FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
27-11-09 15:14  [Galeria] - Zamek Neuschwanstein
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam! Dawno nie odzywałem się na forum, ale nie znaczy to, że nic nie robiłem. Kleiłem i to sporo. Popełniłem właśnie model bawarskiego zamku Neuschwanstein. Co to za budowla? Kojarzycie zamek z logo filmów Disneya? To właśnie bawarski zamek posłużył jako wzór do tego logotypu.

Sam model został wydany przez niemiecki wydawnictwo Schreiben-Bogen. Model opracowany został w skali 1:250 przez (UWAGA!) Polaka, Przemysława Tabernackiego. Po sklejeniu jego wymiary to: 590 x 200 x 300 mm. Jest więc naprawdę imponujący, ale nie tylko rozmiarem. Został wydrukowany na bardzo dobrym papierze w świetnych kolorach.

Jeśli chodzi o klejenie to nie miałem praktycznie większych problemów, dopiero troszkę kłopotów wyszło z dachami, ale to pewnie wina sporego rozmiaru zamku i mojej nieuwagi. Jako, że zamek ma dość skomplikowane kształty to każda niedokładność na dole przekłada się potem na prace przy montażu i pasowaniu dachu. Ogólnie jednak model klei się sam :) Nie polecam go na pewno nikomu z mniej doświadczonych modelarzy, model składa się z 11,5 arkuszy i widać przy klejeniu. Jest naprawdę skomplikowany i wymaga dużo cierpliwości i dokładności, a w niektórych miejscach również sprytu jak dojść ręką tu czy tam:)

Zapraszam do oglądania i komentowania galerii.







--

Pozdrawiam gorąco
darko79

----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

Post zmieniony (27-11-09 15:14)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria] - Zamek Neuschwanstein  nowe
darko79 2895 27-11-09 15:14
 Odp: [Galeria] - Zamek Neuschwanstein  nowe
Piterski 351 27-11-09 15:26
 Odp: [Galeria] - Zamek Neuschwanstein  nowe
Maverick 383 27-11-09 15:41
 Odp: [Galeria] - Zamek Neuschwanstein  nowe
Piterpanzer 395 27-11-09 20:18
 Odp: [Galeria] - Zamek Neuschwanstein  nowe
waldi 395 28-11-09 08:39
 Odp: [Galeria] - Zamek Neuschwanstein  nowe
darko79 411 28-11-09 11:58
 Odp: [Galeria] - Zamek Neuschwanstein  nowe
Cordel 978 28-11-09 20:07

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024