FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-11-09 14:48  [Galeria] Lokomotywa spalinowa Su-46 z KET w 1:87
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Tak mnie ostatnio trochę na morzu wybujało ,że nie za bardzo miałem chęci do klejenia:)))) więc postanowiłem skleić sobie coś relaksującego. Od jakichś dwóch lat kolega chodził za mną żebym mu skleił małą lokomotywę bo kolega znaczy się zakręcony na punkcie kolejnictwa i w domu całe dioramy z jeżdżącymi kolejkami. Cały czas mówił mi ,że w plastiku nie ma takiej lokomotywy, a u nas jest w kartonie no i czy bym nie skleił itp. Po Shikishimie nie widząc i nie mając chęci do klejenia czegoś konkretnego zgodziłem się skleić mu tą lokomotywę. Najpierw oczywiście zakupiłem wycinankę lokomotywy spalinowej Su-46 z Kartonowej Encyklopedii Techniki, a że była okazja to i wycięte laserowo koła też nabyłem. Po przejrzeniu wycinanki z kolegą powiedział mi ,że chce abym mu skleił tylko samą limuzynę z dachem ,a podwozie to on sobie doda . Miał też zamiar wstawić do środka silniczek i sprawić ,że model będzie jeździł.. Po kilku konsultacjach gdzie zadawałem i wynajdywałem zbyt wiele problemów wspólnej pracy nad tym modelem kolega dał mi wolna rękę i powiedział ,że nie musi jeździć i będzie sobie gdzieś na bocznicy stała:). Grunt to dobra motywacja:)
No i tak zabrałem się za klejenie. Efekty widać. Teraz kiedy patrzę na te zdjęcia widać bardzo dużo moich baboli. Coś krzywe i odstające, nie domalowane ,takie nijakie takie. Jednak największym mankamentem mojej pracy jest kolor podwozia. Prezes uświadomił mnie ,że maniacy kolejnictwa zjedli by mnie za podwozie pomalowane czarnym metalizerem , a nie zwykłym czarnym kolorem. Za to ich przepraszam, na przyszłość będę teraz wiedział. Co do samego projektu to nie mam praktycznie żadnych uwag. Naprawdę dobrze spasowany projekt. Jak pewnie niektórzy zauważą trochę podrasowałem podwozie uplastyczniając co nie co. Tak mi się praca nad tą lokomotywą spodobało ,że postanowiłem iż jeszcze temat kolejnictwa na pewno kiedyś pojawi się u mnie na warsztacie. No i to tyle . Model zamówiony , praca wykonana więc galeria i koniec.



Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
16-11-09 16:50  Odp: [Galeria] Lokomotywa spalinowa Su-46 z KET w 1:87
SuchaR 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Podoba mi się, klasa model. Tylko taka uwaga co do zdjęć - chyba za dużo palisz, bo mam wrażenie, że lokomotywa chowa się za mgłą. :-)

--
Kartonowe H0

 
17-11-09 00:29  Odp: [Galeria] Lokomotywa spalinowa Su-46 z KET w 1:87
elbow 



 - 5

Wygląda nieźle. Czy wózki standardowe czy też trochę "uplastycznione" we własnym zakresie?

--

 
17-11-09 22:50  Odp: [Galeria] Lokomotywa spalinowa Su-46 z KET w 1:87
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Tak jak wspomniałem w galerii wózki jezdne były uplastyczniane. Amortyzatory i nie wiem wahacze? robiłem sam. Gdzieniegdzie dodałem imitacje nakrętek czy śrub i tyle.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
17-11-09 23:29  Odp: [Galeria] Lokomotywa spalinowa Su-46 z KET w 1:87
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Maiłem przyjemność zobaczyć ten model na żywo i zdjęcia naprawdę nie oddają klasy wykonania! Słaby masz aparat Partyzant! Mój zawsze sprawia, że model wygląda lepiej niż w rzeczywistości ;)
Jeszcze raz gratuluję świetnego efektu!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
18-11-09 11:05  Odp: [Galeria] Lokomotywa spalinowa Su-46 z KET w 1:87
elbow 



 - 5

OK, dzięki za odpowiedź. Oczywiście rzuciłem się na obrazki i nie doczytałem opisu do końca :)
pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024