FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
13-05-10 21:20  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

No to już pora kończyć ten model. Wydaje mi się, że sam czołg i wieża są już gotowe. Lakiery wyschły, pigmenty trzymają się, otarcia są. Mam nadzieję, że nie przesadziłem z brudzeniem.




Nad pływakami jeszcze troszkę muszę popracować i pobawić się pigmentami ale koniec jest już bardzo bliski. Skończę w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
14-05-10 23:02  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piekny model Michał, jak zwykle zresztą, jeśli chodzi o twoje dzieła:-)
Nie sądzisz jednak, że podwozie powinno być bardziej pobrudzone, skoro gąsienice są upaprane pastelami (chyba:-)). Bo nie sądzę, ze to rdza:-)

Tak BTW - nie wiedziałem, ze Twój model wisi w jednej maszynie "komputerowej" w Muzeum Techniki:-) Mogłem się pochwalić, że "to mojego kolegi":-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-05-10 23:38  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Przy malowaniu korzystałem z relacji (http://www.track-link.net/forum/site_blogs/8685) i opisu malowania modelu robionego przez Michaela Bedarda a tam gąski i kadłub tak zostały pomalowane. Facet wie bardzo dużo o malowaniu i wydaj mi się, że można na nim polegać. Jego Ka-Mi wygląda tak: http://www.track-link.net/gallery/6125.
Prawdę mówiąc jestem na takim etapie, że jest bardzo łatwo wszystko spie.... jak ma się niewielkie doświadczenie w malowaniu modeli. Dlatego chyba już nie będę poprawiał. Boję się, że mogę przedobrzyć.

Hmm... faktycznie modelik został w Muzeum Techniki. Cieszy, że jeszcze tam jest. Mam nadzieję, że jeszcze w dobrym stanie. Zapomniałem go odebrać po jednej z wystaw :)

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
17-05-10 08:46  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj MichalR.
Nie przejmuj sie zbytnio tym malowaniem. Zawsze tak jest że jak ma sie możliwość porównania takich samych modeli to temu,,naszemu" zawsze bedzie coś brakować. Twój model jest bardzo ładny i do malowania nie ma się co czepiać. Delikatne ślady eksploatacji podnoszą jeszcze jego walory. Ja swojego KaMi z MM też całkowicie malowałem (czego nie robiłem wcześniej z innymi modelami) i z efektu jestem zadowolony.
Jeśli będziesz we Wrocławiu to będzie okazja do porównania naszych modeli KaMi.
Jeszcze raz gratuluję projektu i czekam na jego wydanie.
Jeszcze jedno, czy na modelu do druku będzie walorka?

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-05-10 00:09  Odp: [Relacja] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam,

No to skończyłem mojego Ka-Mi. Troszkę to trwało, ale w końcu jest. A jak wyszedł to już sami oceńcie.








Teraz muszę trochę popracować w Rhino i Corelu.

No to mam z czym jechać do Wrocka :)))

Pozdrawiam
Michał

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
20-05-10 01:00  Odp: [Relacja/galeria] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Michał, co to za włoski na farbie?:>
Model świetny, znowu:-)
Dobrze, że sam zrobiłes gąsienice, bo bym Cię we Wrocławiu wybatożył:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
20-05-10 07:01  Odp: [Relacja/galeria] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Michał. Zrobiłeś niesamowity model. Gratulacje.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
20-05-10 07:38  Odp: [Relacja/galeria] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ożesz Ty.....świetny brzydal.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
20-05-10 07:45  Odp: [Relacja/galeria] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dla mnie bomba!

--
Pozdrawiam!

 
20-05-10 08:39  Odp: [Relacja/galeria] Projekt własny - Japoński czołg Type 2 Ka-Mi
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Piekny modelik wyszedł ;] gratuluję i czekam na wydanie ;]

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024