FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-12-09 22:07  [Relacja/Galeria] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Witam serdecznie, prace nad F-117 zmierzają do końca, już prawie finisz a mi sie trochę zmieniły priorytety. Zafascynowałem się pięknymi modelami statków które widziałem na wystawie modeli w Gdańsku i postanowiłem spróbowac swoich sił w tym dziale. Wybór mój padł na drobnicowiec uniwersalny REM 120 zbudowany w styczniu 2008 przez Gdańską Stocznię Remontową. Kadług został zwodowany w Północnej.
Aktualnie pływają dwa takie statki, "Gdańsk" oraz "Eugeniusz Kwiatkowski", już w zmienionych barwach bo nie Gdańskie Linie Morskie ale BBC Charter. Budowany jest trzeci statek, "Emma".
Jako że jestem kiepski w modelarstwie oraz że jest to mój drugi pływak proszę o zrozumienie i wyrozumiałośc dla moich wypocin.


Tak wygląda oryginał


Żeby poznac kartonik, jego właściwości zaginania i klejenia stworzyłem pierwszą (będzie 8) paczkę kontenerów. Oczywiście jest też modelarski grosz ;-)



Podstawy pod dźwigi pokładowe


Niestety podczas zaginania rozłazi sie papier, odkleja się warstwa druku. Może źle za mocno zaginam. Ale takie elementy jakimi zabudowany jest pokład muszę wykonac z cienkiej karteczki z Postitka.


Świstak siedział i zaginał i wycinał


Śródokręcie wykonane.

Tyle na razie. Daleko mi do dobrego poziomu ale fajnie patrzec jak powstaje coś z kartek papieru.
Rysiu.

--

Post zmieniony (21-07-11 21:31)

 
28-12-09 23:10  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
ROBO 

 - 10


Tyle na razie. Daleko mi do dobrego poziomu ale fajnie patrzec jak powstaje coś z kartek papieru.


- nie Tobie jednemu ale....wazne jest to,abys sam był zadowolony z tego co robisz :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
29-12-09 08:16  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Dawaj Rysiu ,dawaj dalej ,ciekawy modelik ,mam go w swych zasobach.
Tak że będę obserwował z ciekawością jak idzie praca.
Pozdrawiam .

--

 
29-12-09 08:53  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

ROBO i o to właśnie chodzi.
Rysiu jest bardzo dobrze, ciekawy model i dobra zabawa.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
29-12-09 10:36  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rysiu
ja też popatrzę.
Z jakiego to wydawnictwa?

 
29-12-09 10:52  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

A ja też popatrzę i w razie czego oferuje pomoc- mam "Nasze Morze" z października 2008. Gdzie jest artykuł o tych statkach. Jest jedna fotka i przekroje
Pozdrawiam i 3mam kciuki

--
Nie umiem kleić ładnie ale to lubię :D
Pozdrawiam.

 
29-12-09 11:07  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Szad popatrz na tytuł wątku ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
29-12-09 12:12  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Fajny model - też go zacząłem kleić.
Mam zamiar nie przyklejać kontenerów na stałe - żeby zmieniać rodzaj ładunku - tak jak jest na 3 zdjęciach modelu na okładce.

Sam statek i kontenery są bardzo plastyczne i ładne kolorystycznie - szkoda ich nie retuszować. Czemu tego nie robisz ?
Odradzam farbki. Kupuję specjalne kredki dla plastyków - lekko zwilżone świetnie barwią i nie robią plam. Polecam.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
29-12-09 12:58  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Jako zwolennik modeli okrętów/statków oraz JSC będę wiernie kibicował. I oczywiście przychylam się do apelu o retusz.

--
Pozdrawiam
___________________________

 
29-12-09 20:29  Odp: [Relacja] Kontenerowiec E.Kwiatkowski 1:400 JSC
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Pokład będzie pryśnięty sprayem, mam już zakupiony. Części dla mnie są za małe na klejenie w standardzie. Jadę dalej twardo z modelikiem mam dużo zapału. Tylko czasu mało bo pracuję jako kierowca i mam czasu na lekarstwo. Wbrew pozorom brakuje nam ludzi do pracy. Moja kochana żoneczka patrzy na moje wieczorne prace łaskawym okiem ;-)
Jednak gdy oglądam Wasze galerie trochę mam wątpliwości czy na pewno pokazywac swoje "osiągnięcia"...

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024