FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-12-09 10:28  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Świetna robota Arku:). Co do koloru zielonego to wg Twoich zdjęć to wygląda on na khaki, no chyba ,że się mylę;). Ten kolor możesz uzyskać przy dodawaniu do koloru żółtego śladowe ilości koloru czarnego.

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
21-12-09 17:04  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Szykuje się bardzo okazały model.
Co jak co ale Tygrys Królewski działa na wyobraźnię!

--
Pozdrawiam!

 
21-12-09 21:58  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Oj tak duży to on będzie.
mario9: jesteś wielki. Przy jakim spotkaniu masz u mnie browara! Rozrobiłem farbki tak jak pisałeś i wyszło khaki. Idealnie by pasowało do Half Track'a, ale tutaj też jest nienajgorzej. Popoprawiałem już co się dało na wieży i wygląda o niebo lepiej!
Wielkie dzięki za pomoc.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-12-09 07:51  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Cieszę się, że mogłem pomóc:)

 
03-01-10 13:23  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam po raz pierwszy w Nowym Roku. Zakończyłem prace nad wieżą. Ostatnim ich etapem było sklejenie lufy. Dało mi to trochę popalić, co poniektóre oklejki były za krótkie, na innych był rozjechany kamuflaż. Wprowadziłem do opracowania kilka zmian – przetłoczenia na dwóch segmentach lufy oraz nadanie grubości elementom hamulca wylotowego. W planach była jeszcze przeróbka osłony jarzma działa, bo ta z modelu jest raczej do oryginału niepodobna. Niestety, aby to zrobić musiałbym pociąć wycinankowy element, gdyby jednak przeróbka nie udała się, byłbym .....no byłbym niepocieszony. Z kolei nie spodziewałem się, że ta lufa jest ż tak długa. Pierwotnie miała być dumnie podniesiona do góry jak na paradzie, ale nie dość, że Tygrys nie zmieściłby mi się w żadnej półce na długość, to i na wysokość. Została więc ustawiona na wprost. Swoją drogą, to z tego działa musiało być niezłe kopnięcie...Na bokach wieża dorobiła się zapasowych ogniw gąsienicy.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-01-10 22:45  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
ekoaral 



Na Forum:
Galerie - 12


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam dość ciekawie zapowiada się twoja relacja wiec będę ja obserwował a tak na marginesie to w chwili obecnej to mam ten sam model w budowie .

 
12-01-10 23:31  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

ekoaral: to ja się zapytam, gdzie jest relacja? ; )

Drogie dzieci! Witam Was w kolejnym odcinku niekończącej się opowieści pt: „Kingtiger”. Jak to zostało zapowiedziane w poprzednim razem, dzisiejszym bohaterem będzie gąsienica w kilku odsłonach.
Surowa gąska na pół z upultaną:

Obie części upultane, jedna dodatkowo już po przecieraniu:

A tutaj na gotowo, góra i dół:


Na chwilę obecną mam wykonane na gotowo 100 ogniw i kolejne 100 w „puzzlach”. Resztę wykonam jak będę już wiedział ile konkretnie potrzebuję, żeby niepotrzebnie nie robić za dużo.
Co do samego wykonania. Pultanie zostało wykonane suchymi pastelami, następnie grzebienie i wierzchy rzeźby ogniwa przetarłem „Gunmetalem” (Humbrol 53). Farbkę tą mam zaschniętą i zbryloną (ale jeszcze elastyczną). Zalałem ją rozpuszczalnikiem i malowanie odbywało się właśnie tą mieszanką. Na koniec przetarłem gąsienice ołóweczkiem „5B”.
Gdyby kogoś interesowały cyferki to ogniwa z grzebieniem składają się z 41 części, te drugie z 32.
--

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.


Post zmieniony (12-01-10 23:33)

 
13-01-10 08:24  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
bronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

No zaszalałeś Demon z tymi gąskami :) Wyglądają świetnie.
Mam jeszcze pytanko jedno: jaką farbką malowałeś na czarno gąsienice?

--
Pozdrawiam
Bronek

 
13-01-10 08:27  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Żadną : )
Za wyjątkiem wspomnianego Gunmetala na ostrogach i po wierzchu żeberek, żadna farba nie tykała gąsienic. Naturalnie mają ciemnoszary kolor, bo są na takim kartonie wydrukowane - spójrz na fotki ogniw zamocowanych na wieży.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
13-01-10 08:32  Odp: [Relacja] PzKpfw VI Tiger II Ausf. B – Modelik 23/05 – Ardeny, grudzień 1944
bronek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Super pomysł z wydrukiem na szarym kartonie. Musze koniecznie kiedyś spróbować :)
Jeszcze raz gratuluje świetnych gąsek :)

--
Pozdrawiam
Bronek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024