FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-02-10 17:44  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki kartoniak za zainteresowanie, co do modelu to chyba jednak tak zostawię te fotele. Odrywanie superglue może źle się skończyć a i tak coś czuje, że ten model ma jeszcze sporo błędów, także chce go jak najszybciej skończyć.

--

Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo



Post zmieniony (13-02-10 17:45)

 
04-03-10 21:02  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Patrząc na tempo sklejania niektórych forumowiczów wpadam w kompleksy, także też coś pokaże.
Części poszycia skleiłem razem następnie przykleję do szkieletu może uda mi się zachować symetrię:

Uczę się kleić klejem introligatorskim, na pierwszym zdjęciu widać wyniki, chyba nie jest źle.
Przyłożyłem na sucho fragmenty poszycia. I tu mam problem chce zamontować karabiny w okienkach bocznych. Z instrukcji wynika, że trzeba je zamontować w ostatnim okienku po lewej i w pierwszym po prawej stronie. Ale są trzy sztuki, wie ktoś gdzie umieścić trzeci?



Zakupiłem też szybkę do modelu i żeby nie płacić dwa razy koła z drewna. W instrukcji nic nie napisano o ich grubości także poszedłem na łatwiznę:

Wszelkie komentarze mile widziane.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-03-10 21:40  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Pięknie Ci idzie Sokół. Pokrycia pięknie uformowane, sklejone i tłoczone - jak wykonałeś tłoczenia tak równo?

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-03-10 22:05  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
pol 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Jeżeli chodzi o tempo klejenia to się nie stresuj. To nie wyścigi każdy klei w swoim tempie. A u Ciebie precyzja i dokładność są na najwyższym poziomie. Przyjemnie jest oglądać tak sklejany model. Powodzenia.

--
pol / godlewskipawel@wp.pl
ukończone: TK-3 WAK, PzKpfw I Aufs.F WAK, Admirał Uszakow Pro Model,Krupp-Protze Modelik, AB 41 Autoblinda WAK, Pietropawłowsk Modelik, DODGE WC54 WAK, R-27 CYKLON PRO-MODEL,Panhard ,Oldenburg Pro-Model,Staghound Modelik, Wz 34 KK, Kfz 69 Modelik, FAI Modelik, GM C15TA WAK, T-20 WAK, MCV 80 Modelik, M16 MGMC WAK, Tatra 813 Kolos, T-37 Answer, Dragon Wagon GPM,
na warsztacie: Willys MB jepp WAK
w poczekalni:

 
05-03-10 08:13  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Masz tutaj linki do stron ze zdjęciami Sokoła. Może Ci się przydadzą.
http://www.military-today.com/helicopters/pzl_swidnik_w3_sokol_images.htm
http://gata.com.pl/samoloty/pics.php?u=sam-rad05/053&t=
http://militarypedia.corran.pl/wiki/Kategoria:PZL_W-3_Sok%C3%B3%C5%82


--

Pozdrawiam!


Post zmieniony (05-03-10 08:15)

 
05-03-10 14:08  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

OSTOJA papier jest impregnowany caponem po delikatnym nawilżeniu dobrze się go formuje i dodatkowo zachowuje nadany kształt choć jest dość sztywny. Ja go zawijałem na rączce skalpela. Dalsza część poszycia jest bardziej owalna pewnie sprawi o wiele więcej problemów.
pol do wysokiego poziomu to mi jeszcze daleko, ale dzięki za miłe słowa.
Jasiek dzięki za linki, tej trzeciej stronki nie znałem a są fajne zdjęcia. Szkoda, że autor nie zrobił bardziej szczegółowego wyposażenia kabiny. Biednie to wygląda w modelu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-03-10 08:34  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dziś chciałbym pokazać błąd w opracowaniu lub w moim wykonaniu. Dolny środkowy element poszycia jest za wąski. Może na zdjęciu tego tak nie widać ale brakuje mu trochę po obu stronach. Wykonam tą część jeszcze raz i okaże się kto zrobił błąd.
Poza tym pierwszy segment został sklejony za pomocą butaprenu a drugi kleju introligatorskiego. Na moje widać różnicę, postaram się skleić całość poszycia tym klejem. A stosuje go z tej racji, że poleca go mad_vins i chce sprawdzić jak się spisuje.
A tak to wygląda, złożone na sucho:


--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-03-10 10:41  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
tees 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam .
Przemierzyłem te niepasujące elementy w swojej krtonówce i faktycznie różnica półmilimetrowa wychodzi na szerokości tych elementów. Zeby nie było za dobrze to druga strona też nie będzie pasować na tych samych elementach gdyż wymiary na końcach tychże części są tak jagby zamienine czyli dolny element z prawej strony ma wymiar taki jak być powinien z lewej itd. W starym opracowaniu sokła wymiary tych częsci są prawie idealne bo też przemierzyłem z ciekawości.
Pozdrawiam.

 
07-03-10 08:29  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witaj tees.
Dzięki za wiadomość postaram się te elementy zeszlifować aby jakoś to wyglądało. Wiesz może czy są jeszcze inne błędy?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
07-03-10 08:40  Odp: [Relacja] Sokół GPM 7'2009
tees 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sokoła kleiłem zaraz jak się ukazało pierwsze wydanie czyli daaaaaawno temu ale nie przypominam sobie by było coś nie tak. Co do nowego wydania to nie wiem. Mam nadzieje że ten błąd o którym pisaliśmy to jedyny w tej wycinance.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024