FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-11-09 19:16  [R] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Upomniany przez kolegów zmieniam wątek na autorski... :)
Model rozpocząłem w październiku ubiegłego roku, powolutku, pomalutku zbudowałem już kadłub i na dzień dzisiejszy Cutty jest na wyposażeniówce :)
W tym roku pragnę wykonać wszystkie elementy i w przyszłym kontynuować z takielunkiem. Ponieważ pracuję również na morzu proszę o wyrozumiałość moderatorów i użytkowników forum - relacja może na jakiś czas się zamrozić. Ale model dokończę - obiecałem rodzinie i sobie. Także odwrotu już nie ma :D

Model to oczywiście Cutty Sark MM 1-2/2004
w opracowaniu Patryka Zuzańskiego
skala: 1/150


A oto owoc mojej dotychczasowej pracy.
Staram się jak najwięcej wykonać w standardzie z retuszem.







Model jest bardzo dobrze spasowany, mnie troszeczkę irytowała mała ilość pasów poszycia podwodnej części kadłuba - uważam że powinno być więcej sekcji przynajmniej w części dziobowej żaglowca.
Widoczne błędy wynikają z mojej nieudolności - niż jakości opracowania modelu.
Jedyna rzecz która woła pomstę do nieba to:

ale to raczej "standard" w MM....

Jeszcze kilka elementów nad którymi w wolnym czasie pracuję....

pompa zęzowa


elementy rufówki...


Na dniach powinienem zacząć wyposażać podkład, myślę nad takielunkiem - mój pierwszy żaglowiec, wiec burza w głowie :)

Pozdrawiam!
Michał

--

--

 
22-11-09 20:16  Odp: [R] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Pompa zęzowa zrobiona jest z jakiś drucików miedzianych? A podstawka pod nią z czego?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
23-11-09 10:59  Odp: [R] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pompa zęzowa - druciki miedziane i stalowe łączone SG
Podstawka - karton z wycinanki.... usztywniony SG + nity wyciskane igłą

Pozdrówka
Michał

--

 
25-11-09 21:42  Odp: [R] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dobry wieczór...

Co nieco przybyło - oto zdjątka:









Moje refleksje...
Nie wiem czy wklejanie kabestanu na tym etapie to był dobry pomysł kiedy patrzę na te wszystkie oczka pod nim... ;/

Po lekturze poradnika z Shipyard'u namyśliłem się, że jufersy wykonam z modeliny, ew. zastanawiam się czy ich po prostu nie wybić z tekturki i nie ponawiercać - będzie wówczas coś na kształt tych "laserowych"... bloczki - zostaje tylko papier.

Wielkim problemem okazało się namierzenie nici 0,5 mm. Szukam, ale już mi się pomysły kończą - natomiast 3,40 PLN za 2 m bawełnianej linki w Arch Navalis to jakiś koszmar biorąc pod uwagę cały takielunek.

Tak sobie analizując takielunek Cutty Sark, dochodzę do wniosku, że wycinanka MM dosyć marnie oddaje realia epoki... tak prawdę powiedziawszy - model bardzo z grubsza przypomina Cutty Sark, a już w ogóle nie umiem zrozumieć tego baku na dziobie ?!

Tym nie mniej zabawa przednia i do spasowania części nie mam praktycznie uwag. :)

Pozdrawiam!
Michał

--

 
26-11-09 13:26  Odp: [R] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Mam ten model w 2D i po tym co tu zobaczyłem szczęka mi opadła!!Co bedzie jak zrobisz olinowanie?To wole nie myśleć.

Mimo to czekam na więcej:)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
26-11-09 16:27  Odp: [R] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Dzięki, choć ja podchodzę do mojej pracy o wiele bardziej krytycznie... Jeszcze wiele przede mną. Olinowanie będzie właściwie kluczowe w tej budowie. To mój pierwszy żaglowiec i
nie mam kompletnie doświadczenia w tej materii - póki co studiuję inne modele na forum i w głowie zaczyna coś świtać. Chciałbym je zrobić dobrze i nauczyć się czegoś przed kolejnym żaglowcem - gdyż przyznam się że satysfakcja jest wielka w trakcie budowy...

Póki co ostatnie detale czerstwieją, a ja gromadzę zębatki do ropewalker'a :)


Pozdrawiam!
Michał

--

 
09-12-09 21:06  Odp: [R] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Yautay 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Cześć!

W domu remont, zamiast pieścić modele - gruz taczkami wywożę.. :)
Ale żeby nie było!

Pokład praktycznie wykończony, brakuje jedynie kulek na balustradach (właśnie schną)
Póki co nie wklejam kołkownic, kombinuje z czego by tu kołki zrobić - skala nie pomaga (1:150) a tego ustrojstwa jest ho ho... Na dodatek troszkę się zniesmaczyłem gdyż reje w tym modelu są przyklejone na sztywno do masztów, praktycznie autor nie uwzględnił tego że de facto były wieszane, nie ma ani jednego bloczka, liny odzwierciedlającej ten drobny szczegół. Przyznam się szczerze - nie mam ochoty tego wszystkiego robić od podstaw, gdyż model jako całość - to wyrób Cutty Sakr'owo podobny. Tym nie mniej ładny :) Uważam że robienie pełnego takielunku jak w oryginale - w przypadku tego modelu to coś na kształt dorabiania śrubek w modelu ISU-152 ze starej wycinanki MM gdzie bryła kadłuba na oko przypomina obiekt rzeczywisty... Ot, jest jaki jest... ze swoimi uproszczeniami, ścieżkami na skróty - ale nadal przyjemny i efektowny!

Następny żaglowiec na tapecie będzie z Shipyard'u... - już jest i czeka, ale na razie ciiii....:)

Zatem bryła - gotowa w 99,9(9) %
Tak to na dzień dzisiejszy wygląda - szalupy na sucho (przykleję na sam koniec)





Pomalutku przygotowuję maszty - kupiłem rok temu w GOMIX'ie - jakość zupełnie przyzwoita - troszkę jeden dostałem obłupany, na oko to chyba bukowe drewno więc kruche. Tym nie mniej nie powinni tego puścić jako egzemplarz handlowy. Ale przyjdzie kit - będzie git! Pomalowałem białym humbrolkiem jako warstwę gruntującą, ale jeszcze trzeba to ładnie poszlifować, powiercić i położyć farbę jak należy... Reszta drewna w kolorach czerni i ciemnego drewna.

Tak na gorąco przymierzyłem do kadłuba - oko cieszy :)



W międzyczasie inż. Filipek z towarzystwa klasyfikacyjnego sprawdza osiowanie bukszprytu :D



Tyle na dziś.
Pozdrawiam!
Michał

--

 
09-12-09 21:47  Odp: [R] Cutty Sark 1-2/2004 - MM
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Oglądam i podglądam bo właśnie dziś przyszła przesyłka z Cutty i czeka na swoją kolej , czyli jeszcze kilka dni bo ferrari na ukończeniu .
Ty masz inżyniera do kontroli mój to element wywrotowo-dywersyjny zawsze wejdzie w najmniej odpowiednim momencie na biurko .
Jak skończysz maszty i olinowanie zginą mankamenty uproszczeń
pozdrawim

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024