FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-11-09 10:41  [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
marcino 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Witam wszystkich, tematem dzisiejszej galerii będzie model z cyklu "projekt własny"- szwedzka korweta rakietowa K-11 "Stockholm".Jest to model, którego opracowałem w skali 1:200,na podstawie rysunków zawartych w "NTW" nr.9/99, oraz z książki pt."Okręty wojenne świata" autorstwa Jacka Krzewińskiego.Całość została wykreślona ręcznie w AutoCAD 2005, uwzględniając zasady geometrii wykreślnej, nie korzystałem z generatorów rozwinięć siatek brył, które oferuje m.in. Rhino lub program "Siatki". Model nie jest jakoś specjalnie skomplikowany, jego wiarygodność z oryginałem oceniam na około 80%,albo i mniej:). Wszystko z powodu małej ilości dostępnej dokumentacji modelarskiej tego okrętu. Dla przykładu podam że ,kształt części podwodnej, jeśli chodzi o linie teoretyczne kadłuba, to jest bardzo przybliżony...Najtrudniejszym elementem modelu do zaprojektowania było poszycie burtowe kadłuba w części dziobowej,a dokładnie jego rozwinięcie...popełniłem tam "mały" błąd, który później zemścił sie jak zaczynałem sklejać..:).Zapraszam do komentowania

, ,

, ,



--
Pozdrawiam, Marcin

 
17-11-09 10:49  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Całkiem ciekawie wygląda!
Skoro kreśliłeś AutoCadem, to jednak jest to opracowanie komputerowe, a nie ręczne ;-)
Fajny kamuflaż - czy kolory też robiłeś cadem? Teoretycznie się da, choć jest to dość męczące...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-11-09 11:07  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
marcino 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Opracowanie komputerowe-ręcznie kreślone w ACAD:),również kolory- i zapewniam nie jest to męczące, wystarczy wprawa

--
Pozdrawiam, Marcin

 
18-11-09 18:49  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
migtur   

Wydaj ten model-wspułczesnych pływadeł jak na lekarstwo.

--
migtur

 
18-11-09 19:01  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
marcino 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Oj masz racje...wszędzie gdzie sie nie spojrze to tylko same okręty z okresu II Wojny Światowej, lub wczesniejsze....Jest kilka nielicznych wyjątków, ale to rzadkość. W niedalekiej przyszłości mam zamiar stworzyć stronke internetową na której będe umieszczał modele TYLKO wspólczesnych okrętów wojennych.Między innymi model który przedstawiłem w powyższej galerii, to rozpowszechnie go w wersji cyfrowej za FREE, tylko musze jeszcze poprawić niektóre rozwinięcia w wersji 2D, napisać instrukcje budowy itp.

 
20-11-09 19:43  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
migtur   

Jestem pierwszy , ja sklejam tylko okręty zbudowane od 1960 do czasów obecnych.
pozdrawiam.

--
migtur

 
20-11-09 20:23  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
marcino 

Na Forum:
Galerie - 3
 

No to witamy w klubie:) Tak szczerze to bardzo jestem ciekaw ile jest jeszcze ludzi na tym forum, którzy preferują tylko, lub prawie tylko modele współczesnych okrętów wojennych? Wydaje mi sie że oprócz nas to niewielu:)

--
Pozdrawiam, Marcin

 
20-11-09 21:13  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Paru sie znajdzie, moze poprostu siedza w ukryciu:)
Temat dla mnie ciekawy z tego wzgledu, ze takie okrety czesto widzialo sie na zywo, a niektore jeszcze sa w sluzbie.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
21-11-09 10:32  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Fajny model, podoba mi się. Zwłaszcza jak popatrzyłem że jest bardzo malutki - 1:200
Ale jak wydasz free - to może będą i tacy którzy skleją w 1:100. ;)

Gratulacje i powodzenia.

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
28-11-09 14:15  Odp: [G] korweta "Stockholm"-projekt własny
migtur   

Co z "Stockolmem"-czy moze jusz wypłynąc.

--
migtur

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024