdę sporo, za to reszta idzie w moment.

 
28-01-10 12:36  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam w kolejnej odsłonie dramatu pod tytułem "PTS...."
Model jest klejony z doskoku pomiędzy pracą i wychowywaniem 4 miesięcznego synka (już pod nadzorem taty trzymał nożyczki i model, niech się Facecik przyzwyczaja)
Mimo ręcznego kreślenia model do tej pory spasowany jest na medal, żadnych przykrych niespodzianek nie zarejestrowałem.
Biorąc pod uwagę w jakich warunkach i pod jaką presją pracuje (z jednym uchem nastawionym na Młodego) z efektów jestem w miarę zadowolony, chociaż szału nie ma.
Czas na fotki:
Kółeczka, zdjęcie "rodzinne"



Zbliżenie na koła jezdne... moim zdaniem najsłabiej sklejone...



Koła napędowe, wyszły mi nawet, nawet...



Koła napinające...jako takie.



Może szału nie ma, ale ja jestem zadowolniony z efektów mojej pracy.
Co do ładunku na pewno będzie, chociaż jeszcze nie wiem jaki. Waham się pomiędzy pojazdem a różnymi rodzaju pakunkami, pudłami, beczkami i innymi tego rodzaju...
Dzięki wszystkim za uwagę.
Pozdrawiam i do następnego, bo takowy na pewno będzie...

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
28-01-10 18:25  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

WOW! Oj coś czuję nosem, że rodzi się chętny na szpilkę w Gołębiu :D
Pracuj spokojnie, bo efekt jest dobry a do grudnia sporo czasu:)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-02-10 19:17  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

No i następny odcinek relacji...
Dzisiejszy odcinek sponsoruje literka "SZ" jak szkielet.
Szkielet również spasowany jest bardzo dobrze. Wystarczyło wyciąć po lini i skleić. Następnie przetrzeć klejone krawędzie papierkiem. Szkielet oczywiście klejony był Super Glutem.
A teraz foty:
Widok ogólny



Miejsce wklejenia kabiny operatorów, już "oszklona"



Wnęki na tunele śrub napędowych:



Szkielet kabiny operatorów, już oklejone poszyciem wewnętrznym i "oszklone", wystarczyło gdzie nie gdzie dociąć i jest to co widać na zdjęciach:



W następnym odcinku postaram się przedstawić sklejone wnętrze kabiny operatorów.
Pozdrawiam wszystkich oglądających.
Do następnego...

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
07-02-10 19:07  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
Berni 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 23


 - 1

Witam ponownie...
W dzisiejszym odcinku przedstawiam wyposażenie kabiny operatorów.
Oto wajchy do kierowanie tym "Potworem":



Fotele załogantów:



Wyciągarka:



Urządzenie filtracyjne pod dachem kabiny:



Skrzyneczki i apteczka:



Żeby załoganci nie zabłądzili i żeby nie byli całkowicie bezbronni (u nas PTSy najbardziej kojarzą się działaniami humanitarnymi w czasie powodzi, niż ze sprzętem wojskowym) postanowiłem dać im mapę i AKMS... Zastanawiam się czy nie położyć PKaśki na dachu kabiny przy otwartych włazach załogantów... Co szanowni koledzy na to?



W następnym odcinku zmontowane wnętrze kabiny załogantów i może coś jeszcze...
Pozdrawiam.

--
Modele kleję bo lubię, nie dlatego że, potrafię...

 
07-02-10 19:24  Odp: [Relacja] PTS czyli klejenie z niewiadomym skutkiem... [Modelik 01/2001]
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Kałach jak ta lala!
A na mapie to chyba poligon w Drawsku? :-)

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024