FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-11-09 00:18  [Galeria] HMS Dreadnought 1:700
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam! Zapraszam do obejrzenia moich ostatnich wypocin - HMS Dreadnought.

Model jest dostępny do pobrania za darmo na stronie http://www.digitalnavy.com/ - łącznie jeden arkusz kartonu i dwie kartki standardowej grubości, ja wydrukowałem go na atramentówce i nie zabezpieczyłem lakierem, co niestety później zemściło się rozmyciem tuszu na rufie. Model opracowano w skali 1:700 i po sklejeniu ma ok. 23 cm długości, jest dobrze spasowany, ale instrukcja mocno kuleje, więc często musiałem się posiłkować zdjęciami wyszperanymi w sieci, a także zdjęciami wykonanych modeli w większej skali. Długość masztów, pomimo że wymiary podane są w instrukcji, musiałem dopasować do rysunków bocznych rzeczywistego obiektu. Instrukcja nie podaje również, tekturą jakiej grubości należy podkleić pokład i szkielet – 1 mm, którym podklejałem te części, to stanowczo zbyt dużo. Model do pewnego momentu kleiłem UHU, ale przy okazji klejenia szalup w końcu udało mi się opanować BCG i do końca już używałem tylko tego kleju, plus, oczywiście, superglue. Maszty wykonałem z wykałaczek, drutu miedzianego i stalowego (reje), oraz igieł lekarskich. Autor wycinanki proponuje lufy dział artylerii głównej zwinąć z papieru, ale ja nie byłem aż tak twardy, by zwinąć 10 identycznych ściętych stożków o średnicach 1,5 – 1 mm, wykonałem je więc z igieł lekarskich. Jako że model był prezentem, pokusiłem się również o wykonanie gablotki. Skleiłem ją ze szkła grubości 2 mm (było znacznie tańsze od pleksi), niestety, przy pierwszym razie nie ustrzegłem się błędów – górna krawędź szyb bocznych okazała się być niezbyt równo sklejona, co spowodowało, że pojawiło się naprężenie górnej szyby - zakończone pęknięciem - a ze względu na to, że czas mnie gonił, nie zdążyłem jej wymienić. Głównym fragmentem podstawki jest screenshot z gry Ił-2 Sturmovik, dość wiernie oddający powierzchnię oceanu, został on wydrukowany na atramentówce i wielokrotnie pomalowany nitro, dla uzyskania równej, błyszczącej powierzchni. Wymyśliłem sobie również, że zrobię fale i kilwater przy pomocy sody, która całkiem nieźle sprawdza się jako imitacja śniegu – tu wyszło słabo. Na koniec retusz – raczej kiepski, dysponowałem tylko jednym odcieniem farby – i matowy lakier w spreju – w niektórych miejscach jednak zbyt dużo go naniosłem, a już nie było czasu na wymianę lin, na których jest to najbardziej widoczne. Dość gadania, teraz zdjęcia:







Z samego procesu budowy mam niestety tylko dwa zdjęcia drobnicy:



Pozdrawiam!

 
29-11-09 10:08  Odp: [Galeria] HMS Dreadnought 1:700
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

o Dżizas... przesadziłeś :)
Nie no.. nie mam pytań, biorąc pod uwagę tą skalę to podziwiam Twoją prace i dzieło as well :D
Bardzo ładnie prezentuje się ta dioramka...
A może zdradzisz nam jak zrobiłeś tą śliczną wodę ?

Jeszcze raz wielkie brawa!!

Pozdrawiam!
Michał

--

 
29-11-09 10:21  Odp: [Galeria] HMS Dreadnought 1:700
Teledzin   

Prawie jak żaglowiec w butelce... zegarmistrzowska robota. Pozdrawiam

 
30-11-09 08:05  Odp: [Galeria] HMS Dreadnought 1:700
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Yautay - czytałeś opis czy tylko oglądałeś zdjęcia?
Głównym fragmentem podstawki jest screenshot z gry Ił-2 Sturmovik, dość wiernie oddający powierzchnię oceanu (...)


Fajny model, choć troszkę brakuje mi detali. Wiem, że to skala 1/700 ale przydało by się ciut wiecej olinowania. A już super byłoby gdyby okręt posiadał relingi (pewnie jakieś fototrawione).

Woda bardzo mi się podoba. Soda, przynajmniej na tych zdjęciach wygląda ładnie.

--
pzdr
Kemot

 
30-11-09 16:11  Odp: [Galeria] HMS Dreadnought 1:700
Toff 



Na Forum:
Galerie - 11


 - 3

Zgadzam się z Kemotem - naprawdę ładny model, ale z relingami i bardziej obfitym olinowaniem byłby jeszcze lepszy!

--
Pozdrawiam
___________________________

 
30-11-09 18:59  Odp: [Galeria] HMS Dreadnought 1:700
Vaden_Ker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Dziękuję pięknie za komentarze:)

(...) brakuje mi detali (...)


Jedynym elementem dorobionym do modelu oprócz lin jest "łańcuch" kotwicy zrobiony z kordonka - nie miałem aż tak dokładnych planów, by dorobić coś jeszcze we własnym zakresie. O możliwości zakupienia fototrawionych relingów szczerze mówiąc nie wiedziałem :) A już widzę, ze np Part takowe robi. Linę zrobiłem z żyłki wędkarskiej 0.08 mm i owszem, w tej skali jest zbyt gruba. Z wymianą liny i dodaniem relingów nie byłoby problemu, gdyby nie to, że model już sprezentowany, ale jest to nauka na przyszłość.

Pozdrawiam!

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024